Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

Jogo Napsal:
-------------------------------------------------------
> mtrader: Ja sa venujem skoro vylucne pozicnemu
> obchodovaniu indexov, takze do forexu sa moc
> nevyznam.
> Ale pozicne obchody ma zaujimaju na akomkolvek
> instrumente, preto sa mi paci vasa debata...

Mas vlastny system, alebo si tiez s nami na Nialovej lodi? Ako sa ti dari? Full time? Uspesni traderi su velkou motivaciou pre zelenacov ako ja..


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

System(systemy) mam, len trhy sa vzdy podla nich nechcu spravat...ak chces priblizne vediet, co zhruba teraz obchodujem, prejdi si prispevky Merkur1 v tomto vlakne. www.financnik.cz/forum/read.php?19,144235,page=1
Niala poznam len zbezne z toho, co sa pise v tomto vlakne.
Dari sa mi tak, ze od roku 2005, co som na burze, by asi terminovany vklad viac zhodnotil moje uspory ako ja.
Dovodom,ze som to este nevzdal je kriza Eurozony. Proste ani Eura na terminovanom vklade nie su istota, preto ich mam u brokerov, polovicu zmenenu na Dolare a v pripade zleho vyvoja peniaze vymenim za akcie a tym ziskam nejaky realny majetok, ktory ani hyperinflacia ani krach bank a statov neznici.
Samozrejme broker dava velmi maly urok z penazi ulozenych u neho, tak opatrne s nimi obchodujem, aby som aspon drzal krok s terminovanymi vkladmi.
Full time trader samozrejme nie som.
Uspesni traderi motivuju aj mna...



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este som zabudol dodat, ze robim aj opcie podla myslienok Misaka v tomto vlakne:www.financnik.cz/forum/read.php?17,77891,page=1

Aby to vsetko nevyzeralo tak pesimisticky, tak minuly rok som mal najlepsi v historii a zhodnotil som uspory o 10%.
Moje vysledky po rokoch:
2007...... +5.8% (v tomto zhodnoteni su zapocitane dlhobo drzane uzavrete pozicie zo zaciatku roku 2006)
2008...... +2.9%
2009...... -0.1%
2010...... -2.4%
2011......+10.1%
Takze mozno zacinam vidiet svetlo na konci tradingoveho tunela... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo,

klobuk dole pred tvojou vytrvalostou a vierou. Ja by som to uz zrejme davno vzdal. Najma ak vidim, ze to nie je moja chyba, ale chyba systemu, ktory zrazu prestane fungovat.

Na druhej strane je super vykon, ze si neodpalil za ten cas niekolkokrat ucet.

Comu pripisujes fakt, ze sa ti zatial nedari po rokoch skusania, tradovania zarobit viac ako terminak? Coho by sme sa mali vyvarovat? Dakujem vopred za odloved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo,pred nedávnom som čítal jeden dobrý článok, bol o niečom čo je i podľa mňa v tradingu veľmi dôležité a to je vytrvalosť. Keď pozerám na tvoje výsledky, tak mám pocit, že vytrvalý si. Možno si niekto povie, že prečo to robíš, keď ani po takom čase nie si milionár, ale podľa mňa, ak vytrváš, verím že úspech sa dostaví. Držím ti palce a nevzdávaj sa svojho sna, môže byť na dosah (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lol, to je sen. EURJPY dnes SL a potom sa to krasne otocilo, ach ten forex:). No a dnes ta krasna svieca na GBPJPY daily po krasnom fakey.. Preco som len nevstupoval radsej na GBPJPY??:)

Freeman, pozor na EURAUD, tvori sa counter trend pin bar na daily.

Vidim pekne pinbary na striebre - long, NZDUSD tiez long.

EURCAD inside bar? AUDUSD fakey.

