Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

tak jeste jednou

freeman11
ono to je vsechno dost podobne. Ja se poslednich nekolik mesicu velmi intenzivne venuji testovani 123 a Ross hook, zatim jen na demu, zatim vysledky vyborne, ale jeste se uvidi, ze zkusenosti vim, ze nejvice to proveri cas :). Testuju to krome forexu i na komoditach a akciich, tim ze mam hodne prilezitosti si muzu vybirat jen ty nejlepsi vstupy.

Ten tvuj vstup je vlastne Ross Hook vstup pomoci Traders Trick Entry, takze ono je to vsechno podobne, jen jde o to jak to nazves.

(zapomel jsem napsat obchoduju porad na dennich grafech, jinak uz asi ani nebudu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Sinuhet,
to je presne to prečo stále zostávam pri mojom systéme. Tam kde vidím 1-2-3 prípadne Rh sa často zobrazí môj patern, buď PIN alebo IN. TTE je však až nad poslednou korekčnou sviečkou, takže do obchodu by som vstupoval neskôr. Okrem S/R som si začal značiť i trend line, ktoré tým reverzom dávajú zmysel. Sú to v podstate veľmi jednoduché veci, ale veľmi účinné :). Máš pravdu, i ja stále obchodujem to isté a v podstate nie je veľmi čo popisovať, ale snáď to niekoho zaujme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prikladám môj dnešný obchod. Na AUD/USD sa utvoril IN bar v smere trendu a na mojej S/R zaznačenej z minulosti. Nakoľko obchodujem do trendu, čakám na brejk tejto S/R, ktorý ak sa podarí, tak cena môže zliezť až k nastavenému PT. Situácia sa však má zatiaľ tak, že cena len ťukla môj vstup a obrátila sa proti mne, čo ma až tak moc neteší. Ani obchod na EUR/AUD mi zatiaľ nevyčaroval úsmev na tvári, no zostáva len čakať.............

20588

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sinuhet, vidíš dobre :). Po dosť dlhej dobe testovania som do repertoáru zaradil môj vlastný systém, ktorý obchodujem popri systéme ala N.F. Tento systém mi umožňuje do trendu naskočiť na viacerých miestach, to znamená, že na IN a PIN spravím mesačne tak do 10 obchodov.
Ale teraz budem ako stranger, nechcem ísť do detajlov :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, ono spraviť 30 obchodov na denných grafoch za mesiac je veľa, ak obchoduješ len PIN a IN bary v rámci trendu (ja obchodujem len do trendu). Tieto paterny som si v minulosti všimol i na tvojich grafoch v miestach kde si mal naznačený vstup, tak som si aj myslel, že majú pre teba nejaký význam.
Ja som mal však stále problém s tým, že i keď sa zmenil trend (sledujem podľa dvoch EMA), tak tieto paterny prišli o dosť neskôr alebo neprišli vôbec. A taktiež, keď sa utvorila korekcia, ale sa nenaskytol patern, bol som zasa mimo hry. Ako som už spomenul skôr, sledujem 10 párov, to ale neznamená, že ich obchodujem všetky naraz. Najčastejšie obchodujem súčasne na dvoch z nich, tri už je pre mňa maximum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11 jj to je pravda, na dennom grafe je to dost. Nechavas pozicie otvorene aj cez noc?
Pinbari pouzivam od jakziva spolu s dalsimi oblubenymi cs formaciami. Inside bari som ale pridal do systemu az pred par dnami, nakolko som ich este testoval a osvedcili sa mi. Cize v minulosti ked som prezentoval obchody to bola asi nahoda ze tam boli insid bari lebo o tie som sa pred tym ani nezaujimal.
Pozeram ze uz je to ale offtopic, takze vam nechavam vlakno na menove pary, hodne zdaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cashflowz, SL prispôsobujem veľkosti môjho účtu. Nedržím sa podmienky 1 alebo 2%, skôr je to finančná konštanta. Ak mi vychádza povedzme na 100 dolárov, tak do obchodu idem so SL 100 dolármi, ak sa mi naraz utvoria paterny na dvoch pároch, tak do každého vstupujem s 50 dolárovým SL. Ďalší vstup potom realizujem až keď je otvorená pozícia na BE alebo skončí na SL. Samozrejme keď je účet väčší tak obchodujem so SL i 500 alebo 1000 dolárov, za rovnakých podmienok ako som opísal. Inak tento spôsob pekne opísal Fuller a mne vyhovuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...