Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Hiker:
Mikro futures mají pro intradenní obchodování opravdu malou likviditu. Hodí se spíš pro poziční nebo swingové obchody. Jejich výhodou je malý margin a možnost použití nízkého SL. Vzhledem k tomu, že "velké" 6E a E7 táhnou cenu M6E za sebou není malá likvidita až takový problém, hodnoty Bid a Ask jsou v souladu, jediné, co hrozí je více ticků slipu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahojte chcem poprosit skusenejsich o jedno vysvetlenie.
vcera som planoval vstup na urcite cene, kedze vstupujem potvrdenim cenovej formacie tak som cakal za vhodnym okamzikom,. takato formacia sa par sekund pred odpoctom chystala a ja som bol pripraveny vstupit.
Stalo sa potom to ze presne 1 sekundu pred odpoctom ta sviecka vystretlila hore.

ALE teraz ked som si stiahol replay data L1 a L2 v NT tak takto rychlo sviecka nevystrelila 1 sekundu pred odpoctom sviecky.

Co to mohlo sposobit?

Ako to ze v LIVE nebolo to tak plynulo vykreslovane ako v replay.

dik za vysvetlenie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosi s tím, že při live obchodování pracuje na více směn a tudíž nemá možnost obchodovat každý den. Já sám pracuji na tři směny a je těžký nějak vymyset a skloubit intradenní obchodování do práce. Swingově se mi nechce obchodovat kvůli kapitálu, ale i kvůli tomu, že prostě mi intradenní obchodvání je blíž... Testuju a paperuju americké akciové indexy NQ, YM, TF a SP a mohl bych je obchodovat 14 dní a týden nic, 14 dní a týden nic, atd... Jestli mě chápete :-) protože když mám ranní a noční, tak můžu obchodovat US indexy od 15:30, kdežto při odpolední ne. Nebo jsem si řikal, že bych obchodoval při ,,odpolední,, nějaké evropské trhy, ale zase by se rozhodila pravděpodobnost... Nevím, nemá s tím někdo zkušenost? Předem děkuju za snahu a odpověď, hezký den přeji ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem na tom podobně a nemyslím si, že by jeden týden nějak vadil. Každopádně více trhů bych se neodvážil obchodovat. Musíš v tom vidět i pozitiva...nebo alespoň já je vidim...2 týdny live pak hodnocení a úpravy, týden paper a následně opět live 2 týdny...daleko menší pravděpodobnost toho, že by si prohospodařil kapitál.
Jedna z nevýhod je, že tě muže flustrovat to, že dva týdny se plácá trh od nikud nikam a v tom týdnu kdy máš odpolední se rozjede, ale tak to hold v životě chodí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny zkušené i začínající tradery,

nevím kam položit svoje dotazy, tak mi snad někdo odpoví tady :)
Už asi od 12 let se zajímám o dění na burzách, grafy, ceny akcií, komodit, měn, atd. to bylo vždycky moje :)
Až teprve nedávno jsem se dozvěděl o možnosti obchodovat na vlastním účtu. Hned jsem si založil demo. Nejdřív u Goldstarway, pak Plus500 a Dukascopy. Obchoduji intradenně komodity a forex, sem tam nějaké ty indexy, jen výjimečně nechávám něco přes noc. Všude se mi daří (podle mě až podezřele moc) a tak jsem začal jsem přemýšlet o založení live účtu až našetřím peníze. Od té doby hledám nějakého dobrého brokera, platformu a s tím potřebuju poradit.
Goldstarway má skvělý software. Má všechno co potřebuju, je rychlý a neseká se. Problém je, že jsem o nich nikde nic nenašel, takže se k téhle firmě stavím dost skepticky. Plus500 má pomalejší software, příliš jednoduchý a moc se mi po tom GSW nelíbil. U Dukascopy mám demo přes Javu a to je tragédie, grafy pomalé, zamrzají a je to celé nepřehledné.