Kedze som na tie pinbary, tak zadavam entry len na striebro a kiwi..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Freeman: Myslis Euroveho milionara vsak? Skk-milionar uz je na Slovensku skoro kazdy, kto vlastni nejaky byt, dom a podobne... :)

mtrader: Tebe este neviem, ci mozem napisat uplne vsetko "od srdca" lebo zacinas a nechcem schladit tvoj entuziazmus. :)
Hoci musim uznat, ze len to, ze si sa okamzite nevrhol na minutovy daytrading ma u mna velku hodnotu.
Takze k mojim vysledkom.
Cital som knihu "Uspech na financnych trhoch" od Schwagera a zda sa mi, ze skoro vsetci tamojsi megauspesni traderi minimalne 5 rokov iba prerabali a dokonca prisli o svoje nielen ucty ale aj uspory alebo sa aj zadlzili a hrozila im exekucia majetku.(Walton, Cook, Minervini...)
V tomto smere si nemam co vycitat...cize ak som za 5 rokov neporazil ani terminak, to nie je take hrozne...hlavne, ze som neprerobil a stale som na burze.
Preto ma prekvapovalo a stale prekvapuje, ze na cs forach nachadzam stale kopec nickov, ktori tvrdia,ze su uspesni uz po roku-dvoch tradingu, ako to vyslo aj z ankety, ktoru tu robili spravcovia tohto webu...

K tvojej poslednej otazke: Do tradingu som isiel s desatrocnymi usporami ziskanymi tazkou pracou, ktoru uz teraz nedokazem zopakovat, lebo som o 15 rokov starsi. Takze nepripada do uvahy "pregamblovat" v tradingu tieto tazko zarobene peniaze. Z toho vyplyva, ze pouzivam striktny money management a nikdy som neotvaral poziciu vacsiu v nominalnej hodnote ako je hodnota mojich uspor.(1 lot EURUSD ma nominalnu hodnotu 100 000 Euro a to je daleko viac, ako su moje uspory)
Ak ti mozem poradit, prvych 5 rokov, kym sa budes ucit, vyvaruj sa velkych pozicii, ktore ta len budu emocionalne vycerpavat a nic sa pri nich nenaucis, lebo budes len reagovat na svoje emocie.
Ked som cital v horeuvedenej knizke, ako Cook odpoveda zacinajucim traderom, ze profitabilny zacnu by az po 5 rokoch tradingu, ak sa mu budu venovat minimalne 8 hodin denne, neveril som mu...teraz uz mu verim...
Dufam, ze som ta neznechutil....lebo vsetko, co som napisal, je len moj nazor a to co som niekde cital.
Fyzicky poznam len 1 tradera a ten ma este horsie skusenosti ako ja.Co sa pise na forach a knihach uz po tych rokoch beriem s rezervou...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Martin, dnešné dni krásne ukazujú aké dôležité je držať sa plánu a nezmetkovať. Pekným príkladom sú moje obchody na EUR/AUD a AUD/JPY. Ako som písal tieto obchody som predčasne uzavrel a máš možnosť sa pozrieť ako to vyzerá dnes. To je presne ten príklad nezmyselného zasahovania do obchodu, keď mám strach, že prídem o zisk, prípadne utržim stratu a miesto toho som sa mohol dostať na PT. Ukážkovo to rozhodí môj MM, čo by sa mi pri backtestoch nestalo, ale pri live to takto poser.. V tomto je pozičné obchodovanie naozaj náročné na hlavu, na všetko máš dosť času, na jednej strane mám čas počkať si na ten správny obchod, na druhej strane mám spústu času ten obchod pokašlať len preto, že nedodržím základné pravidlá. Inak tie obchody som neuzavrel stratou, len ma rozčuľuje tá moja nedisciplinovanosť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11: Vitaj v mojom klube :) Kvoli zmatkom mi vcera unikol ten up na eure. Uz som do toho potom ani neliezla.
Dnes spekulujem, kde naskocit do shortu na 6E, 6A, 6B (som na futures), aby mi to nevymietlo SL.
Tiez uz dlhsiu dobu premyslam otvorit normalny forex na mikroloty a frkat tam obchody stylom "set and forget", coz povazujem za najlepsi MM, ktory som doteraz aplikovala :)

Pozeram, ze tu ficite podla Fullera, videla som len jedno jeho videjko a celkom zaujimave.

