Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

pozeram, ze ES vyzera takmer uplne rovnako ako TF, ja som vcera spravil 1.6 bodu, bol som long na spodku micro supportu kde mas popis breakout about 60min EMA, always in long.
nechcelo sa mi davat graf lebo som vecer pozeral futbal. co ma inac prekvapilo na simulacii na live datach je 2 tickovy sklz mojich ordrov a rozmyslam co s tym spravit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dejv0 Napsal:
-------------------------------------------------------
> pozeram, ze ES vyzera takmer uplne rovnako ako TF,
> ja som vcera spravil 1.6 bodu, bol som long na
> spodku micro supportu kde mas popis breakout about
> 60min EMA, always in long.
> nechcelo sa mi davat graf lebo som vecer pozeral
> futbal. co ma inac prekvapilo na simulacii na live
> datach je 2 tickovy sklz mojich ordrov a rozmyslam
> co s tym spravit.

Ja mam zajimavou zkusenost s Tradestation, stava se mi docela casto pozitivni slip, jeden tick k dobru. Jelikoz vetsinou vstupuju i vystupuju limitem, tam slip neni samozrejme zadnej, ale kdyz sem tam vyletim na SL tak tam bych docela cekal ze to bude o tick horsi, coz se vyjimecne taky stane, ale jak rikam, vetsinou fill presne na cene kde mam stop order a nebo naopak pozitivni slip :) A to mluvim o live obchodech kterejch jsem si vyzkousel kolem stovky (ted jsem zpatky na SIMu). Mozna to je tim ze ES je nejlikvidnejsi, tezko rict. Osobne nechapu proc je zde TF tak popularni, podle me je ze vsech indexu nejnevhodnejsi pro zacatecniky, jednoznacne samy nevyhody proti NQ, ES a YM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

po dlhsom case davam aj screen z dneska, ale popisovat sa mi ho nechcelo. v skratke: 1. scalp, cakal som trading range, buy pri spodku, vystup na PT 2. 2x LH, cakam silnejsi pullback\otocenie trendu, vyletel som na agresivne posuvanom SL 3. L1, ostal som trapped 4. L2 vystup na PT viac ako 4 obchody davat nechcem, takze som zbytok pohybu uz neobchodoval

27746

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

dejv0 Napsal:
-------------------------------------------------------
> po dlhsom case davam aj screen z dneska, ale
> popisovat sa mi ho nechcelo. v skratke:
> 1. scalp, cakal som trading range, buy pri spodku,
> vystup na PT
> 2. 2x LH, cakam silnejsi pullback\otocenie trendu,
> vyletel som na agresivne posuvanom SL
> 3. L1, ostal som trapped
> 4. L2 vystup na PT
> viac ako 4 obchody davat nechcem, takze som zbytok
> pohybu uz neobchodoval


Pekne vstupy dejv0:-) Take vzit obchod hned po ztrate neni vzdy easy well done

Ted k tomu :-(
Ve filmu inside job (2008 crash) nekdo rekl@its easy to generate performamce short term profit by taking more risk....so what you need to do is generate performance for risk adjusted profit

Tvuj 3 obchod mi pripomina muj problem, ktery jsem byl nucen resit prejitim na nq a nebo velmi filtrovanymi vstupy, omezene na limit order s low sl jako je tvuj 1 obchod.

3 obchod: dostatek duvodu pro to jit nize coz trh udelal
(a ty jsi do obchodu vstoupil znovu vzapeti,) ale i dostatek duvodu udelat korekci vetsi nez byl tvuj umisteny sl, coz trh udelal a otestoval bar gap a Ema

Vysledek: z obchodu, ktery mel 50 % uspechu si udelal 30% obchod neadekvatnim sl

Reseni:
Pouzit adekvatni sl, ktery jako initial musel byt nad BO bar,kterou trh testoval.

Problem:
Pokud jsi jako vetsina znas, tak se bojis riskovat tolik $$$

Reseni:
Pred tim nez priste vezmes takovy obchod tak si technicky z duvodni adekvatni sl (pokud beres jako dostatecne pro initial. SL high above bull doji bar, kde bulls failed BO after after 3 pushes down, tak bych ti doporucoval prehodnotit a vyhledat vice techto situaci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

presne si trafil s cim sa teraz trapim, ked mam prilis velky (aj ked asi adekvatny) SL tak moj RR sa nebezpecne blizi k 1:1 a na druhej strane, ked si dam mensi SL tak som casto vyhodeny z obchodu. April mi vobec nevychadza tak ako som si predstavoval a uvazujem na navrat k NQ
dik za analyzu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0 Napsal:
-------------------------------------------------------
> presne si trafil s cim sa teraz trapim, ked mam
> prilis velky (aj ked asi adekvatny) SL tak moj RR
> sa nebezpecne blizi k 1:1 a na druhej strane, ked
> si dam mensi SL tak som casto vyhodeny z obchodu.
> April mi vobec nevychadza tak ako som si
> predstavoval a uvazujem na navrat k NQ
> dik za analyzu

