Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

PIN a IN bar som obchodoval dosť dlhú dobu než som začal s niečím iným. Po čase som vďaka chamtivosti :) začal špekulovať ako vstúpiť o niečo skôr pomocou 4H a vystupovať podľa D grafu. A to bol jediný dôvod pre úpravu. Denné grafy sledujem pomocou Niala a vstupujem na 4H pomocou Rossa. Takže ako vidíš nevymyslel som nič svetoborné len obchodujem to čo mi sedí a snažím sa toho držať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

freemane, díky za postřehy a zkušenosti, toho rosse tady už vzpomínal seedy tuším, s tím skákáním od systému k systému souhlasím, v těch začátcích je to dost těžké a do jisté míry nepřirozené držet se pouze daily grafů a mít pár obchodů měsíčně, jak už jsem tu dřív psal, mám dva účty, na hlavním jedu piny na daily ala Nial a na tom druhém, menším, zkouším PA na 4H či něco jiného, je to jen takový testovací účet.

K tomu rossovi, nechci ať to vyzní tak, že někdo řekl, že jede s něčím jiným a hned se vším praštím a hned měním strategii, spíš je to zvědavost, jak ta úprava Niala s Rossem vypadá v praxi, čili pokud bys tu hodil nějaký trade, jak to vypadá, rád bych se koukl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Freeman: diky za konstruktivni kritiku. V podstate se vsim, cos napsal souhlasim. Jsem na tom podobne jak Belier, Live ucet - Nialova PA a daily signaly. Demo - zkouseni a testovani vseho mozneho.

Divam se na ty pary, cos tu popsal. Ano, je tam videt na tom 4h Rossovo 123 (USDCHF, USDJPY). Jen by me zajimalo stejne jako Beliera, jakym zpusobem to kombinujes s Nialem?? Mam tomu rozumet tak, ze na daily urcis trend, SR urovne podle Niala a vstup delas na 4h podle Rosse? A pak vystup zase nejak podle daily?

Nemej strach, ze nas jeste vic dopletes. Myslim, ze si to tu vsichni dokazem srovnat.

Jeste jednou diky a tesim se na dalsi obohaceni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je super se po dlouhé době vrátit na toto forum a zjistit, že se zde řeší PA Niala Fullera :) Na hodinovém grafu obchoduji pouze zlato díky vysoké volatilitě. Klasické pinbary a jako TP si zvolím nejbližší viditelnou S/R na čtyřhodinovém grafu. Další páry pak koukám na čtyřhodinové a denní grafy. Mám na mobilu budík, který zvoní vždycky 3 minuty před dokončím svíce

23749

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, nakonec se z toho takový nic moc pinbar vytvořil a díky troše risku jsem naskočil na high a ne na close. Nastoupil jsem naslepo díky předem zakreslenému 50% retracementu posledního swingu. A na denním grafu mám podporu 50% retracementu taky pinbaru. Uvidím, jestli to doleze až k TP na 1371. Obchoduji živě mikroloty a k velkému účtu se chci propracovat právě skrze obchodování mikrolotů. Někteří tu demují, ale já jsem demo nikdy nedokázal brát vážně. A tak od samého začátku obchoduji live, i když v řádu stokorun. I tak se to vyrovná mizerně placené brigádě :-)

23750

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Felix Napsal:
-------------------------------------------------------
> Felix Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > No, tak jsem nakonec vystoupil na B/E díky
> > protitrendovém pinu :-)
>
> Zlato je OPRAVDU velice volatilní :D
>
>
>
Do tohohle zřetelného counter-trend pinu jsem bohužel nenastoupil, protože jsem měl stále otevřenou pozici v opačném směru, ke které jsem byl citově připoután :)
Říkam si, jestli se na ostatní páry nevykašlat a nestat se zlatokopem . Dneska příjemných 115 pipsů zisk.
Nevím, u jakého brokera obchodujete vy, ale FXDD má také New York close charts jako Axitrader doporučovaný Nialem Fullerem a zlato lze u nich obchodovat za pouhých 20-30 pipsů spread. To je srovnatelné s plovoucím spreadem u GBPUSD, ale žádný jiný trh se nehýbe tolik, jako zlato.
A na podpoře sedí čech pan Beleš. Takže při volbě jestli FXDD nebo Axitrader byla FXDD jasná volba. Stáhl jsem si od nich nejdřív demo, na základě toho mi volal pan Beleš, dělal jsem trochu drahoty a mám vyjednané skvělé podmínky, jako je absence provize u xtreme varianty účtu s výhodnějšími spready, která je normálně dostupná až od velikosti účtu 1000$ místo pouhých 250$ :-)
Nial poslední dobou fixně doporučuje Axitrader, protože ten mu asi nabízí největší provize za nové ovečky. Doporučuje to nejlepší pro něj, ne pro nás.
PS: Neví někdo, jak dlouho po vložení lze daný příspěvěk ještě editovat? Po chvíli mi to už píše, že na editaci nemám příslušná práva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica Napsal:
-------------------------------------------------------
> Felix-no já zlato nejedu, ale na tom 1h pro mě
> docela divočina, nemám čas u toho sedět a
> obchodovat, ale když ti to jde tak proč ne, s tím
> spreadem teda nevím u Dukase je Gbp/usd tak 1pips
> :-).
Já u toho nesedím. Věnuji tomu ty tři minuty na konci každé hodiny a nejsem-li u compu, zkontroluji to přes mobilní MT4.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica Napsal:
-------------------------------------------------------
> Felix-no i tak to musý být docela na nervy, každou
> hodinu reagovat na alarm, jak to tak děláš dlouho
> ?, není to na chocholouška ?, já jsem o tom tímto
> stylem přemýšlel, když jsem testoval Vegase, ale
> nakonec jsem to zavrhl, mě by z toho asi škráblo
> :-)
Od začátku minulého týdne. Takže krátce. Hráblo by mi z toho, kdybych podobných stylem sledoval víc trhů. Jsem docela vytrénovanej. Znáš www.pomodorotechnique.com/ ? Dodává to rytmus a řád, a to bláznům prospívá :)
Spíše mi hrabe z toho, že musím kvůli bakalářce přepisovat rozhovory z diktafonu. To mám pak ty grafy otevřené furt, aby mi nehráblo z toho přepisování :-)
Spotové zlato možná patří spíš do komodit než forexového vlákna, ale mám ho v metatraderu a užívám identickou price action, tak co :)
PS: Jsem tu jedinej, kdo obchoduje zlato? Já sleduji také celkem 9 měnových páru, ale ty hlavně na denních grafech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...