Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak dlouho trvá, než se obchodník stane konzistentně profitabilním?


Doporučené příspěvky

Merkur1:

Příspěvek Olympuska podle mne spíš vyjadřoval názor, že informace zde publikované na serveru v článcích od Petra a Tomáše jsou z jeho pohledu zbytečnými informacemi s tím, že oba dva obdivuje, za jejich snahu, vytrvalost a úsilí s jakým tyto "zbytečnosti", zde na serveru, pravidelně již pěknou řádku let publikují.

Sice nevím, jak toto jeho prohlášení souvisí s tématem zde diskutovaného článku, ale já tedy, Olympuskovi rozhodně netleskám, z mého pohledu je to kecal, chvástal, nebo něco podobného a rozhodně bych jakémukoliv začátečníkovi nedoporučoval brát jeho názory a "osobní zkušenosti" moc vážně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 99
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Augustinus.

Jsem rád, že jsi začlenil hledání odpovědí v tradingu do kontextu hledání nějaké globálnější pravdy, protože zde můžeme nalézt další velký omyl v podobě pohledu na kapitálové trhy, jako na něco vyjímečného. Přitom se jedná o způsoby řešení, které používáme v životě poměrně často. Hledání jakékoli pravdy nás nejdříve dost " bolí ", ale v okamžiku kdy ji nalezneme, pochopíme, že je velmi jednoduchá. To samé platí i v tradingu.

Myslím, že nemá cenu ani budování nějaké strategie z pohledu pevně daného procentuálního zhodnocení. Základem je vybudování profitabilního obchodního systému a je úplně jedno na čem je založen. Vše další pak záleží na celkovém fundamentu, kdy se musíme chránit proti jeho negativům, aby nás nepřeválcoval a jet na jeho pozitivní vlně, v dobách výhodných našemu systému. Proto můžeme mít jeden rok zhodnocení 100 % a následující období pouze 10 % atd. Základem je jedna velká pravda, která nám říká, že jsme nepodstatné nic, v jehož zájmu je ctít názor davu. Výtěžnost trhů se mění a naše úspěšnost se měří tím, kolik procent jsme schopni získat z teoretického maxima.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Merkur1

Podobne to vnímam aj ja veď ak. By sme trhy prirovnali k Moru a náš systém k loďke tak . Ak by sme chceli byť aj na rozbúrenom mori vždy prvý za každú cenu svooju loďku by sme museli neustále celkom prestavať a to je veľmi zložité aspoň z môjho pohľadu .A tak je pre mna dôležitejšie držať sa na hladine a nebyť vždy prvý mne stačí "BYŤ" a spoznávať seba i more.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Roman06: Tak to si ma teda sklamal... Nie tým že už nebudeš prispievať do diskusie, ale tými svojimi, odpusť, hlúpymi výrokmi. Veď je tu toľko príspevkov že je nevyhnutné informácie filtrovať...! Takže tie polená si si asi pod nohy nahádzal sám...Na druhej strane som úprimne rád že sa ti konečne v tradingu darí, tak nech sa ti darí aj nadalej :)

Z mnohých príspevkov v tomto vlákne ako aj vo vlákne "Kolik může "sypat" daytrading?" priamo srší otázka .." tak koľko zarábaš ty... alebo ty..?.. prípadne ak sa objaví nejaký screen s komentovanými vstupmi, výstupmi prípadne so "skromne" priloženou tabulkou s profitom, tak sa hneď objavia príspevky typu... "ako to presne robíš...?"
Jak se stát traderem v 5 krocích: Zapojíte se on-line do chatovací místnosti, uvidíte jak jiní obchodníci získavají své pipsy a budete chtít vědet, proč to nejste vy – položíte milióny otázek..."

