Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

mira_k
robil som v pokrocilej hodine ked si vsimnes a ocka mi uz klipkali.
Ano mas pravdu. tam je to zmiatocne troska.

bod 1. cize takto, definovane mame ze na kazdy kontrakt riskujem 100. cize 4 kontratky je 400 SL to je spravne.

bod 2. predam 2 kontracty takze mam zarobene +200

bod 3. ked vidim ze trh ide predsa len mojim smerom prikupim dalsich 2 kontrakty takze opat pracujem so 4. (Uz v podstate nemam co riskovat, lebo ak sa trh otoci v tejto pozicii je pravdepodobne ze sa poberie proti mnou odhadovanym smerom)

Ale ja si odidem s 200 + (mozem aj viac, ked na zaklade nejakej vystupnej strategie sa mi objavi vystupny bod pred tym ako sa trh uplne poberie)

Ale ide o to, ze kolko traderov by pri takomto pripade skoncilo BE? Neje to skoda? ked mozu vyjst minimalne so ziskom 200+ ako v tomto pripade?

Este jedna vec.
mi nevieme kam trh pojde, ci ten vrchol sa nakoniec otoci alebo nie. To som len pre ilustraciu dal ze by ten obchod sa otocil, vela ludi by to nechalo na BE alebo SL ato je skoda.
Ale keby isiel nasim smerom zeby sme dostali dalsi potvrdzujuci signal ze ide nasim smerom, naprikald dalsie vyssie H oproti predchadzajucom, tak uz by sme tam boli so 4 kontraktami a pekne zbierali urodu. Potom by sme mohli na nejakom dalsom bode predat opat 2 contracty.

To je len taky napad, o ktory som sa chcel podelit. Mozno niekto nad tym pouvazuje mozno nie.

At sa dari.
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

stranger,
výstup s půlkou kontraktů na +200 USD dává smysl, ale pokud nakoupíš další 2 v bodu 3, tak máš opět SL 100 na k, ale vzhledem ke vstupu v bodu 3, takže zbytečně riskuješ 2xSL, protože trh je vysoko, dle obrázku ... a když se otočí a vše uzavřes v bodě 2, tak sice původní 2 kontrakty budou ze ziskem, pokud si tam posunul SL, ale nový dva budou ze ztrátou -200 USD
se ziskem +200 USD vyjdes i v případě, pokud si odhodíš půlku kontaktů na PT1 a zbytek posunes na B/E+1, popř potom dál, nemusíš nic přikupovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k.
rozdelme si to na dva casti

dajme tomu ze bod 2 a bod 3 su v rovnakej pozicii od seba vzdialene a to 100 USD na 1 contract.

cize v bode 2 z 400 USD (4 contracty) predame 2, takze nas zisk do keseni je +200 USD.
dalsich 200 USD pokracuje v hre. Kym tych 200 USD dojde k bodu 3. stava sa z nich 400 USD

v bode 3. nakupime 2 contracty.
cize mame 4 contracty.

A teraz si to rozdelne na 2 casti.

1 cast = zisk z zostatku predaja v bode 2 a konecny zisk kym sa dostal do bodu 3. tj 400 USD
2 cast = prikupene 2 contracty v bode 3.

1. cast mame 400 USD. ak trh ide dole, ubuda nam z tych 400 USD
2. cast opat sme navysili poziciu o 200 usd (2 contracty) ak trh ide proti nam, ubudaju nam peniaze sice z obocho konraktoch aj z casti 1 (400) a 2 (200) ale vzdy sme dalsich 200 + aj v tejto chvili.

Cize platforma to nejako prepocita (vcera som to skusal) a doslova aj ked sa trh otoci proti nam, sme vitazi, lebo si odnesieme (v mojom priklade) minimalne 300 USD.

Mensia oprava

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No a jaký je teda přínos oproti nákupu 4 kontraktů rovnou?
To by vycházelo $800 SL, $800 na trailing stop na PT1, $1600 na BT1, ne? S tím, že se dá udělat scale out na PT1 za $400 a potom i exit za dalších $400.
Tak jak tak vidím na obrázku rozdíl mezi body 1 a 2 +200/-400 a při scale outu je to symetrických +800/-800.
Imho jediný důvod pro scale in je když se naskytne další výhodná příležitost pro nákup. Ať už je to po scale outu na vyšší ceně, nebo při obchodování nějakých významných objemů (1000+).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
už se v tom ztrácím, ale nevidím pořád žádnou výhodu oproti lepší práci s prvním nákupem
- buď v PT1 všechno prodat a máš +400USD a klid a řešit případně další nákup
- nebo na PT1 odhodíš půlku s ziskem +200 USD a zbytek posuneš na B/E+1
- pokud se trh dostane do bodu 3) tak posunout zbytek původních kontraktů pod korekci a máš vystaráno

takže vždy budeš na tom lépe v jedním nákupem a odhazování kontraktů a trailováním zbytku

btw: pokud nakoupíš v bodě 3) další 2 kontrakty, tak začínáš na 0 USD a když jde trh proti, jdeš rovnou do minusu a riskuješ další SL 2x100 USD, čili si tím de facto rušíš potentiální zisk ze zbytku prvního nákupu

vše je o nastavení reálného PT, na tvém obrázku by měl být PT1 na high prvního swingu, další na podobných úrovních

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V mojej strategii to dava ohromny zmysel.
Prave to aj testujem na market replay a aj stratovy obchod je pre mna ziskovy.
A to navysovanie pozicii ma zmysel z pohladu ze ak trh sa vyberie mnou definovanym smerom, tak krasne sa nabaluje profit.

polygon, na tom obrazku som robil v pokrocilej hodine, preto je tam trocha zmetocnych udajov.
vysvetlil som to ale v dalsich prispevkoch.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ok, pokud ti to funguje, tak neni co řešit ... ale pořád za sebe vidím lepší nakoupit jednou, mít dobře umístěné dílčí PT a odhazovat .. situací na přikoupení v rozjetém trhu neni tolik, aby to vyvážilo lepší trailování původního nákupu

vše je to o dobře/vhodně nastaveném PT, přikupování pozic tohle rozhodně neřeší, pokud ti hodně obchodů končí SL, tak máš moc vysoko PT nebo pozdě posouváš na BE+1, pokud vůbec ... nekomplikuj si to, víc než je potřeba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, nevíte někdo jaký je rozdíl mezi NT 7.0.10000.4(current) a 7.0.10000.2(previous)???
Když mám NT 6.5, a dnes mi přišlo ohlášení že bych měl upgredovat, tak patrně mám stáhnout 7......4 (current)? Což si myslím že je pro již registrované a jiný rozdíl mezi nimy není, ale raději se ujistím. Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak já mám XP professional tak snad to je tedy jedno...jinak :As of April 30th, 2011 historical data access through the following brokerage technology providers will be disabled for any trader using older versions of NinjaTrader, 6.5.1000.14 or earlier.

Což ve volným překladu znamená, že nebudeš mít možnost historických dat pokud máš NT 6.5.1000.14 a nižší ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...