Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

> I.Holan

Zajimavy to bezpochyby je, ale poslechni Roba. Toto je teritorium uplne jinych hracu, ve kterem nemas vubec zadnou sanci. Ale pokud to beres jenom jako tema ke studiu, protoze te to zajima, tak naopak vrele doporucuji.

Btw. hodnotu jednoho ticku nemusis nijak pocitat, ta je pevne dana.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
snažil jsem se hledat v příslušných threatech, ale nenašel jsem přesnou odpověď.
Trošku mi v otázce trading začíná svítat, ale pro pořádek mám jeden dotaz

1) Pro intradenního obchodníka se u TracknTrade nedá koupit plugin Historical Trade? Jestli jsem to pochopil správně, tak tento plugin obsahuje historická data. Jak tedy backtestovat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,

dotaz rize předzačátečnický. V článku NinjaTrader - podrobný tutoriál k instalaci a zprovoznění programu, jsem se z praktické stránky zastavil na napojení na OpenTick. Na jejich stránkách jsem se registroval, přičemž mi do cesty nevstoupila žádná volba pro datafeed ECN ani CBOT E-minis. Jde mi především o samotné propojení NinjaTrader - Opentick. Ve okně "connection options" v řádku Provider nemám žádnou z pevných nabídek pro OpenTick. A tudíž mi poté nejdou otevřít grafy.

Našel by někdo z vás, úspěšných, odpověď? Děkuji!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

admin:

místo silných výrazů jako "skutečně" a "neustále" bych spíše doporučil, abyste výše zmíněný tutoriál buď vyhodili nebo konečně předělali, protože mít tutoriál na připojení, které už nejméně 3 roky nefunguje, akorát lidi mátne a vzbuzuje to zbytečné dotazy. Takže místo udivených odpovědí bych doporučil trochu vstřícnosti vůči uživatelům.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak dál, rozhodnul jsem se pro poziční obchodování, chci už konečně začít backtestovat, už mám nějaký systém, třeba tady základ fintrendu ema 34, cci20 z kurzu na kterém jsem byl, daily i weekly v trendu EMA pod trhem nebo nad, podle toho, jestli bude short nebo long, ale vážně moc nechápu ty vstupy na cci, jako jak to mám zakreslovat, v tom manualu to je, ale buď to nechápu nebo to je vytištěno, že to nevidím. Může mi to někdo vysvětlit? A ještě k tomu backtestu, můžu tam přidat i třeba double top/b jako že vstoupím někde "v půlce" tý formace. Budu rád za každý komentář. Jinak vybral jsem si trhy emini sp500,russel2000,corn(zc),sugar11,live cattle

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

rád bych se od zkušených dozvěděl, jak je to s ukončením otevřené pozice při skončení obchodních hodin. Dám příklad: obchoduji intradenně, vtoupím do pozice ve 21:30, obchodní hodiny končí v Americe nyní 22:15 našeho času, je jasné že pokuď bych pozici měl otevřenou dále budu potřebovat vyšší margin a pokuď nemám dostatek peněz na účtu, broker pozici uzavře. Zajímalo by mě ale v kolik hodin přesně v takovém případě brokeři pozice uzavírají. Je to třeba už ve 22:00,22:10, nebo až 22:15? Pokuď to tedy není rozdílné u každého brokera. V tom případě by mě zajímal Mirus Futures. Děkuji za odpověď :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tinner:
podle mě dostaneš nejdříve MarginCall a teprve až ho nesplníš nebo dřív dojde k ztrátě marginové rezervy, tak to na tvé náklady zavřou.
www.financnik.cz/forum/read.php?4,99000,183922#msg-183922
.
Jenže o MarginCallech a nuceném zavírání pozic tu nikdo nic moc neví, článek Finančníci ještě nenapsali neboť se jim MarginCally nějak vyhýbají:) a ti co tu zkušenost mají, mají určitě dost starostí sami se sebou, se svými účty a psychikou a díky tomu to tu nikdo z nich asi jen tak popisovat moc nebude a těm co tu zkušenost nemají raději nevěřit. Snad jen konkrétní broker by to mohl trochu objasnit.
A je tady na to extra vlákno
www.financnik.cz/forum/read.php?2,4398
, ale taknějak nicmoc neb nikdo nicmoc neví.

Některým brokerům končí intraday Margin třeba už 5 min. před koncem intraday a pak už platí "neintradenní" Margin, ale jak to fyzicky přesně zafunguje a kdy dojde e-mailem MarginCall a co v něm vlastně píší, to nevím.