Keď som prvýkrát otvoril stránku finančníka tak mi do očí údrel tento titulok: Jak vydělávat na své sny v 5 krocích aneb když to dokáže průměrný Američan, může to dokázat i průměrný Evropan! Netvrdím že je to zavádzanie, po 2 a pol roku si myslím že trading je asi jednoduchý, avšak pekelne ťažký biznis... Lenže, pamätám sa ako Petr na jednom kurze po chvíli odtrhol oči od prezentovaného on-line grafu a poznamenal: " Je to ako droga."

Pomaly sa zo mňa stáva asociál, dúfam že to ešte nejaký ten čas vydržím... :)

2Merkur: Ten Konfucius je výbornýýýýýýý... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------
> Někdo tady dával trading so porovnání s bankovními
> účty - chtěl bych apelovat na všechny kdo se chce
> zabývat tradingem: "Bankovní účet né nemůže ale
> NESMÍ být konkurentem pro trading ", trading musí
> být vždy mnohonásobně výhodnější než nějaké
> úročení na bankovních vkladech

Zhodnotenie je len jedno pri dlhorocnych usporach. To o kolko % sa ti tieto uspory zvysia v mene spotreby od 1 januara do 31 decembra toho isteho roku. A je jedno, aku cast si vyhradis na trading, aku na dlhodobe drzanie akcii, aku do prenajmu nehnutelnosti, aku do drzania dlhopisov a aku na terminovane vklady.
Pocita sa len zaverecny rozdiel medzi stavom tvojich uspor na konci a zaciatku roka v mene tvojho statu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06 Napsal:
-------------------------------------------------------
Ja
> uz tady pomalu dosluhuju a mozna uz ani nic
> nenapisu... autorum gratuluju k dobremu podnikani
> - ne k tradingu....

Roman 06: Nikdy nehovor nikdy :) aj ked si tam slovo nikdy,nikdy nepouzil. ;)

Niekde som cital tvoj prispevok o Larrym a jeho zhodnoteni miliona dolarov tusim o 90% za rok co je asi 7.5% mesacne. Som rad, ze aspon Larry nasadil pre mna latku trochu nizsie, na ktoru uz niektore moje backtesty doskakuju.
Preto uz asi ukoncim fazu nekonecneho hladania systemu z zhodnotenim stoviek percent rocne a zacnem tieto svoje systemy jednoducho obchodovat bez akychkolvek dalsich vylepseni s dajme tomu 10% svojho uctu a budem spokojny s takym zhodnotenim, s akym je spokojny aj Larry po desiatkach rokov praxe v tradingu.
Mohol by si sa toho znameho opytat, ake dosahoval Larry celkove zhodnotenie svojich uctov za poslednych dajme tomu 20 rokov?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abrams.... mel jsem pro tebe peknou odpoved ale akorat bych tady ty "nekonecne" zastance nastval tak jsem to neodeslal... dekuji ti za prani, byl jsem zvedavy kde jsi skoncil tak taky blahopreju ze jsi vydrzel a jde to... :)

Ja vam jenom na zaver napisu par obecnych bodu od traderu kteri delaji ID obchodovanim 500-2000 % rocne a vemte si z toho co chcete nehodlam neco obhajovat (udaje za pomlckou jsou jak to funguje zde) :

1) RRR nejak neznaji, vse se jede 1:1 nebo TSL (TSL ne pod swingy nebo neco podobneho ale fix)
- 1:3 a nejlip 1:10
2) cena je jim uplne jedno dulezita je hodnota (z profilu)
- jenom cena protoze ta jde obacktestovat
3) obchody v 80 - 100 % protitrendy protoze trhy vetsinu casu netrenduji a vstupujete na vrcholech (male SL = rychly zisk)
- obchody do trendu vetsinou na zacatku obratu = rychly SL, nebo vstup a modli se
4) denne 5-20 obchodu
- 1 obchod denne
5) backtesty zadne - jednoduse to nejde otestovat, trenuje se na paperu a pak na livu s malym objemem
- co neotestujes, nedelej
6) uspesnost obchodu 70-90 %
- backtest RRR 1:3 win 40-50%, live nesedi s backtestem
7) cely obchodni den se odviji od vcerejsiho dne (hodnoty, pohyby, objemy, ochota parovat obchody na novych cenach...)
- ze vcerejska si vemu max High, Low a to je vse

