Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

Jogo: Prepac, asi som sa mala spytat inak. Neviem totiz, ako si zacinal ty. Mala som sa skor spytat, co by si teraz doporucil zacinajucemu traderovi. Intraday, pozice, forex, future? Z prispevkov uz teda viem, ze nie si fanda malych timeframov a vyssich kontraktov do zaciatku, to aj mne znie velmi rozumne.
Ak si niekde o svojich zaciatkoch pisal v inom vlakne, tak sa ospravedlnujem.

freeman11: Hodne pekny clanok o tych vytrvalych (tu) Som rada, ze som sa este nedostala do stadia hadzania mojho HP o stenu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PetraSR, samozrejme že si môžeme tykať, zároveň sa ospravedlňujem za prehrešok voči bontónu, lebo tykanie navrhuje prvá žena a ja už som ti tykal v príspevku predtým.
Inak skôr ako bude Jogo odmoderovaný, tak pridám svoj názor ako je podľa mňa vhodné začať. Keď neberiem do úvahy úplné začiatky, tak je vhodné si nájsť vhodný trh a TF ktoré mi vyhovuje vzhľadom na veľkosť účtu a časovú náročnosť. Nájsť si pre mňa vhodný systém (málo kto si utvorí na začiatku svoj vlastný), ktorý jasne definuje vstupy a výstupy. A potom robiť do zblbnutia stále to isté. Ak si pri tom vytrvalá a dôsledná, všetko si eviduješ, tak časom sa môže črtať úspech, ale treba si uvedomiť, že je to beh na dlhú trať a ako písal Jogo, tých 5 rokov ubehne ako voda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petra: Zacal by som s minikontraktmi na dennych grafoch. S full kontraktmi je clovek automaticky nuteny ist do nizkych timeframov, aby jeho SL nebol nadmerne velky-napriklad 1000$ na obchod, ak by som chcel dat stopku pod 20 bodove dnove kladivo na ES-ku pri Nialovom systeme. Ak pojdem 1 minikontrakt, SL bude mat hodnotu 100$.
Pri nizkych timeframoch a nizkych hodnotach SL a PT sa v ovela vacsej miere prejavia poplatky za obchod, rozdiel Bid-Ask a sklzy v plneni ako na dennych grafoch.Navyse je clovek v strese, lebo musi okamzite reagovat, kym pri dnovych grafoch ma cas na rozmyslenie. A povedzme si, kto mame cas od 15:30 do 18h obchodovat. Ja som koncil v lete v praci o 17h niekedy 18h a obcas aj 20 h. Plus cesta domov a nakupy.Ved kvoli intraday tradingu predsa nedam vypoved...
SL musi byt na logickom mieste, kde mi ho kaze dat obchodny plan a nie tam, kde ma nuti ho dat money management...

Tak to vidim ja, ale uvedom si, ze to su rady tradera, ktory este neprekonal ani zhodnotenie terminovaneho vkladu, tak daj im primeranu vahu. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo: Kazda rada od live tradera ma svoju vahu, su to skusenosti, ktore clovek nazbiera. Samozrejme , nic netreba prejimat bezmyslienkovite. Ja uz par mesiacov uvazujem prave o otvoreni uctu na forexe kvoli mikrolotom, na future si nemozem dovolit vstupovat do niektorych obchodov prave kvoli potrebe vyssieho SL. Keby som zacinala ja teraz a nemala ucet na future, tak zacnem mikrolotmi a vysokym TF.
Nech sa dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo,

dakujem za genezu a vysvetlenie. Strach o mna nemusis mat, uplny novacik nie som. Mozes pisat vsetko od srdca:). Skusal som kedysi intraday, news trading, AOS. Vysledky nic moc. Ucet som sice neodpalil a pri news som aj dost zarobil, no cista TA mi nijako nesla.

Po case som sa k fx vratil cez Hectora deVilla a Niala Fullera. Ich pristupy vyzeraju daleko lepsie, ako to co som videl u kohokolvek pred tym. V podstate jednoducha cista price action na vyssich TF.

Pozeram, ze mas 3 rozne ucty. Stihas sa kazdemu investicnemu stylu venovat naplno? Nemoze byt problem aj v roztriesteni sil?

Preco by si nesiel trejdovat na full time intradenne, keby to vynasalo?


Freeman: Ja som siel na NZDUSD long na zaklade pinbaru. Tusim tu mame rozdielny nazor:). Okrem toho som long v zlate a striebre.
Drzme si klobuky:).