Nech sa dari vsetkym!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aby to nevyznelo tak pesimisticky pre mtradera, tak prezradim este toto zo "svojej kuchyne".

November minuleho roku mi vyrobil stratu -4%.
December mi vyrobil stratu -5% takze dokopy je to -9%. Je to najvacsi drawdown, aky som minuly rok zazil. Rok som ukoncil v zisku 10%.
Pri maximalnom drawdowne 2%, ako som mal skoro cely rok by som bol takym vysledkom nadseny.Teraz, ked ma postihol koncorocny drawdown 9%, tak uz mam z toho zmiesane pocity.Pozrime sa na to blizsie, ako sa na tom podielali jednotlive ucty.
Velky investicny ucet mal na zaciatku roka 94,5% prostriedkov a vyrobil som na nom zisk 5% bez jedneho stratoveho obchodu(metoda dokupovania v prepade bez SL za pomerne malu cast uctu)
Tradersky ucet mal na zaciatku roka 3% prostriedkov, behom roka vystupal na 15% prostriedkov aby nakoniec skoncil na 8% prostriedkov.
Zhodnotenie 166% pri max drawdowne skoro 50%. Pouzivam na nom wiliamsove riadenie rizika, cize salenota...nastastie ide vzdy len o vyhrate peniaze na burze, inac by som taketo vykyvy na ucte nevydrzal.
Opcny ucet zacal na 2.5% prostriedkov, vyletel az na 7% prostriedkov a skoncil na 5% prostriedkov.
Zhodnotenie 100% ale kedze do niektorych pozicii riskujem pol opcneho uctu, tiez hrozi drawdown 50% a to na jednom obchode.Zazil som tam jednorazovu prehru tusim v auguste skoro 40% uctu a nic prijemne to nebolo.Nastastie tiez ide o vyhrate peniaze z burzy.
Rozdiel v celkovom zisky a zisku jednotlivych uctov je dany vyberom penazi na dan zo zisku a zdravotne odvody a ukoncenim obchodu po novom roku podla obchodneho planu....
[bold]Aby tieto zisky neboli niekym zle interpretovane. Urobil som ich s malym traderskym uctom minuly rok. Zhodnotenie z minima po maximum bolo 500%, ale bola to len kratka epizoda v celkovo stratovom kratkodobom tradingu na malom traderskom ucte. Maximum traderskeho uctu z roku 2008 som este nikdy neprekonal a mal som na nom maximalny drawdown 90% , teraz som niekde na 60% dravdovne. Pritom som na nom zazil zopar epizod zo zhodnotenim z minima na maximum 100 az 200%.
Takze asi tak....[/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo: Diky moc aj ja za tvoj prispevok, je to konecne nejaky zavan reality, aspon pre mna!
Keby ich bolo viac takychto... paradoxne je to aj motivujuce, necitim sa ako looser, ze po par mesiacoch uz neficim na troch kontraktoch a bohuzial, este stale vyzobavam SL.
Keby si mohol zacat teraz, ako by si postupoval? Diky moc za nazor.

freeman11: Moje prispevky su moderovane, takze ked ich admin zkontroluje, tak sa objavia ... vacsinou medzitym uz ale napisu dalsi ludia, takze sa niekedy "ztratia v preklade" :) PS: Mozme si tykat? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petra: Zacal by som tak isto ako pred 5 rokmi.Ja vobec nemam pocit, ze som na zlej ceste. Iba by som obchodoval mensie pozicie,ktore by trocha boleli ale nestresovali.
Ak by som poznal ziskoveho tradera a dovolil by mi "pozerat" mu cez rameno na jeho obchody, tak by som zvolil tuto cestu.
To je najlepsi sposob ucenia, ale asi malo komu dostupny...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...