Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, chtěl bych se zeptat na situaci na grafu (jedná se o TF 30). Jsou na něm zakroužkovány 3 oblasti a mě zajímá, zda je možno je považovat za DB a následný long. Ze zajímavosti mi jde o oblast 1 a 2, zda byste šli long, kde byste umíštili SL a PT. Hlavně mě zajímá situace 2 a 3 a to z hlediska platnosti DB a otázky vstupu. Nevěděl jsem v této situaci, kdy vstoupit long. Jestli mám vzít long hned při vykreslení býčí svíčky a SL umístit pod S/R úroveň nebo nějaké další potvrzení (zajímalo by mě, co by se zde dalo využít). Dále věc, kde umístit PT, v mém fiktivním obchodě jsem ho dal od oka níže než high předchozí svíčky (resp. ještě té jedné před ní).

18733

18734

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě dodatek, na prvním grafu je vidět už zřejmě pozdní buy long, který byl ještě zhruba o 15 pipů výše než zadaná cena (slippage?) a poměr RRR je zhruba 1:1,6, což dle mě v tomto případě není moc dobré. Navíc je dle mě SL strašně daleko od vstupu (za předpokladu, že se pokládá pod S/R úroveň), čili by mě zajímal váš názor, jak s tímto naložit, zda vstoupit long přímo při vykreslení další svíčky a riskovat malou ztrátu při SL pod S/R nebo to vůbec nebrat, popř. vylepšit nějak jinak. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To freeman11, Sinuhet:

Cau chalani,

pozeram, ze idete tiez Fullerov system. To by sme tu uz boli minimalne traja:). Ja s nim len zacinam (demo, paper), cize sa snazim hladat aj v nasom regione niekoho, kto takto trejduje, aby som nebol sam ako kol v plote. Chapem, ze sa odo mna sotva mate co naucit, ale ak sa da, rad sa priucim cosi aj od vas:).

Mal som otvorene AUDJPY z 2.2.2012 na zaklade inside baru (robim len daily). Akurat som dostal SL na NZDUSD - vstup 7.2.2012 (pin bar daily). No a z 2.2.2012 drzim striebro (inside bar), ale velmi sa mu nechce ist mojim smerom. Asi by to bolo na mieste zavriet. Ked sa doteraz nevydalo mojim smerom, sotva to uz pojde - momentum straca silu.

Mam zatial dokopy len 3 trejdy (uzavrete), sice som v zisku, ale na zaklade 3 trejdov sa statistika neda robit:). Rad by som sa spytal vas, skor ako motivacia, podpora psychiky, ake mate vy uspechy s Nialovym systemom? Funguje to na zivo? Da sa tym zivit? Mozno blba otazka, ale urcite sa ju pyta aspon sam seba kazdy zaciatocnik.
Kolko trejdov zvyknete spravit mesacne na daily? 3-4 ako odporuca Nial?

Vdaka vopred za odpovede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím ťa mtrader, som rád, že pribudol zasa niekto, kto pozerá na trhy podobne ako ja :).
Odo mňa sa tiež moc nenaučíš, nepokladám sa za pokročilého, ale budem rád ak bude možnosť si vymieňať navzájom skúsenosti. Podľa Niala obchodujem už pár mesiacov a keď odrátam vstupy, ktoré som spravil mimo plánu lebo som bol netrpezlivý, tak mi tento jeho prístup funguje veľmi dobre. Keď som si prezeral obchody spätne a vylúčil tie nepodarky, tak mesačne spravím 4 až 8 obchodov.
Obchodujem už naživo a uživiť sa tým podľa mňa dá, záleží však na veľkosti účtu. Ja ten môj postupne budujem, ale napríklad tento mesiac už mám vytradovaný zárobok o násobok väčší ako je môj príjem v práci.
Na tomto prístupe je dôležitá trpezlivosť lebo nie každý deň sa vyskytne príležitosť na obchod a to bolo pre mňa na začiatku to najťažšie, skrátka chcel som si kliknúť. Ďalší problém som mal s pravidlom "nastav a zabudni", keď som bol v obchode, tak som stále do toho čumel a pozíciu upravoval, prípadne som ju predčasne ukončoval. Potom som samozrejme tĺkol hlavou o stenu, keď cena dorazila k môjmu pôvodnému PT.
Skrátka urči si na začiatku jasné pravidlá a tých sa drž. Ja som zatiaľ stále v EUR/USD a GBP/USD, u GBP som vrátil SL naspeť na pôvodné SL a u EUR som už posunul na BE. Tieto páry sa posledné dni motajú na mieste, ale plánujem zostať v obchode až do konca. Japoncov som úspešne uzavrel. Inak ten PIN na NZD ma tiež lákal, ale stále tak nejak čakám na tomto trhu korekciu a zaďalšie mal som toho dosť otvoreného, tak som do toho nešiel.
Tak ti držím palce v ďalšom napredovaní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj freeman,

dakujem za reakciu. Tesim sa, ze sme viaceri, a ze ten system ma naozaj potencial.
Podobnych chyb sa obavam aj ja. No tym, ze mam pracu na plny uvazok, nemal som velmi cas zatial zasahovat do otvorenych obchodov. Zrejme je velmi dolezite netradovat na full time, ale mat popri tom nejaku aktivitu akou je nejaka zaujimava praca, ktora ti nedovoli stale pozerat na grafy.

