Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

to Honza,

myslim, ze som to uz pochopil, len som sa nad tym potreboval trochu hlbsie zamysliet a zaroven nemysliet prilis komplikovane. Takze zhrnul by som to asi nasledovne: Ak mame napr. niekolko predajcov (su to bud spekulanti alebo hedgeri), dajme tomu ze niektori su ochotni predavat za 100$, niektori za 110$ atd. Cena by dalej narastala az kym by existovali kupujuci, ktori by boli ochotni nakupovat za dane ceny. Trh by zacal stagnovat, ak by boli ceny uz prilis vysoke a kupujuci by neboli ochotni za takuto cenu nakupovat, co by vyustilo do cenoveho prepadu, cize trh by siel smerom dole az dovtedy, kym predavajuci nepovedia dost a za nizsie ceny uz nebudu predavat. Myslim, ze som to pochopil spravne a tvoj priklad so zeleninou na trhu bol dobry a hlavne jednoducho vysvetleny.

A co sa tyka teba gizmo, tak si vlastne povedal to iste len inymi slovami, takze ste mali obaja pravdu, takze dakujem za vysvetlenie, niekedy veci prilis komplikujem a ani si to neuvedomujem. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

JakubP - kresleni S/R je subjektivni, nekdo rekno "jo, je to ok" nekdo "dal bych to vys/niz", takze pro nekoho spatne pro nekoho dobre. z meho pohledu - druhy graf me prijde zajimavejsi, protoze trh se nekolikrat od S/R odrazil, takze to vidi vsichni, kdo sleduji stejny TF a je pravdepodobny, ze S/R chvili bude drzet, prvni graf je downtrend, tam mas spousta S/R, to spis koukej co je od bodu A vlevo (jestli taky nejaka S/R nebo co tam trh vyvadel zajimaveho)

jinak si vygoogluj kresleni S/R. na to najdes spousta stranek a kazdy to bude vysvetlovat trochu jinak, takze budes akorat zmateny a pak si najdes vlastni zpusob :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pripad 1 obraci cenu po 2USD, pripad 2 obraci cenu po cca 10 USD. To je rozdil, a spatne nemusi byt pritom ani jedno.
Spatne mas tu otazku. Chce to prenest se z uvazovani spravne/spatne do uvazovani jak silne predpoklady pro obchod se nabizi. Protoze je uplne jedno jak si co nakreslis, dulezite je aby sis z grafu uvedomil miru pravdepodobnosti a rizika, mel naplanovany dostatecny profit margin a podle toho riskoval odlisne penize. Jestli tyhle ruzne situace hodlas zobchodovat uplne stejne, tak je nekde chyba.
Napoveda: Dari se trhu dosahnout high? support bude silny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, nedavno som pisal do tohto threadu ohladom pohybu cien, lebo mi to nebolo celkom jasne. Trochu som googlil a asi som zistil ako sa to vlastne mysli, ked sa niekde pise, ze ceny stupaju, ked je viac kupujucich ako predavajucich a naopak. Pravdepodobne tu ide o buy a sell volume. Funguje to asi nasledovne: Dajme tomu ze obchodujeme na 5m timeframe. V DOMe vidime, ze na 1. urovni na strane sell je prave 46 kontraktov a na strane buy 81 kontraktov. Kludne sa moze stat, ze za tych 5 min. sa preda za market price napr. 80 kontraktov a nakupi 30, pricom pomer kupujuci/predavajuci je rovnaky(pretoze ti, ktori predavali za market price, predavali to tym, ktori mali umiestnene svoje bidy na danej cenovej urovni a to iste plati opacne), ale pravdepodobne ide o buy a sell volume(cize viac sa za market price predavalo ako nakupovalo). Cize, kedze by sa v tomto pripade viac predavalo ako nakupovalo, tak cena by mala ist podla mna smerom nadol. Len neviem ako funguje, ak by sa napr. vypredala cela 1. uroven na strane buy (81 kontraktov) a zostali by bidy iba na 2. urovni, rozsirilo by to spread? Funguje to cele nejak takto, ako som uviedol?

19964

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiri: Skusil som sledovat ES cez replay(je to super nastroj, doteraz som ho este nikdy nepouzil) a myslim, ze aspon nieco sa mi mojim amaterskym okom zachytit podarilo. Vzdy ked sa minuli kontrakty na prvej urovni bid alebo ask, tak vacsinou sa bud kontrakty opat obnovili alebo sa uroven bid/ask posunula. Malokedy sa stalo, ze by bol spread 2 ticky, myslel som si, ze v ES to ani nemoze nastat. Zistil som, ze som mal doteraz mylnu predstavu o cene zobrazujucej sa na grafe, myslel som, ze je to bidova cena, ale ono je to cena last, co ma aj zmysel, kedze graf zobrazuje to, co sa uz stalo.

Som teraz ale trochu zmateny, co sa tyka buy a sell volume. Zistil som, ze nie stale ked je buy volume vacsie nez sell, tak ceny idu hore. Napr. novy bar sa zacal vykreslovat na cene bid 1347.50, cize niekto predal za market price napr. 1 kontrakt. Potom niekto kupil za market price 1. kontrakt, cena vystupila na hodnotu 1347,75. Kontrakty na urovni ask s hodnotou 1347,75 sa minuli a na tuto uroven sa posunula uroven bid. Teraz niekto predal za market price 1 kontrakt, cena zostala rovnaka na hodnote 1347,75, potom niekto zase kupil za market 1 konrakt a cena vystupila na hodnotu 1348. Cize mali sme tu 2x predaj po 1 kontrakte za market price a 2x nakup po 1 kontrakte za market price a cena stupla o 2 ticky. Cize buy a sell volume su rovnake, obe 2.

Teraz opat predpokladajme nakup a predaj po 1 kontrakte:
Moze sa ale stat, ze graf sa zacne vykreslovat na hodnote bid 1347,50, cize niekto predal za market price. Minu sa kontrakty na urovni ask 1347,75(napr. zrusenie limit prikazov) a posunie sa tu uroven bid, niekto opat preda za market price a cena vystupi o 1 tick na uroven 1347,75 aj ked ziaden nakup za market price neprebehol. Cize pomer kontraktov buy k sell za market price je 0:2. Neviem ci niecomu zle rozumiem, alebo to takto moze byt. Chapem vobec spravne pojem buy a sell volume? Moze cena stupat aj ked je sell volume vacsie nez buy(cize 2. priklad)?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...