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este by som uplnemu zaciatocnikovi doporucil davat na SL sumu ovela mensiu ako 100$ napr. 20$. Potom ale musi obchodovat mikrokontrakty na forexe alebo ETF-ka na indexy-SPY,DIA,QQQ. Napr. 500ks SPY sa v nominalnej hodnote rovna jednemu kontraktu ES. A da sa teoreticky kupit 1ks SPY...samozrejme treba uvazit velkost poplatku za obchod, aby jeho hodnota nebola viac ako 5% zo SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mtrader: Ja aj tak neviem pisat inac, "ako od srdca".
Ano intraday trading, ak by vynasal, tak je mozne opustit zamestnanie. Ale ako to zistis, ci vynasa, ked neopustis zamestnanie? Trh na indexoch sa hybe od 15:30 do 18h a to uz musis okolo 15h sediet pri pocitaci, aby si zhodnotil situaciu. Po 18h vecsinou chopuje, a co tam chces obchodovat? A dobre platene zamestnanie, kde by si mohol venovat plnu pozornost situacii na trhu si neviem predstavit...
Ja som prestal pracovat v lete 2008 roku aj kvoli tomu(okrem rodinnych dovodov), aby som si overil, ci sa dokazem tradingom uzivit. Vzdy sa mi zdalo, ze mi obchody usli len preto, lebo som bol v zamestnani a k pocitacu som prisiel po 18h.
Nebolo to tym a na jar 2009 roku som zacal znova pracovat.

Ale uz dost debat o tom, co by bolo, keby bolo. Dolezite je, co je teraz.
Mam dotaz na Freemana. Ta pozicia na EUR/AUD je z pohladu tyzdnovych grafov protitrend.Co ta viedlo k tomu, ze si ju otvoril? Dvojite dno?
Ak Vam nebude vadit, budem si tu pri Vas robit taky "verejny papertrading" na Nialov system.Aspon si to tu s Vami predebatujem...
Takze zatial som cash dajme tomu fiktivnych 10 000$ a budem otvarat pozicie velkost 0.1 lotu, co by bol SL tak 1-2% uctu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jogo,
ten vstup mám na základe paternu Fakey tak ako pri NZD/USD. Cena odmieta ísť nižšie a z môjho pohľadu je predpoklad zmeny trendu. V oblasti 1,2224 mám zakreslenú S/R úroveň a práve pri nej sa tento patern utvoril. Cena sa motá od januára v range, preto som i do tejto oblasti zadal PT. Inak príkaz som nezadával večer, ale počkal som až do rána, keď som videl návrat ceny nahor. A DT/DB neobchodujem, preto na ne neberiem ani ohľad.
Čo sa týka veľkosti pozície, osobne používam SL i PT vyjadrený v dolárovej podobe a na základe toho zadávam veľkosť pozície v lotoch. Čiže viem, že chcem mať napríklad vždy veľkosť SL 100dolárov (záleží na MM a veľkosti účtu), tak na základe toho si vypočítam veľkosť pozície. Uvediem príklad: veľkosť vstupnej sviečky je 130 pip (SL zadávam vždy nad/pod túto sviečku), tak 100/130= 0,76, čiže veľkosť mojej pozície bude 0,07 Lotu. Skrátka vždy riskujem čiastku, ktorá mne vyhovuje a nie aby som sa prispôsoboval ja trhu. Inak mám pocit, že viac ľudí odrádza obchodovanie na denných grafoch lebo majú pocit, že musia veľa riskovať, ale ako vidíš nie je to pravda lebo veľkosť risku si určujem ja a to beriem ako jednu z výhod forexu a microlotov ( ktoré ako som si tu všimol pokladá pár ľudí za póvl a nie ako "seriózne obchodovanie").
Tak snáď ti to v niečom pomôže :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fakey nieje apriori protitrendovy. Su predsa aj trendove fakey. Nial vraj tvrdi, ze kto zvladne fakey akoby mal licenciu na tlacenie penazi. Skor inside bar mi pripada najmenej uspesny.

Jogo, cim to bolo nakoniec, ze si v 2008 nebol ziskovy? Pytam sa, aby sa mi nestalo to iste, bo aj mne sa na jednom systeme zalozenom na 1h TF zda to, co tebe - som ziskovy, no kvoli praci nestiham obchodovat.

Stale drzim kiwi, zlato a striebro. Vsetko long na daily.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mtrader: V tom case som obchodoval hlavne turbocertifikaty. Vstup a vystup z obchodu ma stal 24Euro plus este spread na certifikate napriklad 1.00 Euro Bid a 1.03 Euro ask.
S takymito poplatkami som nemal ziadnu sancu v intraday tradingu.
Koncom roka som presiel na CFD-ka, kde uz boli poplatky celkom prijatelne, aj sa zo zaciatku darilo, ale nedokazal som vcas reagovat na zmeny trendu a prisli dalsie straty.
Spetne vidim, ze vacsina obchodov bola protitrendova(ale to vidim spetne v grafe,kto vieme urcit trend dopredu, vsak?). To bola najvacsia chyba...
Preto sa odmietam bavit o obchodoch spetne, ale iba dopredu, cize na pravej strane grafu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...