moje dotazy tedy jsou:
Jak velký je rozdíl mezi demo a live účtem? Na demu se mi daří, na live účtu to bude těžší, ale nevím o jak moc a v čem.
Jaký broker je nejspolehlivější, za co všechno bere peníze, kde jsou poplatky, a který z prověřených spolehlivých brokerů by jste mi poradili na to obchodování které dělám?
Jaký software byste mi doporučili? Líbí se mi ten od Goldstarway, ale jak už jsem psal, jsou nějak podezřelí:)

Stále studuji, učím se a získávám zkušenosti, tak mě prosím neukamenujte za případné stupidní otázky :D

Moc doufám, že mi někdo z vás zkušenějších poradí.
Za případné odpovědi předem děkuji :)

R

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, Goldstarway vůbec neznám takže nevím, zda-li je to podezřelé či ne. Co jsem pochopil tak chceš jet intradenní obchodování a tam je nejčastější variantou Ninja Trader, nebo SieraChart. Každopádně pokud se ti líbí ten na který si zvyklí tak si zjisti bližší info.
Nenapsal si s jakým kapitálem chceš obchodovat, proto je těžké ti říct brokera. No a rozdíl mezi demem a live by ti měl být jasný...v demu ti nejde o nic, je teda řada lidí co popisují jak jsou silně empatičtí a že si dokážou představit live atd., ale stejně po předchodu na live nechápou co se s nimi děje.
Každopádně od 12-ti let se tím zabýváš, si nedokážu představit takovou dobu a nejet live....předpokládám, že už ti je alespoň 18. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> ramses

Na tema brokeru je tu cela samostatna sekce v diskuzi, kde je obrovske mnozstvi informaci. Je potreba hledat. V prvni rade si musis ujasnit, co chces obchodovat, s jakym kapitalem a jak moc Ti na tech penezich zalezi. Kdyz si odpovis na tyto otazky, vyber brokera by nemel byt moc slozita zalezitost. Ja pouzivam IB a nemam duvod menit (snad az na jejich platformu, ktera je taky napsana v Jave a souhlasim - je to tragedie... ale to je ciste subjektivni zalezitost).

K Tvym dotazum:

1. Mezi obchodovanim na demo a live uctu je rozdil pro nekoho propastny, pro nekoho skoro zadny. Ale at uz tady napisu cokoliv, stejne to bude uplne k nicemu. Musis si to zkusit sam. Jak psal spec799, na demu vubec o nic nejde, nemas co ztratit. Pokud mas na demu tendence si neco nalhavat, live bude nejspis peklo. Pokud to beres zodpovedne, zas az takovy rozdil to nebude. Je to individualni, zalezi na osobnim vztahu k penezum, kolik jich clovek ve svem profesnim zivote (mimo trading) umi vydelat atd.

2. Na tohle Ti 10 lidi napise 10 ruznych odpovedi. Ja obchoduji u IB a nemenil bych, nekdo dalsi Ti napise, ze IB je na nic, protoze chteji 10K pocatecni kapital, nekdo Ti napise, ze jsou k nicemu, protoze tam nikdo nemluvi cesky atd. Na tyto otazky si musis najit odpovedi sam. Jsou tu na toto tema i clanky, ktere muzou rozhodovani zjednodusit.