Ako si si spravil ty plan na zaklade jeho strategie? Co ma znepokojuje je fakt, ze ten system nie je presne definovany. Nespomina, ci je lepsie vstupovat na 50% pin baru, alebo na prerazeni pin baru a podobne to je s fakey a inside bar. Zrejme je dolezite vybrat si jeden sposob vstupov a toho sa drzat, nemixovat to pri kazdom trejde. Co myslis?

Tiez je skoda, ze sa viac nevenuje vystupom. Zachytil som tam niekolko zaujimavych komentov, ktore radili nastavit TP na 1:2 a dalej to neriesit. Robil si napr backtesty major parov, aby si mal predstavu, co najlepsie funguje?

Na druhej strane je super to forum a moderatori, skuseni traderi, ktori zvyknu cloveka usmernit.

Tesim sa na spolocne analyzy, postupy pri buducich potencialnych setupoch:)..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mtrader,
ohľadom vstupov, ja vstupujem pri PIN buď na close alebo nad high/low PINu. Pri IN bare vstupujem nad/pod mother úsečkou a fakey tak ako pri PIN. Inak o výstupoch Nial písal v piatok v poslednom článku, ja sa snažím sledovať najbližšie S/R a podľa toho dávam PT buď na 1:2 alebo 1:3.
Stále čakám ako dopadne EUR/USD a GBP/USD to sú teraz jediné obchody, ktoré mám otvorené, na iných teraz nemám žiadny signál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zrovna mal clanok o vystupoch, mas recht. Ale vela toho nepovedal. V podstate potvrdil, co tu piseme - 1:2, max 1:3, ak nie je nejake brutal momentum.

Dakujem za odpoved ohladne tvojich vstupov.

Co povies na EURAUD? Vidim tam pin bar v smere trendu, udialo sa to na 21 EMA; mohlo by to zafungovat.

Na zlate je bullish pinbar, odraz od 21 EMA daily.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak ako mtrader? EUR/AUD ide na juh, som len zvedavý ako ďaleko zájde, radšej som dal PT na 1:2 lebo sme v oblasti dlhodobého minima a nerád dúfam v zázraky. Dnes sa mi ukazuje ešte možnosť vstúpiť do AUD/USD, utvára sa IN bar medzi EMA, tak som si už pripravil objednávku lebo počítam že do jedenástej sa toho už moc nezmení, veď pozri na obrázok

18785

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim freeman,

ja som siel do toho zlata. EURAUD mi nejak nevyhovoval. Neviem presne povedat preco; vo vlakne u Niala tvrdili, ze to nie je dobry pin bar; este pre tuto strategiu nemam spraveny obchodny plan. Skoda, ze ho nepripravil Nial, ked uz za ten kurz pyta peniaze:).. Aka bola tvoja cesta k obchodnemu planu Nialovej strategie?

Anyway, som v zlate a striebre, zatial v minuse, nevie sa to odlepit.

Co sa tyka dalsich setupov, inside bar je aj na EURUSD, dokonca na zaujimavej S/R urovni a na 8 EMA. To iste GBPUSD, len tam je blizko rezistancia. 2 inside bary su na EURJPY akurat na supporte na 102,40. 2 inside bary aj na CADJPY na supporte v smere trendu a podobne to je na dalsich JPY paroch.

Mne tusim inside bary velmi nerezu, no a Nial tiez nie je nejak zhavy do obchodovania, tak to asi necham tak a pockam na nejaky pinbar alebo fakey.

AUDUSD tiez nejako neprotezuje dnes. Aku vahu kladie Nial na dynamicke S/R? Platne signaly maju prichadzat z horizontalnych S/R urovni, alebo mozu aj z dynamickych?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim freeman,

nejak to tu viazne so schvalovanim mojich prispevkov. Vcera vecer som len pisal, ze EURAUD som nesiel nakoniec, ale dal som zlato.

Momentalne som v zlate a striebre. Pekne inside bary sa ti vytvorili na jenovych paroch. Snad sa moj vcerajsich prispevok este zobrazi, bo som tam toho popisal viac:).

Za februar mam zatial 2 uzavrete trejdy (AUDJPY, NZDUSD daily). Z toho 1x TP, 1x SL. To uz mam teda polku Nialom odporucaneho mnozstva za sebou a este mam otvorene dva dalsie trejdy (spominane Au, Ag). Asi by som sa mal krotit a vydrzat naozaj na tie A++ setupy.

Drzim ti palce a tesim sa na dalsie spolocne analyzy:).

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tuším nabehol už tvoj príspevok zo včera :).
Niala som objavil náhodou a kupodivu bol ochotný mi odpovedať na moje e-maily i keď som si nezaplatil jeho kurz.. Tak som sa niečo dozvedel o jeho obchodovaní. Rád čítam jeho články, ale na jeho komentáre trhu pozerám až ráno keď už som v obchode. Takže jeho názor si pozriem ale neobchodujem podľa neho. S IN barmi máš pravdu, tiež veľakrát váham, či ho vziať alebo nie hlavne keď sviečka matka je aj 150 pip veľká.
Ak som správne pochopil Niala ohľadom S/R, tak sleduje i horizontálne(možné PT, prípadne obchodovanie v range) i dynamické(oblasti korekcie a možného vstupu), ktoré pravidelne zakresluje vo svojich komentároch, no a samozrejme prihliada na swingovanie, tu to môžeme nazvať flipom.
Skrátka je dobré sa nechať inšpirovať, ale rozhodnutie je len a len na tebe čo a ako zobchoduješ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...