Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
i když jsem tento dotaz tak úplně nepatří, chtěl jsem se zeptat na NT.
Nemohu nahrát data.
Přitom se Připojím na ZF, poté dám Historical data-reloads...jako type zvolím Future, chci kukurici tak name ZC a zatím čísla nechávám stejná (04-11)(patrně měsíc a rok, ale nechápu smysl..)
Zvolím From 1.1.2011 do například dnešního data....tvolím minte nebo ticks nebo oboje...poté potvrdím, zavřu historická data, dám new chart, vše nechám jak je, a nic se neobjeví....mohu si vybrat jenom z predvolených grafů například YM, ZB a dalších čtyř. a když zvolím timeframe větší jak hodinový tak se mi nic nezobrazí....děkuji za radu, a omlouvám se ale odpověď jsem nenašel ani v diskusi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
mám otázku ohledně různých timeframe. Chci provést backtest a proto musím mít jasno v mém guláši indikárů a paternů.
Někteří obchodují více trhů najednou, to mi je jasné. Obchoduje se také např. jeden trh s různými TF? Nemyslím tím sledování či určování trendu nebo chopu. Chápu, že signál platný na Volume grafu se nemusí vůbec objevit na X minutovém. Ale překvapilo mě, že indikátory na těchto různých TF vykazují výrazně jiné hodnoty. Samozdřejmě v simulaci mi to škodí, ale napadá mě otázka, zda jsou i tací, kteří vyhldávají signály ke vstupu a výstupu "čistě" pomocí různých TF jednoho grafu. Velikost rozdílu v hodnotách indikátorů mě zaskočil na jednom TF je trh již dávno pod např EMA, a na druhém se k ní ani nepřiblížil. Pochopil jsem správně, že tu existuje takováto možnost?

Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

syrda:

Tva domenka o udaji (04-11) je spravna, ale pokud Ti to nedava smysl, zrejme Ti unikly zaklady o tom, co jsou komodity: www.financnik.cz/komodity/manual/futures-podrobneji.html Ale zda je duben obchodni mesic pro kukurici nevim, to je napsano ve specifikaci kontraktu na prislusne burze.

Ze nemuzes nastavit jiny graf nez predvoleny je tim, ze sis jej zatim nepridal. Bud v Instrument Manager a nebo tlacitkem se tremi teckami, umistene v tom okne pro New Chart nad preddefinovanymi trhy. Po dvojkliku na vybranou komoditu to ma tu vyhodu, ze Ti to automaticky prida prave obchodovany kontraktni mesic.

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, začal jsem s Dukascopy a mám problém s Historical Testerem (ani support mi příliš nepomohl). Zatím jsem backtestoval jen v MT4 ( v testeru strategií jsem používal předinstalovanou strategii Moving Averange - pro projetí zadaných období).
V dukas je tomu podobný Historical Tester, kde je také strategie, ale je prázdná. Ze supportu mi poslali odkaz na stránku, kde si mohu strategie najít a stáhnout, ale nenašel jsem nic podobného jako v MT4.
Prosím v tomto o pomoc, případně radu jak postupovat.
Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ladousek:
Samozřejmě že se používají různé TF, někdo použije více grafů, jinému je suplují různé periody indikátorů. Mám pocit, že zatím úplně netušíte co od indikátorů vlastně chcete.
Indikátory se počítají z hodnot OHLC a jejich nastavení odpovídá počtu časových úseků délky daného TF, tzn. např. když nastavíte EMA16, pak na 15 minutovém grafu a sledujete 16 svíček/úseček v rozsahu 4 hodin. Protože jsou hodnoty OHLC na různých TF úplně jiné, pak musí samozřejmě indikátor taky ukazovat něco jiného.

Případ s EMA co zmiňujete ale může dobře ilustrovat úkol tradera: [bold] kupovat na nízké ceně během vzrůstajícího trendu, nebo prodávat na vysoké ceně v rámci klesajícího trendu. [/bold]
Pokud váš budoucí systém bude hledat právě rozdíly, pak je tento úkol splněn. Ale pokud budete hledat shodu mezi TF nebo periodami, kupujete draho, prodáváte levně.

Spousta nováčků hypnotizuje všelijaké překřížení, aniž by se chvíli zamysleli o co vlastně jde, totiž o cenu. Mě se tahle chyba dříve samozřejmě taky nevyhnula. Každopádně čím dřív ji má každý za sebou, tím méně si bude muset dokazovat co funguje, protože začne chápat proč to funguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kingie:
Říkal jsem jsem si, že jsem určitě objevil něco co bude všem známé. Má chyba, myslet a neověřit. Nepřikládal jsem rozdílům v OHLC při různých TF dostatečnou váhu. Předpokládal, že když vycházejí ze stejných dat budou na sebě výrazněji vázány.