3. Software je mozna az moc obecny pojem. Neni SW jako SW. Brokeri, kteri nabizi moznost elektronickeho obchodovani, vetsinou maji nejakou svoji platformu, ktera slouzi jako brana mezi obchodnikem a brokerem. Nicmene tato platforma kolikrat je jenom takovy zaklad, na kterem se da dale stavet. IB napriklad nabizi svou platformu TWS, ktera umoznuje streamovani real-time cen, obchodovani ruznych instrumentu, zakladni prehled obchodniho uctu, marginu atd., ale sledovani grafu je v ni, slusne receno, zjednodusene. Tato platforma ale nabizi API a sockety pro pripojeni jinych aplikaci (treba Ninja a Sierra, jak psal spec799), takze s ni clovek nakonec nemusi ani pracovat. Tady zalezi kolikrat na moznostech platformy brokera. Pokud je jeho platforma omezena a nema API, you're stuck with it...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpovědí:)
co se týká Goldstarway, tak ať jsem hledal jak jsem hledal, nikde žádný info (myslím tím třeba zkušenosti uživatelů v diskuzích), ty jejich stránky moc vypovídající nejsou. To už samo o sobě je mi divné a live u nich proto zakládat neplánuji.
Co se rozdílu mezi demem a live týče tak ten "psychologický" rozdíl je mi jasný. Myslel jsem spíš faktické rozdíly. Jestli třeba dema nezapočítávají nějaké poplatky a náklady obecně, které v live budou.
18 mi už bylo už poměrně dávno :) od těch 12ti se zajímám a sleduju burzy, trhy a ceny jen čistě ze zvědavosti, jako koníček. tradingem jsem se nikdy moc nezabýval.
pro začátek bych chtěl do live účtu investovat kolem 2000-3000 USD/EUR víc ne. Jazyk - česky nebo rusky, anglicky by to taky šlo ale jí neovládám tak dobře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, potřeboval bych prosím poradit ohledně bezhotovostní směny peněz, našel jsem tady již nějaké diskuze, ale jsou už staré a odkazy neaktualní.
Mám USD v e-brokeru FIO a potřeboval bych je převést k jinému brokerovi (ČR) taky na USD účet.
Potíž je v tom, že e-broker neumí posílat USD, musím je nejdřív konvertovat a pak poslat k jinému brokerovi, kde se opět konvertují na USD. Během těchto konverzí příjdu o hodně peněz.

Existuje nějaká elegantnější metoda? Např. že bych CZK z FIO poslal do nějaké bezhotovostní směnárny a ti by poslali USD rovnou k novému brokerovi?

Děkuji moc za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

mam jednu technickou co se tyce papertradingu. Mam za sebou sice teprve 2 mesice backtestingu, a jeste doladuji OS (mirne upraveny FinWin), abych ho pote znovu backtestovala. OS mi zatim funguje dobre, ale chtela bych jeste vychytat par musek.
Nicmene, za nekolik dni mi vyprsi demo od Multicharts a rada bych si par dni zapapertradovala, abych to okusila. Ted k te otazce - chci vstoupit na close usecky prikazem market. Jak to v realu udelam? Pockam si, az vykreslovani usecky dojde par sekund ke close a zadam prikaz?

Predem moc diky za odpovedi.

Lucka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V podstatě ano, strojům se v tomto případě můžete jenom přiblížit, ale to je celkem jedno, pokud neobchodujete zrovna ve stylu HFT :) Většinou mají stroje postavenou logiku tak, že se na trh posílá market příkaz na prvním ticku následující úsečky po úsečce, která vygenerovala signál, někdy to je ale na tzv. "closing ticku", což bývá ve většině případů pro ruční obchodování jedno. Doporučuji si udělat nějaké makro, klávesovou zkratku apod. a když se bar dokončí, tak jenom stisknete příslušnou kombinaci kláves a je to. Jestli je pro vás rozdíl ticku dvou pro výkon zásadní, tak holt musíte zvolit jinou taktiku, pokud ne, tak je prakticky jedno, jestli vstupuje sekundu před nebo po.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,
velmi pozorně jsem přečetl obě knihy od Tomáše a Petra věnující se intradennímu obchodování. Bohužel jsem nepochopil jeden udávaný pojem co se táhne celou knihou. Tzn. měsíční výnos na kontrakt. Bohužel nevím co je přesně myšleno tím pojmem kontrakt.
Např. je uvedeno, že někdo obchoduje již s deseti kontrakty atd.

Děkuji všem za pomoc s objasněním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...