Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
mám jeden speciální dotaz. Zhruba rok se zabývám studiem a v posledních měsících backtestingem a laděním OS. Problém je zatím s financemi. Zatím jsem si dal stranou jen kolem 1000 USD. A než budou další bude ještě pár měsíců trvat, takže mně napadlo - co si vzít úvěr např. na 100 000? Mám možnost ze stav. spoření kolem 4%, faktury za stavbu atp. mám. Zkoušel to takto někdo? Ano, vím, investuj jen peníze o které si můžeš dovolit přijít....
Idea je taková, že v backtestu mi vychází 35% za 3 měsíce. Za rok to tedy může být +100% zisk (uvažuji jeden kontrakt/lot). Proti tomu stojí úvěr 4% za rok. Pokud by se to z nějakého důvodu nevedlo a já měl brzy ze 100k jen 80k, není problém do zastavit a přerušit. Platba 1000 za měsíc jako úrok by mě nezabila...
Zkoušel to někdo? Děkuji.
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jirka80,
na tvém místě bych zatím do půjčky nešel. Zažil jsem něco podobného jako většina začátečníků, že jsem tak stál o to jít do live až jsem začínal s malými účty. To jde především na forexu. Tam ti broker rád nabídne účet už od 25 000 Kč. Mám pocit (už si to nepamatuji a není to pro mne důležité), že XTB nabízí otevření od této částy a lze na její platformě obchodovat jak forex tak futures. Pokud tedy tolik stojíž o live, jde o částku kterou si může téměř každý sehnat.

Možná by stálo za zamyšlení, proč brokeři tak rádi otvírají už tak malé účty na forex???
Myslím, že statistika je jasná.

Rád bych jen řekl své zkušenosti, má nedočkavost a podkapitalizovanost vedla nakonec (tak jako u drtivé většiny) ke zrušení několika účtů. Me testy i papertrading přitom vycházeli slušně. Nepochybuji, že si jen řekneš, že to píše nějaký matlák a tobě se to stát nemůže, ...........ale může. A pokud se to stane tak je fakt lepší to mít za svoje.
Mě než se začalo konzistentně dařit tak jsem provařil téměř 400 000 korun a teď si představ, že by sis tyto peníze půjčil??
Mě naštěstí ty peníze nechyběli a nechybí, ovšem zadlužit se měl bych trochu jiné spaní

Mnoho štěstí v tvém nelehkém rozhodování,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jirka80: Ahoj, nechci mentorovat.. urcite ti kazdy tady rekne, ze pujcka je blbost a jakoukoliv knizku, webinar, diskuzi si prectes, tak 110% lidi, co zkusili live, ti rekne vetu: "Do tradingu jdi jen s penezi, ktere muzes ztratit."

Nebudu to teda tady opakovat, protoze pokud si porad myslis, ze pujcka je dobry napad, tak ti to jiz asi nik z hlavy nevytluce. Takze, ve tvem pripade bych asi premyslela takhle:

1. pujcim si X Kč
2. na urocich zaplatim Y Kč
3. jiz mam nasetreno 1000 dolaru
4. povolena celkova ztrata v tradingu je 1000 dolaru - Y Kč , co zaplatim na uroku
5. na jeden obchod nebudu riskovat vic , nez 1% povolene ztraty (jiz tady zjistime, ze krom mikrolotu ti nic jineho nezbyva)


vysledek: otevru si ucet, ale dovolim si ztratu JEN 1000 dolaru - Y Kč. Jakmile dosahnu tuto ztratu, ucet uzavru a zplatim pujcku.

Tady se otevira otazka, jestli dokazes prestat. Ja rikam z osobni zkusenosti, ze ja prvni tyden prestat nedokazala.
Co ti muzu doporucit je, najdi si vlakno/servr (toto nebo jakekoliv jine, kde se schazi zejmena full time traderi), a davej tam sve demo/live obchody. A to zejmena ty ztratove!! Nenech si masirovat ego tim, ze hodis jen sve profitove obchody. Mne to, ze jsem na financniku vystavila svuj totalne projety prvni tyden live probralo z myslenky, ze trading je jednoducha zalezitost.


At se dari! Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
jsem začátečník a měl bych pár dotazů. Jsou to naprosté začátečnické dotazy, tak se prosím nepodivujte. Celý den pročítám články, ale pořád jsou věci, které mně nejsou tak úplně jasné :(

1) Jaký je maximální počet akcií? Jak poznám, kolik si jich můžu koupit, to je ten údaj: 8 538 Ks, nebo to udává něco jiného?

2) Ideální je koupit akcii, když je v mírném mínuse (-0,13 ) a prodat když se dostane do plusu? Chápu to dobře?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ertzy:

moc Tvému dotazu nerozumím.

Obecně můžeš si koupit jakoukoli akcii,libovolného počtu,při libovolném vývoji dané akcie(aktuálně růst/pokles)
Je to omezeno jen tím,kolik hodláš do dané společnosti investovat a co od ní očekáváš(obchod na kratší/delší časový úsek,případně pro dividendu atd.)

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás,

je zde prosím někdo, kdo ziskově a live obchoduje pattern 0/v? Backtestuji pattern na minulém roce, s tím, že se snažím opravdu dohloubky prověřit charakteristiku tohoto patternu a průměrný výsledek je ten, že úspěšnost je 50%, a úspěšnost myslím to, že potenciál obchodu je alespoň stejný, jako velikost SL umístěného do logické zóny pod/nad swing.

Prosto prosím, je-li tu někdo kdo 0/v ziskově obchoduje, poradil by mi, na co se u 0/v zaměřit a jak celkově na pattern nahlížet, popřípadě se spojil třeba emailem?

Mnohokrát děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů. do.mit (tu) [bold] [/bold] [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...