Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Zdravím, je mi to docela trapné, ale rád bych se ujistil.
Co je to MAE/MFE??? Já tuším, ale rád bych si byl stoprocentně jistý...určitě se to píše v diskusích atd...ale nenašel jsem to, tak snad to nikomu nebude vadit aby mi to objasnil...a kdyby bylo možné ještě zkratku EMA...nemusíte vše pracně vysvětlovat, stačilo by jen správně nasměrovat(odkazem atd)..
Děkuji mnohokrát

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Děkuju moc za odkaz, pomohlo mi to hodně, a objevil jsem mnoho dobrých článků na wiki o kterých jsem ani nevěděl.
Není nad to si sám vše prostudovat a udělat si vlastní názor.
Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc.
Jedná se o internetovou platformu/brokera....v dnešní době se obchoduje převážně přes internetovou platformu, ale na stránkách finančníku jsem se dočetl, že některé trhy jsou neobchodovatelné po internetu kvůli příliš malé hodnotě Volume...Jedná se ale o články z roku 2007 atd...proto jsem se chtěl zeptat jestli to stále platí, nebo v dnešní době už vše je obchodovatelné...Dále jsem se chtěl zeptat, pokud se rozhodn obchodovat přes internetovou platformu, budu si muset zvolit společnost(např Interactive brokers) a budu obchodovat přes jejich platformu...potřebuju v tomto případě Brokera?? když budu všechny příkazy zadávat přes platformu??

A druhá ale poslední otázka je, jestli mají některé komodity měsíce, ve kterých se nedají obchodovat...například corn má HKNUZ, ale jsou nějaké které se vůbec neobchoduje?? jelikož jsem si chtěl nahrát starší data na backtest, a bylo mi řečeno, ať se podívám jestli se určitá komodita v daném měsíci obchoduje...děkuji za odpověď..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
před pár měsíci jsem se pro trading nadchnul tak, že prakticky každý den strávím i několik hodin u studia, testování a seznamování se se všemi dostupnými informacemi. Mým cílem je se v několika letech stát full-traderem. Nicméně, nyní s mou důvěrou a přesvědčením zatřáslo to, co jsem si přečetl v jednom rozhovoru s Karlem Janečkem. Citace : Kdyby jakýkoliv jednotlivec, třeba i sebechytřejší, šel na burzu, něco nakoupil a za chvilku to zase prodával, ve výsledku brzy o všechno přijde." Mění se trhy skutečně v neprospěch komunity individuálních obchodníků ? Co si o tom myslí Ti, kteří už nějaký rok obchodují live ? Díky za reakce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Syrda:

omlouvam se, ze jsem to napsal takovym zpusobem, ze jsem Te zmatl, prislo mi to tak jednoduche. To, ze ma kukurice 5 kontraktnich mesicu v roce znamena, ze kontrakty jsou vyporadavany petkrat v roce. Obchoduje se kazdy obchodni den v roce, ale ID obchodnici obvykle obchoduji s tim nejdrivejsim mesicem, protoze ma nejvetsi objem a tudiz nejlepsi likviditu. Pokud se podivas na nasledujici odkaz a das tomu par sekund, nez se data nactou, uvidis sam. Zamer se hlavne na sloupec s Volume, v jednotlivych radcich vidis udaje jednotlivych kontraktnich mesicu. www.cmegroup.com/trading/agricultural/grain-and-oilseed/corn.html

Volume u nekterych trhu je nizky a pro ID nevhodny, to prave muzes zjistit sam na tom linku. Pokud chces trh, ktery se na CME neobchoduje, najdes podobne informace i na ostatnich burzach, napriklad tady: www.theice.com/marketdata/reports/ReportCenter.shtml (kategorie Daily Volume)

Rekl bych, ze tu bude nekde zmineno, jaky denni objem je treba, proste si to vyzkousej. Kdyz uvidis v grafu na 1 minutovym time frame gapy (mezery), je to nedostatecne.

