Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ne to neni :) ne real nejedu.. a dlouho jeste nepojedu..,projel jsem mnoho systemu, zadny mi nejak "extra" nesedel takze postupem casu zjistuji co mi sedia dostal jsem nazoru ze chci obchodovat fdax protoze jeho dynamika me fascinuje kdyz uz do toho obchodu vstoupit tak rrr muze byt nekdy velice velke, a to mi sedi nacose mam na tf pracne hledat vstupy kdyz zisk treba bude kolem 300$ ve velice dobrem obchode, kdyz se mi to same podari na fdaxu tak vysledek se pohybuje klidne kolem 2x. a system ktery ted objevuji je finwin mam prave stejny problem jak ty mnoho potencialnich vstupu a potrebuji nejaky ten filtr prisel jsi uz na neco? a jaky trh jedes ty? a s jakym kapitalem chces zacit? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Popravdě hodně moc lidí má opačný problém, rozumí tomu,mají systém ale nemají kapitál.
Já mám zase kapitál ale zatím né ten systém...
Mám 25 a budu mít do 2 měsíců 30 000 USD, ale pořád se učím, do 2 měsíců chci být 100pro na paperu a pak začít naostro...bohužel jsem student, takže nemohu u toho sedět pořád, ale je to i mou výhodou, protože pro mě jsou hodně velké peníze i denně 100USD, umím si jich prostě vážit.
K tomu systému, popravdě mi to pořád vrtá hlavou...po pokoji mám už skoro všechny texty co jsou na finančníku vytištěny, a pořád v nich čtu.
A myslím si, že to tu je pořád dokola, ale řešení podle mě není v oscilátorech, v obchodním systému, a ani v RRR(i když s tím může souviset, záleží jak na to koukáš), podlě mě je cíl v zisku, dokázat si vybrat správný trh(komoditu) a HLAVNĚ Stop Loss.
Protože si myslím, že pokud nebudeš vědět jestli do obchodu nebo ne, můžes si hodit mincí jestli ano nebo ne.
Klíč je podle mě ve SL...a jeho posouvání, pokud obchod nevyjde, vystoupíš s malou ztrátou, ale pokud trh jde tvým směrem tak nechat co nejvíce růst s posouváním stoplosu....podle mě můžes mít hromady a hromady ztrát, ale i tak budeš v obrovkým plusu...Už jsem tuším i četl článek na finančníkovi, o jednom traderovi, který díky tomuto obrovsky zbohatl, a jen pro pokus zkusil si místo vstupů do obchodů vygenerovaných jeho systémem, házet mincí, a vyšlo mu téměř stejné procento jako když vše dělal podle svého systému(myšleno zisky).
A to jenom díky SL...
Takže podle mě je klíč, si vybrat ideální trh(což je strašně těžký), aby byl dostatečně volatilní, ale zároveň ne aby cena kolísala o strašně mnoho ticků, čímž by ti protínala pořád SL....
Nevím, je to můj názor. Takže teď jenom musím ještě nějaký filtr na ty obchody vymyslet, a pak hlavně se budu věnovat SL a výstupům, protože v tom je klíč k zizkům. Né ve vstupech, ale výstupech.
Ale třeba na to budeš mít jiný názor, každý to vidí jinak :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kluc k ziskovosti a konzistnetnemu obchodovaniu je len 20 percent to co si popisal. 80 percent je hlavne o psychyke.
Odporucam precitat knihu Trading in the zone. Venovat sa psychykej stranke obchodovania aspon do takej mieri ako sa len da.

Ja som tiez zaciatocnik, venujem sa tradingu viac ako polroka. System mam postaveny uplne jednoduchy, ba az banalny, mam rad veci jednoduche ale zato ucinne a taky mam aj system. backtesting, potom bactesting bactestingu a priebezne pri backtestingu aj papertrading ma v tom stale utvrdzuje.

niekolko dnovou analyzou som si napriklad nasiel vylepsenie kde aj stratovy obchod je pre mna ziskovy. Priklad ked pozries dnes na ropu cisty chop. aj napriek tomu som v profite dnes 1280 USD.

Ale to je len 20 percent vsetkeho, hlavne ide o to co je vo vnutry nie vonku (system, alebo vyska kapitalu)
Cize system alebo vyska kapitalu moze byt aka kolvek, ale ked raz neje v poriadku to vo vnutry v tebe, tak darmo.
Odporucam este raz knihu trading in the zone.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Syrda

Ten kluc k uspesnemu tradingu nie je len o vstupe a vystupe, ale o zvladnuti trandingu ako celku. V prvom rade musis mat profitabilny system, dokonaly MM, NIKDY neporusovat svoj system, ktoremu veris, ze funguje ako svajciarske hodinky a aj po tom, ako nim zarabas v backtestingu a sime nejaky ten cas sa moze stat, ze ked to zacnes klikat live, budes prerabat, preco? Lebo sa to stava, moze byt "zly" mesiac atd... a hovorim z vlastnej skusenosti a skusenosti mojich priatelov. Mal som system, ktory mi zarabal v backtestingu, sime a ked som ho zacal klikat live, isel som -2000 $ prvy mesiac, vyberal som len tie "najlepsie" signaly a prave na tych som chytal SL. V sucastnej dobe obchodujem uplne inym systemom a win mam cca 80%, ale vstupov som nemal viac ako 3 za tyzden od zaciatku roka, vacsinou je to len 1-2. Ako vravis, vybrat si spravny trh je velmi dolezite, ja som sa zameral na FDAX(moj system na nom funguje najlepsie) a obcas si kliknem aj cosi ine, ale to len zriedka. Treba si vybrat na zaciatku jeden trh a ten sa naucit citat, pokial s niecim koreluje, alebo chodi proti nejakemu trhu, tak treba sledovat aj tie. Je toho vela, co by som mal spomenut, ale kto by to cital, uz teraz je toho dost...

