Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
přešla jsem po backtestu na paper, mám vstupy na close úsečky, prosím tedy o radu jak nejlépe nastavit graf, aby se mi zobrazovalo blížící se close úsečky. Obchoduji NQ 1min timeframe, do grafu jsem si zadala v nastavení remaining time (používám NinjaTrader), bohužel se mi ale čas odečítá jinak než naskakují úsečky. Čím to je? To je onen slip? Ještě dovysvětlím: začne se vykreslovat úsečka a mě čas stále stojí na 00:00:00 čas mi pak naskočí až třeba po 10 a více někdy i cca 30 sekundách, pak si můžu pouze domnívat a v duchu si čas ke close dopočítávat. Čím je to způsobeno? Je to mým počítačem, či rychlostí internetu? Jak se dá zabránit tomuto jevu? Jak se s tím vypořádají jiní? Děkuji za odpověď. Pro mě je toto velká překážka a paper tímto stráda nad backtestem. Hezký trading všem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj. Rád bych se zeptal, kdo z vás má účet u OpenECry a používá platformu TNT? Mám vše zařízeno, jen složit částku an jejich účet. Ptal jsem se jich, jestli jsou nějaké poplatky za poslání peněz zpět na můj účet, prý žádné a žádné jiné restrikce (tím myslím třeba časový interval a množství peněz). Ale rád bych věděl, kdo to má a jestli tam něco takovýho je. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery,

po tom co jsem pročetl ty desítky skvělých članků co jsou na těchto stránkách jsem si uvědomil že sice mám jakési teoretické znalosti (velmi malé), jenom mám jeden malý problém. Nechápu jak si vytvořit svoji strategii/systém abych konečně mohl začit s backtestingem a papertradingem :) Najde se zde nějaká dobrá duše a poradí mi na co bych se měl zameřit nebo kam se má teď dále ubírat moje studium? Upřímně nevím na co se mám dívat nebo zaměřit když čumím do grafů... Díky za každou radu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> VCCN

Pokud nevis, znamena to, ze jsi toho zatim jeste malo precetl. Ze zacatku vubec neres co a jak obchodovat. Jenom cti, cti a cti. Vstrebavej info a pochop, jak cele obchodovani funguje, kdo obchoduje, proc, co od toho cekas ty atd. Strategii je cela rada a i tu na financniku je popsana spousta zakladnich myslenek, kterych se da chytit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

nedávno jsem se dostal k obcodní platformě metatrader 4 a zatím si tam "hraju" na demo účtu. Současně se snažím nasávat teoretické informace ze všech možných zdrojů a mám i dojem, že jsem objevil jakýsi systém, či strategii, která mi bude fungovat. Avšak nyní jsem narazil na jeden praktický problém. Zdá se, že jsem podcenil likviditu trhů, respektive množství objemů.

Takže se chci ujistit, zda to, co jsem si právě osahal, jsem pochopil správně:

Pokud obchoduji intraday (řekněme 2-3 hodiny v kuse) nemůžu si vybírat málo likvidní a obchodované nástroje, je to tak?
Jak je to potom v případě pozičního obchodování? Tam nižší likvidita není tak velký problém? Nebo je dokonce "vítaná" (myšleno v tom smyslu, že nehrozí velký zvrat v ceně během dne)?

Díky za odpovědi.

P.S. Ještě se zeptám jaké máte zkušenosti a) s metatraderem jako platformou b) s obchodníkem Markets.com (safecap)

Dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LubosV naopak, likvidita je tvoj priatel, to znamena ze existuje dostatocne mnozstvo obchodnikov alebo prikazov na trhu takze nemusis sa bat zeby tvoj prikaz nebol vyplneny. Pri malo likvidnych trhoch je to uz horsie, tam mozes zadat prikaz na nakup ale skutocne nakup sa uskutocni so stratou, teda nad / pod tvojim vstupnym bodom.

Precitaj si manual zdarma tuna na financniku a bude ti vsetko davat lepsi zmysel
PS
Nemyslel si nahodou volatilitu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, obchoduje niekto micro EUR/USD (M6E) ? Alebo mozno vseobecnejsie. Mate niekto skusenosti s obchodovanim micro futures kontraktov? Ja som zatial pozeral zlato a par mien a vsetky mali velmi nizku likviditu. 3 min graf bol rozsypany. Je mozne obchodovat na takom grafe, nie su velke slipy? A ak by som pouzival limity pre vstup a vystup? Ake su prakticke skusenosti. Este prilozim graf M6E. Vdaka.

19318

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj tradeři, Obchodujete někdo RUSSELL? Minulý týden jsem měl co se týká obchodování docela dobrý, ale tento týden od pondělí je ten trh nějaký nevyzpytatelný. Po ztrátě z pondělí a z úterý jsem přešel na simulaci obchodu a jsem tomu rád. Je to normální, že trh takhle z mého pohledu blbne nebo blbnu já? :) Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hiker: ja som to chvilku obchodoval,ale som sa na to vykašlal napad je to dobry zo strany CME, ale keby ten trh mal vacsiu likviditu a tie komisie boli porovnatelne s ecnkami. likvidita je nízka okolo 6000 za den, aj komisie sú problem sice môj broker velocity ma 1,86 za RT celkom dost nízke ale ked to porovnaš zo spot brokerom napr. u LMAX platím 0,66 za RT pri 0,1lot čiže 10000 men. jednotiek u futiek je hodnota kontraktu 12500 a platil som 1,86 pri obchodovaní takeho mnozstva na LMAX by som platil 0,75usd za RT a podalšie sklz v plnení to som mal skoro pri kazdom druhom obchode najhosrší sklz som mal 5 bodov.Takže kašli na to ja obchodujem podla dat z futiek na 6E tam ked mam signal tak zadam ochod na spote.Ked budeš mat dostatočny kapital tak potom prejdi na velke euro (6E)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...