Dalsi velky omyl tady vznika ze high nebo low aktualniho dne ma nejakou vahu nebo snad S/R - tak to neni, funguje to jen nekdy ale ve vestine pripadech je ta S/R pro dalsi pohyb +- 10-30 ticku jinde - nemate z ceny sanci vedet kde je, ale oni to vi a jdou tam protitrendy...

Na zaver chci rict ze jsem to napsal hlavne pro zacatecniky aby videli ze existuji i jine cesty (daleko lepsi ale i tezsi) nez zde prezentovane - chce to otevrenou mysl a hledat i jinde a cist od jinych autoru nez Elder a P+T

Jogo Larry jede uz jen pro zabavu spis z nudy takze ty jeho vysledky nejsou dulezite vedet nebudu se na to ptat...

Trosku jsem nechapal ty reakce na ostatni lidi kteri se ptaji na Tomase a Petra jake maji vysledky a misto toho aby nekdo z nich (P+T) odpovedel tak se tady akorat dohaduje rob a merkur o tom ze to vlastne nepotrebujete vedet - mne to rekli ti od kterych jsem se naucil ziskove obchodovat jasne - neplat nikomu kdo ti neukaze live ucty a tim se ridim - oni mi je ukazali a bez problemu....

P.S. byl to ode me posledni prispevek nebudu to uz tady ani sledovat takze na dalsi otazky neodpovidam... mejte se :)
a makejte na sobe at nejste tak nevyzrali jak ja...



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Najprv som tu chcel na toto napisat reakciu, ale zistil som ze Rob99 tu napisal presne:

Rob99 Napsal:
-------------------------------------------------------
> 2 Jogo:
>
> Jestli mas pocit ze vypisuji neco z knih nebo tak
> neco, tak je to dost o nicem a jenom mne to
> utvrzuje ve spravnosti meho presvedceni. Kdo se
> chce venovat tradingu, ten to dela. Kdo je... Ja
> nevim jak to nazvat... liny, pohodlny, neuchopi
> veci za spravny konec atd. tak krici a dozaduje se
> "garanci" O cem to cele je, tak toho jsou tu
> kvanta. Kdo pochopi o cem je trading, nebude resit
> "ty ostatni" ale bude resit sam sebe. Nechci tu
> vyrabet flame, a nechci se s tebou hadat, doufam
> ze porad vecne diskutujeme, i kdyz citim ze se
> stale nepotkavame. Tak to prerusme, treba se
> vyjadri nekdo dalsi a vznikne "paralelni" vzorek
> lidi, kteri to bud resi, nebo neresi.
>
> Jeste jedna vec... Ja se ridim dost prislovim
> chytremu napovez, hloupeho trkni. Kdo chce sam
> neco dokazat, udelam vse co je v mych silach abych
> pomohl. Kdo vola po "jistote" nebo "garanci"... je
> mi lito. Myslim ze pro novacky dobra skola (jestli
> to jeste nekdo cte) Trading je opravdu velmi
> zvlastni a zaroven velmi krasny zpusob obzivy.
>
> Rob
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 04.02.
> 19:05 uživatelem Rob99.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: roman06

Jsem rád, že jsi napsal, co jsi napsal.
Po mnoha měsících simování FinWinu bez výsledku jsem přesně toto potřeboval. Kluci Finančníci jsou dobří do začátku a jsem jim vděčný, že nám pomáhají rozkoukat se. Navštívil jsem všechny jejich kurzy. Ale dle mého názoru to k výdělkům nestačí. Dal jsi mi impulz začít shánět informace nad rámec tohoto serveru, i když to bez angliny bude těžké. Ale nutné.

Ať se ti daří. Miloš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...