Tak predne pokud si to uvedomujes tak jsi na spravne ceste.
Az budu mit chvili pokusim se napsat muj zazity pohled na RRR a sl



Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0 Napsal:
-------------------------------------------------------
> presne si trafil s cim sa teraz trapim, ked mam
> prilis velky (aj ked asi adekvatny) SL tak moj RR
> sa nebezpecne blizi k 1:1 a na druhej strane, ked
> si dam mensi SL tak som casto vyhodeny z obchodu.
> April mi vobec nevychadza tak ako som si
> predstavoval a uvazujem na navrat k NQ
> dik za analyzu


Podle toho jak to pises mi prijde, ze to vnimas prilis mechanicky.

Napriklad ten zminovany 3 obchod.
Mozna se mylim, ale prijde mi, ze si u tohoto 3 obchodu nasel technicky spravny vstup a to ti staci k tomu, aby sis odskrtl kolonku, udelal jsem to spravne.
Spravne to nebylo a ne proto, ze by to byl jeden z obchodu, ktery proste nevysel, ale proto, ze jsi nespravne umistil SL a SL jsi nespravne umistil, protoze tve technicke cteni je bud nedostacujici a nebo proto, ze jsi se bal riskovat tolik $ a veril si, ze tvuj sl nebude zasazen.
Takhle bych zvazoval risk ja pokud bych chtel vstoupit do tohoto obchodu: trh udelal 3 swings down a je u channel line+ testuje drivejsi gap 1635 (zacatek bull spike) + break out of previous 2 sided market a bulls se pokusi o failed BO = pravdepodobnost korekce. Kdyz mas tolik duvodu ke korekci je zapotrebi najit area, kterou bears budou protect v pripadne korekci a tou v tomto pripade nebyla doji bull bar, protoze ta doji bull bar byla vyznamna jenom pro ten dany 2 sided market dane bar (dobre videt na 1 min ), ale pro pokracovani trhu dolu bylo dulezite, aby bears uhajili predchozi gap a to se jim povedlo a nad touto gap mel byt i tvuj stop loss. Jinymi slovy jsi vstoupil short ve swing area, ale pouzil jsi scalp sl dulezity jenom pro 2 sided doji bar .

Tohle, ale nevidim u tebe jako hlavni problem :) kdyz se te detroit ptal proc neobchodujes nq napriklad, tak si napsal, ze tam neni dostatecny profit a to mi rika, ze podcenujes a zatim nechapes proc tolik znas nedokaze prorazit :)
Emoce, ze nam neco utece....strach, ze riskujeme hodne.......naivita, ze je to malo ......etc

Moje rada: pouzivej spravne vzdaleny SL a pouzij k tomu takovy trh, ktery te nebude strasit, ze je to prilis hodne a to podle me TF neni.

Co se tyce RRR tak Al o nem mluvi, ze se neustale meni.
Kdyz vstoupis do obchodu a riskujes 500 $ a low of the day je vzdalen take 500 $ a obchod ma pravdepodobnost 50 % jako napr tve L1 u obchodu 3....vzit ci nevzit :) ? Tech 500 $ pro umisteni SL vnimam jako totalni selhani obchodu a analyzuji situaci, ktera se vyviji po vziti obchodu (momentum, proti pozici, prekonani S/R ) a pokud se mi to nelibi tak obchod uzavru drive, to same plati pro profit target.
Technicky je spravne rozdelovat RRR na innitial a na actual, coz AL zminuje v knizkach. Pokud na zacatku musim mit SL 500 $ , ale trh jde proti me jenom 100 $ je v poradku si vzit profit 200 $ RRR 1:2

Docela pomaha uvazovat nad Limit orders, ktere te prinuti zmapovat situaci vlevo a odhadnout jakou uroven trh asi tak otestuje a kdyz tam trh dojde tak ti to doda jistotu a silu do trhu spravne vstoupit jako napr tvuj obchod 1.

Moje rada zni, prinut se pouzivat SL nad swings a kdyz ti to prijde moc daleko, tak obchod neber a zvaz limit order.
Pokud se bojis riskovat tolik $$$ tak zmen trh

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokracovani k tomu vzit ci nevzit:
Al Brooks casto rika, ze cim dale mas sl tim mensi je pravdepodobnost zasahu tedy cim blize je tim vetsi je pravdepodobnost zasahu drive nez tvuj sl (jasna vec), ale uz tak jasne neni, ze vetsina nasich obchodu skonci ztratou kvuli sl, ktery neni nad/pod S/R
Je dobre si rikat % uspesnost obchodu a nezavisle nad tim % uspesnost zasazeni sl na ruznych urovni.
Pokud dokazes, rozpoznat smer always in a to ty umis tak mas vetsi pravdepodobnost toho, ze always in budou chranit smer trhu a tedy i tvuj SL, ale pokud si stoupnes mezi prestrelku tak to schytas je zapotrebi stat az za obrnenym transporterem.