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kajaq,
moc díky za vysvětlení...jen pro ujištění jestli to chápu...corn kontraktní měsíce(od october po January-jen plácám...)
a to znamená, že se obchoduje na burze každý den s kukuřicí, ale last trading day je někdy třeba 1th october, chápu to správně?? že se obchoduje pořád ale tohle je první měsíc který by teď byl pro vypořádání kukuřice a proto by měl největší volume, tudíž "žádné" gapy, swingy atd....???
a mohl by jsi mi prosím vyjasnit i druhou otázku ohledně brokera?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Syrda:

ted Ti nerozumim, jak to myslis. Zkusim to znovu. Ted se obchoduje CORN kvetnovy kontrakt. Jeho posledni obchodni den (LTD) je 13.5.2011, tento den je posledni, kdy muzes tento kontrakt na burze prodat. Ale jiz 29.4.2011 je prvni upominka bliziciho se konce kontraktniho mesice (FND) www.cmegroup.com/trading/agricultural/grain-and-oilseed/corn_product_calendar_futures.htmlhttp://www.cmegroup.com/trading/agricultural/grain-and-oilseed/corn_product_calendar_futures.html a to je obvykle den, kdy se nejvetsi objem presouva z nynejsiho na nasleduji kontraktni mesic, v tomto pripade cervenec.

Gapy - cesky mezery, jsou neprijemne, protoze objem je tak maly, ze na nekterych cenach nedojde ke sparovani obchodu. To je nezadouci, protoze pokud budes mit zisky o 2 ticky mensi a ztraty o 2 ticky vetsi, muze to ze ziskoveho systemu udelat ztratovy... Ale samozrejme nic neni jen spatne, gap na vyssim tf muze byt pro nekoho uzitecny, protoze znama poucka pravi, ze drive ci pozdeji se cena do gapu vrati a "uzavre" jej.

Oproti tomu swingy jsou jen opticke obloucky v grafu, vytvorene cenovymi useckami, mohou byt pravidelne, pro predstavu jako nakloneny, zvetseny list pily. Nebo mohou byt ruzne rozhazene. Nekteri obchodnici je pouzivaji jako soucast obchodniho systemu, napriklad je nezadouci kupovat, kdyz je cena na vrcholu swingu, protoze je zvysena pravdepodobnost, ze cena pujde dolu. A opacne s prodejem na spodku swingu...

Pokud na nekterou otazku neodpovidam, znamena to bud, ze to nevim zcela presne (tento pripad, neznam detaily u IB), nebo nerozumim otazce kvuli zmatecnemu popisu, nebo jsem jiz poslal informaci, kde to lze najit a v posledni rade kdyz me nekdo presvedci, ze je jakakoliv pomoc marna.

Pokud chces obchovat u IB, vybiras uz pouze z technickych reseni, ktere IB nabizeji. Vice info ve clancich a dizkuzich o IB. Ale muzes postupovat i opacne, vyberes si technicke reseni, treba obchodni platformu Ninja Trader, potom hledas poskytovatele dat a brokera. U toho si jeste obvykle vybiras clearingoveho partnera, to je meziclanek mezi brokerem a burzou.

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak teď už jsem to snad jasně pochopil díky Tobě...zůstaňme tedy u kukuřice...pokud tedy má měsíce doručení HKNUZ, tak to znamená, že se obchoduje po celý rok s kukuřicí, ale největší VOL, Likdviditu atd budou mít nejbložší měsíce doručení...Proto pokud je například leden, a nejbližších 5 měsíců doričení je od července dál, tak největší VOL bude mít červenec pokud to dobře chápu.

A druhá otázka byla na to, že jsem se dočetl, že elektronicky mají nějaké komodity malou likviditu a volume...že pouze některé komodity se dají obchodovat elektronicky s dostačující Likviditou...a pokud to dobře chápu, znamená alektronicky=přes platformu??? A je to stále aktuální? protože jsem se to dočetl v diskusi kolem roku 2005...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Syrda:

tak jak to popisujes to asi nechapes zpusobem, jak jsem se to snazil napsat. Asi to nedokazu vysvetlit lepe, omlouvam se. Zkus to znovu a lepe, pristup k tomu jako k uplne nove zalezitosti, precti si ten clanek o kontraktech, prostuduj znovu tabulku, ve ktere jsou udaje o hodnotach volume jednotlivych mesicu... Nechci byt puntickar, ale predpona se poji s jednotnym cislem, proste je nemozne, aby se ve stejny den prodalo napriklad 283 345 kusu kontraktu majove kukurice a uplne stejny pocet cervencove kukurice. Tudiz vzdy bude mit nejvetsi objem (volume) jen jeden kontraktni mesic. Proste si asi nerozumime.