Prajem vela stastia

p.s.: necakaj zazraky, ked to spustis live, ani to, ze cisla pojdu hned do plusu. Ako hovori moja kamoska "pocitaj s horsim dufaj v lepsie" ;)

Ja som zacal zarabat v tradingu po cca 4 rokoch od zaciatku studia....ale su ludia, ktori to dokazu aj behom jedneho roka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RRR - najdolezitejsia vec v obchodovani. - nesuhlasim

RRR urcuje kolko riskujes aby si zarobil - z casti suhlasim
(ale podla mna je RRR dolezitejsia vo vysledkoch niekolkych prevedenych obchodov ako v samotnom jednom obchode.) Ak definujes RRR podla S/R ktore vidis v trhu tak mas co robit aby si vobec zacal obchodovat. Chapal by som umiestnovanie SL na urovne S/R ale urcite nechapem rozhodovat sa na zaklade RRR cez S/R ci vstupim do obchodu alebo nie.Ak mi moj obchodny plan hovori vstup, tak vstupim aj ked je S/R o 10 tickov, alebo o 50 tickov odo mna.

Od RRR sa vsetko zacina. - nesuhlasim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad RRR)
ve své podstatě RRR neříká o profitabilitě systému nic..důležité je dát si RRR do kombinace s WIN%..neboli převést to např. na PROFIT FACTOR..to je reálný ukazatel výkonnosti systému..neboli úspěšný systém může být s malým win% a vysokým RRR i s velkým win% a malým RRR..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger:

K tomu RRR a vstupu len keď spĺňa podmienku so SR. Ide o to že niektoré systémi nadeľujú obchod príliš blízko pri SR ak to nevidíš a obchoduješ proti tvoj obchod bude buď stratový alebo BE málokedy zisk. Ďalej ide o to že aké sr sa berú v úvahu, napríklad pre mna sú podstatné včerajšie cenové "anomálie" náhle zmeny supply/demand atd.. Potrebujem aby mal môj profit čas rásť vyberám ho aj skorej ako je SR ale nechcem aby bol vstup pod RRR 1:3 od SR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobre rano vsetkym.

iigis,
rozumiem, ale ked mas napriklad blizko S/R uroven a ty vstupis do obchodu, neje nikde napisane ze sa trh od tej S/R urovni neodrazi ani ze ju prerazi.

Teoreticky medzi S/R uroven sa da povazovat aj urcite miesto kde cena udrie viac ako 1 x na rovnaku cenu.
Cize je velmi narocne urcovat si svoj RRR na zaklade toho ako vysoko je najblizsia (long) S/R uroven.
Preto som pisal, ze z mojho pohladu je RRR pre mna dolezite z dlhodobejsieho hladiska, napriklad 1 obchodovaneho mesiaca.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

přehlédl jsem, že se nebavíte o RRR uskutečněných obchodů, ale o ZÁKLADNÍM POTENCIÁLU obchodu..tj. popletli se tady podle mě dvě věci dohromady..pokud jde o potenciál, tak jen dodávám, že je důležité potenciál vždy poměřovat vzhledem k aktuálnímu potřebnému SL..zkrátka pokud mám např. k vrcholu předchozího swingu 10 ticků, tak to nemusí pro mě být ok, pokud obchod vyžaduje SL 5 ticků, ale může to být ok, pokud stejný vstup vyžaduje pouze SL 3 ticky..

stranger:
"neje nikde napisane ze sa trh od tej S/R urovni neodrazi ani ze ju prerazi.."
-----analýza analýza analýza..dokud nebudeš tyhle věci testovat, nikdy v nich nebudeš mít jasno a budeš si jen cucat domněnky z prstu a dohadovat se v diskusi..analýza ti mimo jiné může napovědět a ukázat, že existují situace v trhu, které předpovídají s velkou pravděpodobností proražení či odražení trhu, tj. do některých obchodů lze vstupovat i s nízkým potenciálem, protože trh silně indikuje určitý směr..a naopak u některých obchodů je vysoká pravděpodobnost, že to za risk nestojí..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll,
z cisto mojho pohladu, nepotrebujem analyzovat ako je vysoko najblizsia S/R uroven.
silne urovne su pre mna dolezite, ale nie kazda. Dolezitejsie pre mna je RRR z obchodov v mesiaci ako RRR jednotlivych obchodov. Tam je pre mna dolezite aby Stoploss bol na spravnom mieste podla obchodneho planu.

Keby som len analyzoval analyzoval a este raz analyzoval, tak by som to mohol robit cely zivot a stale by som len analyzoval a analyzoval a analyzoval. Aj na jednoduchom systeme ako je napriklad moj, co by sa mozno niektory zasmiali. sa da slusne zarabat.

To ci uz budem vediet takto zarabat aj v reale ako na paperi, to je uz vec druha. ale rozhodne to uz neje domenou analyz v ziadnom pripade.

Hlavne aby sa clovek citil pri obchodovani v pohode a je jedno ci ma system zalozeny na analyze analyzovania alebo na banalnych paternoch.


Tot moj nazor
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...