Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, pročetl jsem si celou tuto zajímavou diskuzi a rád bych se taky vydal tímto směrem. Přečetl jsem si pár článků Niala a jeho stylu "sniper" a jelikož bych spíše volil daily TF, tak nyní čekám, kdy se mi vykreslí nová svíce (Dukascopy EU, v platformě je navíc čas o hodinu menší, čili jestli to vyjde na půlnoc nebo na 1 ráno, tak to asi takto nepůjde) a už teď vidím, že je o dost větší spread + swap, což se taky dost promítne do ceny. A obchodovat daily tím způsobem, že příkazy budu zadávat ráno asi taky není moc vhodné, protože mi velká část pohybu uteče nebo budu mít zkreslený pohled na věc, např. se vytvoří pin bar a místo toho, abych vstoupil na open další svíce hned při jejím vykreslení, tak se na to podívám ráno, kde může jít trh proti mě a já už budu váhat, zda vstoupit, byť se poté může trh rozjet původním směrem. Leda snad zkusit 4H TF. Mimochodem, neznáte resp. z čeho jste se učili vy, něco ve stylu Niala a jeho obchodování PB, IB, a Fakey, krom tedy jeho webu. Anglicky sice celkem umím, ale např. v jeho videích mu příliš nerozumím, což je škoda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Belier, účet mám otvorený u Alpha broking a oni spolupracujú v rámci forexu s Axis trader a áno, som spokojný, nemám nič na čo by som sa mohol sťažovať. Ale v rozhodovaní ktorého brokera si máš vybrať ti nepomôžem. Toto je prvý forexbroker, ktorého som vyskúšal a s ostatnými nemám žiadne skúsenosti, takže nemám ani s čím zrovnávať. Inak tiež som dlho bádal, vyberal, porovnával, ale iná cesta nieje ako vlastná skúsenosť. Takže si niekde ten účet otvor a keď nebudeš spokojný tak si otvoríš iný. Jediné čo som mal ako podmienku pri vyberaní bolo, aby broker nesídlil niekde mimo kontroly úradov v daňovom raji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11: Pár příspěvků zpátky jsi psal, že máš daily close u AxiTrader 23:00, já mám ale ve 22:00 (GMT +3), jinak když jsem se díval na ty dokumenty k vytvoření live acc, tak to vyžadují nejdříve odfaxovat a pak poslat poštou, což mi teda tolik nesedí, navíc nevím, co případně uvést jako 2. identifikační doklad, protože chcou všechno australské, tj. australské účtenky, řidičák atd. Psal jsem jim na podporu, ale zatím teda bez odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

Zdravím všechny,
chtělo by to trochu oživit popř. přidat pár PA vstupů. Rád bych se taky zeptal, zejména na ty, kteří obchodují PA ala Nial Fuller, zda by zde neshrnuli jejich traderský vývoj např. jak dlouho demovali, zda a jak dlouho jsou na live, jak dlouho studujete např. PA a samozřejmě, zda a jak se vám daří na reálu.
Abych to začal, tak uvedu, že jsem stále začátečník, nejdříve jsem nastudoval nějaké základy, co je vůbec co a co k čemu je a dostal jsem se k Forexu, kde jsem zkoušel na demu zhruba necelý měsíc nějaké obchody na minutových TF, ale neviděl jsem v tom nějaký smysl a zdálo se mi, že nic nefunguje. Dostal jsem se k PA po asi dalším měsící na demu a navzdory všem chytrým knížkám jsem si založil mikro real, které mi slouží jako takové bolestnější demo. Po zatím dvou měsících jsem se motal kolem BE a největší DD jsem zatím měl cca 10% účtu (vklad byl 500 USD) a stále to bylo nahoru a dolů, přičemž jsem se vždy odrazil od té vkladové rezistence dolů, teď jsem zhruba na úrovni vkladu. Udělal jsem už mnoho chyb, ze kterých jsem se myslím si poučil více, než kdybych to jel na demu, tam bych jen mávnul rukou a tu samou chybu bych zřejmě zopakoval ještě několikrát. Z tohoto důvodu to vidím jako lepší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Vyšly data z USA. Konkrétně Unemployment Rate (Míra nezaměstnanosti) která stoupla v USA z 8.1% na 8.2% a Non-Farm Employment Change (Změna počtu pracovních míst mimo zemědělství) kde se předpokládalo, že se vytvoří 151 000 pracovních míst a bylo vytvořeno "jen" 69 000. Bylo tam toho teda víc, ale na tohle se asi hledí nejvíc.

Jo ta změna byla dobrá. Vymetač stoplosů :D. Lepší je neobchodovat, v době vyhlašování. ;)

Snad ti to pomohlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

zdravíčko forexáci, nejak nám to tu zapadá prachom, skúsim teda prispieť mojou troškou do diskusie. V rámci môjho obchodovania zatiaľ nedošlo k zmenám (mám na mysli live) a tak stále obchodujem PIN a INSIDE bary. Pohrával som sa nejaký čas i s Rossom a jeho paternami 1-2-3 a Rh, ale zostávam pri mojom (Nialovom) pôvodnom systéme. A môj aktuálny obchod, je to PIN bar na EUR/AUD denný graf, iný časový rámec neobchodujem. To podstatné je v screenoch

20571

20572

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...