Každopádně existuje poplatek/pokuta za zaslání MarginCallu a poplatek/pokuta za nucené zavření pozice a také může pro intradenní margin zafungovat "margins will go up".(tu) (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,chcem sa opytat na nazor skusenejsich ci je vhodny trh europsky na zaciatku FGBM (popri mojmu NQ ktory obchodujem od 15:30) FGBM som pozeral a likvidita je tam neuveritelne vysoka od 09:00 co mne absolutne vyhovuje. Dalej by ma zaujimalo co je to vlastne ten trh FGBM? je to nejaky taktiez index akcii kde sa obchoduje viac akcii roznych firiem ale tentoraz europskych? napriklad ako NQ?
Potom by ma zaujimalo ci sa taktiez jedna o trh ktory ovplyvnuju ekonomicke spravy vyhlasovane v EUR na forexfactory.com.

Tak budem rad ked mi o tom niekto kto bude mat chut a cas napise viac o tom trhu.
Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Margin Call mne dříve potkal, není to nic na co by člověk umřel, jen prostě známka, že jste podkapitalizovaní. Stalo se mi to, ale již před delší dobou, tak si moc podrobnosti nepamatuji. Oproti Zkušenostem popsaným níže mi byl margin call posílán v okamžiku, když účet poklesl pod "obchodovatelnou", brokerem určenou hranici. U IB je to 2000, u AMP tuším jen 500.


Častěji se mi stávalo, že sem se zapomenul ať již vědomě (uvíznutí v obchodě) či nevědomě a měl jsem jen na intradenní margin a blížil se konec regular session, pak mi IB asi čtvrt hodinu před koncem zaslal přímo na platformu upozornění, že se blíží konec seance a že mám uzavřít pozice. Chodí to snad každou minutu a pokud to neuděláte sami, tak vás ve 22:14 (nebo jindy podle kontraktu, ZC ve 20:14 atd.) prostě ustřihnou.

Jiná situace je, když nedodržujete management a děláte obchod kde vám po "odložení" marginu zbyde malá rezerva. Představte si, že se obchod obrátí, jdete do ztráty tak hluboko, že je stav vašeho účtu nižší než je blokovaný margin. V takovém případě vám opět chodí výstrahy a to jak na platformu tak do e-mailové schránky.
Zajímavé je, že ve výzvě nebyl margin call, ale jiný druh upozornění a že mi nikdy kvůli tomu (asi ta ztráta nebyla až tak vysoká) neuzavřeli obchod, ale po nějaké době mi přišla velmi ostrá výstraha, že mi bylo zasláno XY varování a že je nějaká norma na to kolik jich smím beztrestně dostat. V případě, že bych tuto jakousi normu opět překročil zavedla by proti mně burza postih a to tak, že by mi výrazně zvedla marginy. Zajímavé je, že se můj broker odvolával na fakt, že jde o rozhodnutí burzy a nikoliv jeho.

No žíly se mi proto nezkrátili. Je to už chvíli a od té doby si na to prostě dávám pozor a chovám se zodpovědněji. Sem to nedávám abych se nějak zhazoval, ale prostě proto, jak píšete výše, že se o podobné věci nikde nedočtete. Já to aspoń nenašel.

Pokud jde o podobné průšvihy, věřím, že je důležitější se podělit se s nováčky, než si hrát na nějakého supertradera, který se dokonalým již narodil. V jedné z knih L.Williamse autor uvádí, jak je dobré mít otevřených více účtů pro případ, že se zadlužíte u brokera a pak se můžete dostat na černou listinu. V takovém případě by vám druhý účet už nikdo neotevřel. Takže vidíte do průšvihu se může dostat i náš vzor.

Dobré obchody všem a ať se vám margincall vyhýbá :)
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na nějaké informace a co jsem hledal zde na fóru, tak jsem moc odpovědí nenašel. Zajímám se obchodování komodit, ale netuším, kde hledat zprávy z první ruky. Myslím tím hospodářské výsledky, aktuální stavy odbytu, zásob apod. Založil jsem si i twitter účet, ale nedaří se mi najít nějaké ověřené zdroje. /pouze Wall Street Journal apod./ Doufám, že toto není otázka v rozporu s pravidly tohoto fóra.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gulii,
k nejdůležitějším zprávám patří wasde, cot a jobs report.........to jde určitě snadno vygooglit, zajímavé mohou být stránky Forex Factory na kterých si můžeš nastavit o které z reportů máš zájem. Barevně je zde určena jejich důležitost a tři sloupce, minulost - předpoklad - skutečnost. Právě rozdíl mezi předpokladem a zkutečností často hýbe trhy, ale pozor pohyb je občas falešný a jde proti logice. Pro mnohé je den s reportem dnem, kdy vůbec neobchodují.
Forex Factory je sice primárně pro forex a tento trh je extrémně na zprávy citlivý, ale jsou zde i zprávy týkající se komodit.

Existují i české stránky emax na kterých jsou nějaké rozbory a wasde.

Jistě zde je tato problematika mnohokrát popsána, zkus vyhledávač.
Ať se ti daří,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...