Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

ertzy:
Pochopil jsi to špatně. Počet akcií každé firmy je daný a zvyšuje se jen při primárním úpisu. Z praktického hlediska, z pohledu malého investora, je ovšem neomezený. Nemáš tolik peněz, abys mohl koupit jakoukoliv firmu kotovanou na burze (tedy pokud jsem silně nepodcenil tvoje finanční možnosti).
Každou akcii už někdo koupil, ty můžeš nakoupit jen v případě, že je někdo druhý prodává. Takže v tom tvém příkladu je to takhle: je celkem 1000 akcií. 200 ks někdo prodává, tyto můžeš koupit. Další jen v případě, že nabídneš vyšší cenu a protistrana držící část ze zbylých 800 ks tvou nabídku aceptuje.
U futures je to jiné, tam, když najdeš protistranu, můžeš navyšovat počet pozic (open interest) do nekonečna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No ja mam u FIO sberny ucet, vyhoda je, ze muzu mit na uctu penize v CZK a kdyz obchoduju v USA, tak dam vyporadat penize z CZK uctu a on mi to automaticky prevede z CZK na USD. Nemusim na nic cekat, zadne presuny atd. Kdyz je dobry kurz a vim, ze budu kupovat na USA burze, tak si prevedu USD a pockam si na vhodny okamzik. Automaticke prevadeni je dobre kvuli tomu, ze kdyz nevim jestli budu kupovat v CR nebo USA, tak nemusim prevadet na USD a kdyz uz se rozhodnu, tak je to okamzite prevedene. Nevim jak to funguje u individualniho uctu, jestli to jde taky takto snadno. Ma to jen jeden drobny hacek ... nevim jak prevest penize z CZK sberneho uctu na svuj ucet v bance ... :-), neporadi nekdo?

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, z mého dosavadního poznání jsem došel k závěru (neřeším poplatky):
Můj zisk z nákupu nebo prodeje akcií = Brokerova ztráta.
Je tomu skutečně tak? Jde mi o to, že samotná transakce funguje tak, že já obchoduji proti Brokerovi a ten nakupuje na burze, jen když si potřebuje pojistit určitou transakci. Takže ve chvíli, kdy uzavřu menší transakci v řádech tisíců korun, broker vůbec na burze nenakoupí a když po pár hodinách zavřu pozici, broker zisk/ztrátu hradí ze svého? Není pak tedy v zájmu Brokera, abych tratil? Děkuji moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf:

Ak si dobre pamatam, ked som si skusal par krat replay, tak to funguje normalne ako keby si obchodoval v realnom case a tabulku si vygenerujes v account perfomance, kde kliknes na advanced, odkliknes, sim, live a vygeneruje ti obchody z replay. Je to super vecicka pre ludi, ktori nestihaju obchodovat(ucit sa) popri praci. Ak mas dalsie otazky, pytaj sa.

Nech sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Cafte, ako prvy trh som si vybral NQ, ale postupom casu zistujem ci neje lepsi trh YM. Ako sa vam javi Ym oproti NQ?
uz par dni zrovnavam YM a NQ a pride mi YM take usporiadanejsie, viac "citatelne" narozdiel od NQ ktory ked sa rozhodne tak lieta vsade mozne. V podstate staci porovnat par dni dozadu ako sa spraval NQ a YM.
Rad by som nazor ako vnimate rozdiel medzi tymito trhami.
Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: Vidim to stejne, backtestoval jsem NQ, pak me pri papertradingu napadlo podivat se na dalsi podobne/levne trhy, protoze se mi NQ zda posledni dobou pomerne necitelny. Ve srovnani s nim mi momentalne YM prijde opravdu citelnejsi a celkove pro me lepsi. Otazka zni, jestli se preorientovat na YM, udelat nove backtesty, nebo zustat verny NQ. Zatim sem se nerozhodnul, sleduju pri papertradingu oba trhy zaroven ale samozrejme to vyzaduje mnohem vetsi pozornost a nevim, jestli to nebude pro live neprimerene rizikovy pristup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

je naozaj uchvatne ako zacnu trhy reagovat ked rozprava bernanke. Neje mozne niekde po cesky ci slovensky nastudovat ze ako reaguju trhy na jednotlive spravy? teda predpokladam ze to funguje tak ze ked napriklad je zvysena nejaka urokova sadzba ze indexi idu dole ci hore (neviem) ale asi by nebolo od veci poznat zakladne posobenie sprav na trhy.
Zaujimate sa o to niekto? vnimate to niekto?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam na vas prosbu. Viete mi prosim pekne povedat co je toto ? www.swissquote.ch
Je to nejaky broker, alebo nejaka banka ktora poskytuje udaje o burze? neje mi to jasne, budem rad ked mi to niekto objasni.
Pytam sa preto ze existuje velmi dobra aplikacia mobilna s nazvom www.tradeinterceptor.com/forextradingtraining/ a chcel by som ju vyuzivat. ale kedze na tej stranke sa pise len ze sa jedna o forex brokera, pozeral som a cez tuto aplikaciu sa da napojit aj na brokera swissquote (link hore) no lenze ked sa tam napojim nemam tam futures. tak ma zaujima ci som to spravne pochopil. ide mi o to cez ten program traderinterceptor mohol sledovat trhy ako NQ, ES a ine futures indexi, zatial sa tam da sledovat len forex.

Ked bude mat niekto chut sa popozerat o com pisem, a mozno sa mu tiez zapaci ta mobilna platforma budem len rad ked sa vyjadri.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> stranger

Nevim sice, proc si to neprectes, ale co uz...

Je to privatni banka a broker zaroven. Neznam a nikdy jsem je nepouzival, ale kdyz jsem ted zbezne prosel jejich web, vypada to spis jako full service broker. Nabizi pristup k mnoha trhum vcetne americkych akciovych, e-mini futures, opcim atd., ale ty poplatky opravdu zajimave nejsou. Nekde jsem tam zahlidl, ze bankovni ucet oteviraji od 20 000 CHF, nevim, jak moc se to vztahuje i na obchodni ucet.

Pokud to chces jenom pro pristup k datum, aby jsi mohl pouzivat nejakou mobilni aplikacku, tak mi to prijde jako hodne velky overkill. Ono ani to vedeni uctu neni zadarmo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...