Jinak je zapotrebi si taky uvedomit, ze v trzich neni nic zadarmo.
Bud mas malou pravdepodobnost a low risk a nebo velkou pravdepodobnost a high risk.
Pokud se budes snazit brat obchod jako byl 3 a snazit se nezaplatit za informace dostatecne tak budes dostavat pokutu v podobe dotceni tveho sl.
Nastesti nemusime zoufat da se to trochu obejit pro ty vice zasvecene a to je v podobe limit orders, ale to by se spise mel rozepsat detroit :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

takto ako to pises, to vyzera vsetko jednoducho a dava to zmysel, moj problem je iny.
moj max SL si davam $300 co su tri body, teoreticky by som mohol ist aj na $500 (zakladny kapital $10000). zatial co pri replay mi to na TF stacilo, na to ako vyzera momentalny trh to + moja strategia vstupovanim na stop je to malo. v tomto pripade by som mal stupovat na limit, co pre mna podla doterajsich vysledkov nevyzera ako spravna strategia. takze mozno zmena trhu (asi skusim ES)
druha vec je, ked som na trhu kde mam moznost davat vyssi SL, casto zlyham kvoli RRR. zoberme si napr moznost, ze by som v obchode 3 dal SL k high okolo obchodu 2 - to je 6 bodovy SL. kedze sa snazim ist po vyssom zisku ako je SL, tak by som musel ocakavat 12 bodovy pohyb mojim smerom a to je moj druhy problem - neviem skoro vobec odhadnut ako velmi sa trh pohne (iba zopar bodov). preto som aj prestal s NQ, pretoze tam som sice mohol mat velky SL, ale ziskovost mojich obchodov bola nizka, takze jeden trafeny SL rapidne znizil cely zisk.
riesenie na toto vsetko je jednoduche - obchodovat, obchodovat a obchodovat a zlepsovat sa. len som dufal, ze cesta bude kratsia :)

ako vzdy, dakujem za tvoje postrehy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to dejv0: osobne jsem v dubnu prerusil live, abych mel vic casu na studium a dotestovani noveho SL managementu a techniky vstupu... vsechno se to mota kolem SL, protoze risk je v podstate jedina vec, co muzes v tradingu kontrolovat a ovlivnit... to co psal a-friend o tom, ze je treba mit SL az za nejakou barierou (a to idealne i o par ticku za ni) a ne tam, kde se ti to hodi, protoze jsi dostal signal jinde je asi nejdulezitejsi poznatek, ktery si z te debaty muzes odnest (dle meho nazoru), protoze jakmile budes vedet, kde presne bys chtel mit SL, budes vedet za jakou cenu budes jeste ochotny vstoupit, pokud se ti signal vykresli za lepsi cenu, muzes to vzit marketem, pokud se signal vykresli uz dal nez bys chtel, nastav limit a zkus pockat, jestli se trh vrati... tim dosahnes toho, ze

1) budes mit SL vzdycky tam, kdes ho planoval a chtel mit a kde jsi si jisty, ze kdyz trh pujde opacnym smerem, muzes snadno priznat mylnou spekulaci a cekat na dalsi obchod

2) budes jen v obchodech, ktere pro tebe budou mit prijatelny SL, ktery bude navic velmi dobre umisteny...


kdyz vis, kde chces mit SL, najednou nepotrebujes mit nijak zavratne svetobornou techniku vstupu... muzou to byt nejaka krizeni, divergence s indikatorem nebo jinym trhem, muze to byt pin bar muzou to byt techniky ala brookse, muze to byt v podstate cokoli, co ti jen krapet naznaci, ze trh by mohl jit tvym smerem... dulezite je zkratka vedet, KDE chces mit SL a KOLIK jsi ochotny riskovat... a pak jen cekat na signaly, ktere te pusti do obchodu v miste, ktere mas vybrane a pokud se vykresli za horsi cenu pockat chvili, jestli se trh nevrati pro limitni vstup...

ano nektere obchody ti utecou, protoze trh na nikoho neceka a obcas je zkratka prilis rychly... ale nebude se ti stavat, ze budes trnout hruzou nad SL, ktery je pro tebe zkratka prilis velky... taky jsem v breznu zazil par zasahu SL o velikosti 300 USD/kontrakt (na tf), paradoxne to bylo dobre, protoze me to donutilo zacit premyslet trochu jinak... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...