Podle meho nazoru naprosta vetsina ID obchodniku obchoduje elektronicky, pres obchodni platformu, naistalovanou ve svem pocitaci. Aby byla informace uplna, dodam ze existuji jeste ruzne nazyvany webtrader, to znamena ze broker (nebo provozovatel aplikace) zpristupni na svem serveru aplikaci a ty ji po prihlaseni ze sveho pocitace ovladas, neco podobneho, jako kdyz hledas jizdni rad autobusu na IDOSu. Duvod pro elektronicke obchodovani je, mimo jine, ekonomicky, kdo by chtel platit za zobchodovani 1 kontraktu 12 az 40 $ na parketu, kdyz muze zaplatit 4 - 5$ pres elektronickou platformu / burzu. Mozna existuji vyjimky, ale ta informace z roku 2005 je dle meho nazoru zastarala.

Karel


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, rád bych se zeptal na Profit target...jedná se konkrétně o článek:
Tip pro intradenní obchodování: denní a týdenní cíle

Zaujal mě tento odstavec:
Já osobně mám denní target 300 USD, max. denní SL 500 USD (ale to je hodně extrémní hranice, většinu dnů, kdy vidím, že je pro mě nesnadné realizovat profity, se snažím končit už na tak malých denních ztrátách, jako 0 až -150 USD na kontrakt). Můj týdenní cíl je 1000 USD na kontrakt. Na ten se snažím koncentrovat opravdu silně a dosahovat jej co nejstabilněji. Není to snadné, ale nutí mě to neustále na sobě pracovat a být lepším obchodníkem. Samozřejmě, ne vždy se mi daří a mám i podstatně horší týdny, ale zároveň vím, že mé denní i týdenní targety mě drží ve formě.

Konkrétně nechápu týdenní cíl 1000USD na kontrakt. Chápu to tak, že autor(Tomáš), má svůj týdenní cíl, být v zisku 1000 USD na obchod.
Ale asi určitě se mýlím, jelikož denní PT si zvolil 300USD, což by nemohl nikdy dosáhnout na průměrný zisk na obchod 1000USD kdyby měl PT 300USD.
Proto zcela jistě něco chápu špatně. Děkuji za objasnění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, rozmyslal som ako profitovat aj nad obchodami ktore nevyjdu. Musi obchod ktory nevyjde skoncit na BE mizerny tick ci dva zisku alebo SL? Odpoved znie nemusi. Skuste sa zamysliet.

Osobne, mam za sebou uz plno obchodov bactestovanych a popri tom robim aj paper. Ked som ale analyzoval spatne obrazky z obchodov zistil som ze 90 percent obchodov nemuseli skoncit stratou, naopak slusnym ziskom oproti BE alebo SL.

Zamyslite sa. ak trader poctivo studuje, najde strategiu ktora je funkcna a v mnohych pripadoch aj odhadne smer ktorym sa trh vyberie. Problem ale nastava v urcitom momente kedy sa trh otoci a ide proti nemu. Vtedy vacsinou sa to konci bud BE + 1 alebo SL - ....

Ale musi to tak byt vzdy? Nemusi.


Dovolte mi predviest vam moj kratky navrh ako by sa pripadne dali riesit obchody ktorych konecny smer sme neodhadli.
Robim rad veci jednoducho, tak podla toho aj vyzera moj navrh. vid obrazok.
Ale snad to bude kazdemu jasne.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
možná jen blbě chápu tvůj obrázek, ale nemyslím si že to počítáš dobře
- na vstupu koupíš 2 kontrakty
- v bodě 2 jeden prodáš (máš zisk), druhý držíš dál long, tj si v trhu s 1 kontraktem
- v bodě 3 z nějakých důvodů přikoupíš další 2 kontrakty, celkem si long se 3 kontrakty
- pokud se trh otočí a jde dolu po červené čáře a ty zavřeš všechny 3 kontrakty mezi zeleným vstupem a bodem 2
- tak si na původním kontraktu, který si koupil zeleným vstupem v pluse, ale současně na dvou kontraktech přikoupených v bodě 3 si ve ztrátě, nehledě na to, že i přitom přikoupení by si měl mít SL, nejspíš stejný jako pro první vstup, tj 400 USD, takže ty dva kontrakty nakoupené v bodě 3 ti končí na SL

tj postupné odhazování kontraktů má smysl a je to ochrana účtu, ale přikupování na vrcholu nutně nemusí být správná cesta

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...