Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

Ahoj Martin, na to EUR čakám, príkaz som zadal ešte včera, tak uvidím ako sa to pohne. GBP/JPY som spomínal, že obchodujem na 4H a ešte stále som v obchode, takže druhú pozíciu na tomto páre neotváram.
Iné trhy zatiaľ neplánujem sledovať, skôr sa skúšam zameriavať na 4H grafy, ale tam na začiatku pôjdem len s tretinovým objemom oproti denným, ktoré obchodujem štandardne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pani,

vdaka za prispevky. Ja by som teda zacal sledovat aj tie indexy, pripadne komodity. S tym, ze si fakt musim davat pozor na limitne pohyby, ako pises Jogo. Vdaka znova za upozornenie.

Striebro mi uzavrelo na +2R. Otvorene mam momentalne len kiwi, zatial som tam v minuse. Inde stale nevidim ziadne setupy, GBPJPY som nakoniec nezobral. Predsa len sa snazim obchodovat v smere trendu, aj ked to bolo velke lakadlo.

Drzme sa a podporujme sa nadalej navzajom, aby sme uspesne napredovali:).

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11 Napsal: ------------------------------------------------------- > Martin, ešte je čas na otváranie šampusu , ale na > eur je dobrá nálada a pre mňa i smer ktorým sa > cena uberá, takže som v obchode. Zdravím, delší dobu sleduji Vaši zajímavou diskuzi o price action. Zatím neobchduji live jen demo, začal jsem s intraday TF 5min. Jednou jsem smázl účet, po úpravě obch. plánu jsem byl tak nějak mírně v plusu. Po přechodu na price action a hlavně na TF 1day, 4h a někdy 1h tak během měsíce jsem účet zdvojnásobil, tak nějak se uklidnil a teď vím, že na TF menší než 1h už nepůjdu. Od koho používáte data? .....Já mám brokera OANDA, takže mám jinej (časove posunutej) graf než např. Nial. Jak tohle řešíte? eur/usd: přikládám dva obr. jak by to mohlo vypadat. Co si o tom myslíte? Díky.

18871

18872

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj fxr,

ja mám toho istého poskytovateľa ako Nial, takže časový posun nemám a denné close mám o 23:00h. Tvoje obrázky sú aktuálne, takže je teraz ťažko uvažovať čo sa stane do záverečnej. Preto i Nial radí moc v priebehu dňa nesledovať grafy a hlavné rozhodnutia robiť až na konci dňa.
Inak s tou veľkosťou TF s tebou úplne súhlasím, ja obchodujem na denných grafoch a pomaly začínam skúšať 4H, ale pod túto hodnotu už nechcem ísť.
Tak ti držím palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11 Napsal:
-------------------------------------------------------
> ja mám toho istého poskytovateľa ako Nial, takže
> časový posun nemám a denné close mám o 23:00h.

Já to myslel tak, že by asi bylo možné sledovat daily TF na více pásmech a podle toho obchodovat. Těžko říct jaké by byly výsledky.

> Tvoje obrázky sú aktuálne, takže je teraz ťažko
> uvažovať čo sa stane do záverečnej. Preto i Nial
> radí moc v priebehu dňa nesledovať grafy a hlavné
> rozhodnutia robiť až na konci dňa.

Já to sem dal asi jako předpověď počasí :-)

> Inak s tou veľkosťou TF s tebou úplne súhlasím, ja
> obchodujem na denných grafoch a pomaly začínam
> skúšať 4H, ale pod túto hodnotu už nechcem ísť.

Pokud je pravda, že procento úspěšnosti patternů roste s TF, tak price action nemá smysl pod 1hTF.

> Tak ti držím palce

Díky i tobě, obchoduješ live? Já jak jsem psal tak zatím ne, teď jsem ve fázi paper trade a poctivě píšu deník.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pár mesiacov idem live a dnes môžem potvrdiť, čo už tu písali viacerí, live je náročnejší na hlavu a s paper je ťažké ho zrovnávať. Nebudem to však nejako rozpisovať, každý si to musí prežiť sám a posúdiť. Možno budeš výnimka a bude to pre teba brnkačka. Hlavne sa poriadne priprav a všetko si poctivo eviduj a zapisuj, aby si dokázal posúdiť, či sa posúvaš v pred a prípadne aby si dokázal nájsť svoje slabé miesta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11 Napsal: ------------------------------------------------------- > Želám pekný večer, > zaujala ma dnes situácia na GBP/USD, aký je Váš > pohľad? > Myslím, že nebudu vyjímka, ale nikam nespěchám a nedělám věci které nemají efekt.....takže live nepůjdu dokud nebudu konzistentně mírně v plusu. Koukal jsem na to GBP/USD a nějak nevím jak to uchopit, asi by to mělo jít na sever odrazem od supportu, ale celý je to takový divný, myslím že se to bude asi nějakou dobu držet v pásmu 1.565 až 1.590. Něco jsem dokreslil do tvého obrázku.

18883

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11 Napsal: ------------------------------------------------------- > Tvoje obrázky sú aktuálne, takže je teraz ťažko > uvažovať čo sa stane do záverečnej. Preto i Nial > radí moc v priebehu dňa nesledovať grafy a hlavné > rozhodnutia robiť až na konci dňa. EUR/USD hezky to vyrazilo na sever, šel do toho někdo?

18884

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martin, fxr,
práve preto, že tá mother sviečka je dosť veľká, tak som vstupoval tak ako som tu už opisoval na close IN baru. Je to agresívny vstup, to priznávam, ale na druhej strane znižujem veľkosť riskovanej sumy lebo veľkosť pozície mám na základe veľkosti mother baru.
Aby som nezabudol, som ešte v jednom obchode i keď neplánovane. Na NZD/USD sa o 22h taktiež tvoril IN bar, nakoľko v tomto čase sa už zväčša nič až tak zásadné nedeje,tak som si pripravil príkaz, keď som sa vrátil k PC o 22:45, zisti som, že už som v pozícii. Takže nie je to obchod podľa plánu na ktorý by som bol nejako hrdý a musím si na to v budúcnosti dávať pozor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj fxr,
>
> ja mám toho istého poskytovateľa ako Nial, takže
> časový posun nemám a denné close mám o 23:00h.


Ahoj,

a jakého tedy máš poskytovatele? Používáš MT4? Jak jsi nastavil close o 23h?

Díky
fxr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fxr, keď som chcel sledovať grafy podľa nastavenia ako má Nial, tak som si musel nájsť brokera, ktorý má rovnaký datafeed ako on, čiže denný graf mi končí o 23:00h nášho času a ja som nič nenastavoval. Osobne obchodujem cez Axis trader, ale samozrejme tých brokerov s rovnakým nastavením je veľa len treba pohľadať. A áno používam MT4, ktorá mi vyhovuje a už som si na ňu zvykol.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...