Teď k té části o rozdílech v TF nebo poriodách. Umím si představit, že hodnoty různých period se k sobě přibližují (nejdou proti sobě), když trh není v trendu a naopak.
Nicméně k té shodě mezi TF, tuto část moc nechápu (nerad bych ze sebe udělal ...) Nebyl byste ochotem mě trošku nakopnout správným směrem? Zatím se mi momentálně honí v hlavě jen to, že samotná kombinace EMA na různých TF mi nemusí ještě určit směr. Rozhodně mám s čím usínat.

Děkuji za trpělivost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ladousek:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/obchodovani-s-ema34-ema204.html
Podívejte se na první obrázek.

Uvažování nováčka - prodám, když dojde k protnutí a cena uzavře pod EMA200 a zároveň je i pod EMA34. Někde jsem četl, že tyto periody fungují a tak čekám až dojde k jejich konjunkci pro potvrzení, zichr je zichr.
Výsledek - nováčkův účet se buď díky MM plácá na místě, anebo bez MM ztrácí, protože prodává až poté co už všichni ostatní prodali a chystají se nakupovat. Kvůli toho jde a zkusí stejný postup s jinou sadou indikátorů a donekonečna backtestuje.
Obchodník co obírá nováčky - mám dobrou nákupní cenu až když cena poklesne a utvoří korekci blízko EMA34. Mám ještě lepší cenu, když se korekce přijde mezi EMA 34 a EMA 200. Vůbec mi na tom nezáleží, jestli k protnutí dojde, protože vím kolik musím riskovat u dobré ceny a že u ještě lepší ceny riskuju méně. EMA34 mi stačí akorát tak na krátkodobé korekce a tak mám navíc EMA200 abych zachytil větší časový úsek pro přibližné určení trendu. Samozřejmě že bych se obešel bez indikátorů, ale když mi to ulehčí monitorování trhu, tak proč ne.

Rozdíl mezi nimi - nováček vydělá u pekelně dlouhých trendů které jednou za čas přijdou, ale většinou mu to nefunguje a tak pořád něco hledá a stabilně ztrácí.
Obchodník stabilně vydělává na mnoha příležitostech a je schopný vydělávat s jiným indikátorem, jinou periodou i bez nich. Má vše předem spočítané a chrání se před nepravděpodobnými pohyby, které jednou za čas dají vydělat nováčkovi.

perlička na závěr:
"Hurá zlevnili nám párky" pomyslí si důchodce při analýze slevového letáků z místního supermarketu a vyrazí na nákup.
Co myslíte, ke kterému z obchodníků má důchodce blíž ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyz vezmu za priklad woodiho CCI. Rekneme ze clovek obchoduje bez cenoveho grafu, jen patterny jako ZLR - odraz od nulove linky a podobna Véčka.
Obchodník sice nema zobrazen cenovy graf, ale ten jeho WCCI musi z neceho vychazet. Tj. napr. z 1,2,3,5,10 min. / 1000,2000,5000 vol grafu.
Kdyz na jednom je ZLR, na druhem vubec neni a na tretim jsou v tu dobu vytvoreny jiz napr. uz dve ci uplne jiny pattern.

Muzete mi nekdo nejak napsat, jak se v tom vyznat ? Jak to obchodovat, aby to bylo rekneme co nejvice robustni a objektivni ?

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wodie tvrdi opak ja za nim stojim, podstatu indikatoru: je to vlastne taky cena akorat vynasobena napr volatilitou a ja nevim cim dalsim.

nerikam ze mate obchodovat bez ceny, jen rikam ze v tradingu je mnoho pristupu napr, ted jsem udelal jen hruby automaticky backtest jednoho paternu a vydelek byl 75 000 za 3 mesice. a to byla jen hruba verze max drow down 19 000kc(bez cenoveho grafu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe, wolf: problemy u woodieho jsou dva - jednak muzete obchodovat az rozbehly trend, jednak momentum reaguje na zmenu predchoziho stavu cimz teda fakt nepomaha ulehcit predstavu o tom, zda je to rozbehly trend nebo plany poplach. Take zalezi na jaky trh se divate, koneckoncu i Woodie priznava nevhodnost WCCI pro jine trhy nez ty, ktere predvadi na svych strankach. Cili robustnost je mimo hru. Nerikam ze WCCI nefunguje, funguje to za vhodnych podminek, a prave to je ten problem. :)

25% drawdown tomu tedy rikam velmi spatny vysledek, nicmene vetsi vypovidajici hodnotu by mel napr. profit factor, protoze z vydelku nemuzeme tusit nic moc. No a 3 mesice backtestu jeste neni zvlast dlouha doba pro zachyceni,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja mam v obchodovani taky celkem jasno a neslo mi ani o problemy s woodim apod. Obchoduju jej jen u S/R úrovni, kde mi pomaha pri timingu do pozice, ergo se bez cenoveho grafu neobejdu - minimalne kvuli urceni a chovani trhu u S/R.
Slo mi ciste jen o to, jak je tato metoda asi robustni, kdyz na kazdym TF vypadaji signaly jinak. Nicmene zjistuji ze to je irelevantni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...