Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

backtesty som prevádzal na troch trhoch, učil som sa tieto paterny si nejako definovať v rámci trendu, v rámci range, následovalo zakreslovanie S/R, swingy.....Potom som obchodoval dva mesiace na deme, skrátka nejaký čas som tomu denno denne venoval.
No, dať výpoveď bude pre mňa asi jedno z najzásadnejších rozhodnutí, ale ešte stále je na to čas. Až to bude aktuálne, tak ti dám vedieť :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kde si vstupoval na AUDJPY? Ja tam vidim rezistanciu na 83,90. Nenakupoval si tesne pred nou, ze nie?:)

Co sa tyka fakey, casto asi zavisi od konkretneho brokera a jeho dat, co clovek na monitore vidi.

V noci mi zobralo fakey long entry na EURJPY. Este mam pending na AUDUSD, aj ked som tam mohol zrejme vstupit na pinbare:(.

Au, Ag stale drzim.

Este mi napadla taka intraday strategia, mozno s tym mas skusenosti, pripadne niekto iny. O co ide...? Menove pary zvyknu denne urazit nejaku cca priemernu hodnotu, ktora sa da vyjadrit ukazovatelom ako ATR, ADR. Financne assets maju ale tendenciu vracat sa k priemeru. Cize mi napadlo, ze by mohlo byt zaujimave hladat napr vstupy na korekci, ak nejaky menovy par v dany den prekroci 120-130% svojho ATR s TP na nejakom blizkom S/R, alebo na 105-100% denneho ATR. Co som zbezne byockom pozeral, nevyzeralo to zle. Nevies nahodou, ci sa to niekde uz nerozoberalo? Urcite nebudem prvy, koho to napadlo...

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam jednu technicku otazku. Close dnovych sviecok mate 23h CET alebo 24h CET?
Je rozdiel, ci ma byt clovek hore do 23h alebo 24h, ak chce nastupovat na close sviecky pripadne dat cakajuci prikaz nad High sviecky.
Inac vediete tu teraz zaujimavu debatu. Kazdy den "nazeram" co noveho sa udialo vo vasich poziciach.
Este by som sa Freemana opytal, ci 6.2.2012 na NZDUSD nastupoval na pin bare a ak nie, co ho viedlo k tomu, ze ten obchod vynechal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jogo, ten PIN na NZD som nevzal z dvoch dôvodov, v tom čase som mal otvorených päť obchodov, z toho dva som ešte nemal na BE, čiže som nechcel moc riskovať, druhý dôvod bol ten, že sa snažím hľadať PIN v rámci korekcie alebo na S/R a v tom čase bol trh stále UP.
Ja mám close o 23h CET, čo sa ešte dá zvládať byť o tomto čase pri počítači a hlavne manželka i deti už spia, takže mám väčší kľud.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo, pridaj sa k nam:). Viac hlav, viac rozumu. Skor ci neskor zacne freeman trejdit na fulltime, zarabat bude ako Penta a J&T dokopy a uz nebude mat chut prispievat sem:). Ostanem tu sam ako kol v plote..

Tiez pouzivam 23h charty.

Btw, co sa udialo nove: EURJPY exit na SL. Striebro long som tiez zavrel v strate, kedze po 11 obchodnych dnoch sa to motalo pod entry cenou. Drzim zatial zlato, aj ked tiez to nie je ziadna slava.

Vidite niekde nejake setupy? Ja som slepy, nevidim nic.

Btw, ten napad s ATR/ADR, co som spominal vyssie nezaujal?:) Neviete, ci sa to uz niekde riesi?

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martin, tak s tým zarábaním si ma pobavil :) Neviem či sa dobre pozerám, ale ja tam vidím Fakey na NZD/USD. Večer som bol z toho zošupu mimo a nerád skáčem z obchodu do obchodu vrámci jedného páru, takže tam vstup nemám, ale budem sledovať ako sa to vyvíja ďalej lebo tam mám zakreslený v blízkosti suport. Inak ohľadom toho tvojho nápadu s ATR ti neviem napísať nič rozumné lebo to vôbec nepoužívam a nižšie TF ako denné nesledujem a ani v dohľadnej dobe neplánujem.

18822

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mtrader: Ja sa venujem skoro vylucne pozicnemu obchodovaniu indexov, takze do forexu sa moc nevyznam.
Ale pozicne obchody ma zaujimaju na akomkolvek instrumente, preto sa mi paci vasa debata.
Myslim, ze Freeman urobil dobre, ze uzavrel pozicie, lebo to vyzera, ze moze nastat obrat trendu na trhoch a narast averzie k riziku.
To by sa malo prejavit posilovanim USD a JPY a to vyvola obrat trendu na forexovych paroch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...