Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak dlouho trvá, než se obchodník stane konzistentně profitabilním?


Doporučené příspěvky

Zdravím,
velmí hezká diskuze :) jen mi přijde, jako když se děti hádají na pískovišti, kdo má hezčí bábovičky nebo čí táta má lepší auto.
Je zřejmý, že kdo chce uspět, musí jeho okruh zájmů a zdrojů vemi brzo přesáhnout tento web, jeho hlavní problém je v tom, že je tady spousta věcí naservírována na stříbrném podnose a skoro zdarma a budí to dojem, že když to pak nefunguje (jak si to někdo mohl dovolit), že za to může ten web nebo jeho autoři, to je přeci kravina ... neexistuje "tady" a "tam", je na každém aby si dovedl filtrovat informace a udělal tu svoji cestu, svůj styl .. a je jedno jestli momentálně čte Tomáše, Petra, Ludvíka nebo Richarda :)
takže at si každý najde vlastní cestu a ostatní způsoby ať nechá být, možná to nefunguje jen jemu, možná vůbec a je to jen marketingový trik, ale na to si musí každý přijít sám, základem je přijmout zodpovědnost za svůj účet, za svoje rozhodnutí, vždy je chyba jen v daném člověku, nikdy ne v systému nebo počítači či učiteli (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 99
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Téměř polovina 41% traderů začala vydělávat do dvou let. Podle mě se jedná o někakých 80-100 traderů. Ostatní jsou pak většinou ve stavu hledání a ztrácení. Takže to číslo lidí, kteří vydělávají je dost nízké.
Kdybychom to vzali podle světových statistik, které píší, že 85% lidí v obchodování prodělává, pak z toho plyne, že jen 15% vydělává. No a 41% z 15% je nějakých 6% lidí vydělává konzistentně do dvou let z celkové bilance. Toto představuje 60 lidí z 1000. Z toho je vidět, že ty šance jsou dost malé a proto je dobré si předem uvážit zda jsme ochotni se tradingu věnovat po mnoho let a tvrdě pracovat než se dostaví solidní výsledky. Podle mých zkušeností je to práce zřejmě na celý život. Určitě to není něco co rychle zvládnu a pak už se sypou dolárky. I když krátkodobě je to možné. A hlavně je to o velikosti účtu. To je další podstatný faktor. S účty do 10 000$ , apod., nemůžeme řídit své kontrakty a tudíž i šance na solidní profity jsou velmi malé. Naopak u velkých účtů můžeme i s nízkou úspěšností dosahovat pěkných profitů, právě díky managování kontraktů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je vidět, že tento článek, dle mého názoru, jeden z nejzajímavějších, vyvolává velmi zajímavou a různorodou diskuzi (proto je zde tak mohutná odezva). Jsou tu i názory kritické a jiné náhledy na věc - a to je dobře - jestiže je kritika prezentována v dobré víře, můžeme se v dané věci posunout dál. Na tak mohutnou odezvu v plénu by byla velmi zajímavá i odezva autora článku - jistě by to mnohé z nás zajímalo.

Děkuji.
P.J.





Link to comment
Sdílet pomocí služby


Já s tradingem začínám, už asi rok-dva. Mám rodinu, tak nemohu sedět u počítače celý den.

Nicméně bych řekl, že asi nejdebilnější otázka, kterou můžete položit zkušenému traderovi je.....Kolik vyděláváš..?!!!

Docela mě děsí, jak v diskuzi pod článkem, který jsem ani nečetl, jenom mě zaujal nadpis, dokáže tolik lidí popsat 3 strany ze 7mi, spekulací o příjmech!!!

Do diskuze zavítají ostřílení matadoři, kteří běžně na serveru nediskutují a vy se snimi hádáte o prachách, místo aby jste se zeptali, jakým směrem se vydali oni a co považují za zajímavá témata k tradingu!!!

Tímto děkuji Rob99, roman06, zhymll, Olympusko a dalším za postrčení vpřed..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 P.J.:

No ono je to celkem logicke. Clanky tohoto typu (o profitech, o tom kdo co dokazal nebo je schopny dokazat, o snech, "jine" budoucnosti atd.) jsou velmi emocne (emocionalne ? cestina nikdy nebyla muj kobylek) nabite, takze ta reakce je zcela prirozena. Je to jak kdyz se zhava lava ze sopky vali do oceanu.

Moje teze je asi takova. Generace tech 20-25ti letych zije hekticky, rychle, expanzne... a dilem chteji vysledky hned, a dilem jsou od nich (treba u absolventu v prvnim zamestnani) tyto vysledky ocekavany. Tihle lide najednou objevi trading a jsou jim paralyzovani pri predstave, jake moznosti svet tradingu skyta. Zaroven chteji zcela jasne vedet, kolik za svoji vynalozenou namahu dostanou. Odmitaji primy risk, vzit veci do svych rukou, ale ocekavaji garance, nebo se aspon snazi zjistit, jestli nejake zaruky existuji. Diky rekneme relativne neexistujicimu stropu velikosti zisku, pak v nich vznika extremni napeti, jehoz velikost je primo umerna z jejich pohledu nedostatecnymi odpovedmi.

Kazdopadne ja treba nevim jak jinak namotivovat nekoho k tomu, aby se po nocich venoval studiu literatury, backtestum, grafum, strategiim atd. atd. Myslim ze nejake info o procentualnim zhodnoceni mu v tom nepomuze. Ta touha "jit za tim", venovat se tradingu, chtit uspet a uspet, lezi casto v daleko nenapadnejsich clancich ci impulsech. Ten kdo vytrva, kdo prekona vsechny prekazky a hlavne prekona v mnoha ohledech svoje vlastni ja, tak dojde do stadia, kdy mu tyto otazky prijdou bezpredmetne. Mozna zas mluvim jak kniha (klid Jogo :)) ale ja to tak opravdu citim, a to z jedineho prosteho duvodu. Vubec mne nebere kolik jsem tradingu dal... casu, penez, usili, energie a viry v to ze co delam je dobra cesta (krom jineho mne trading neskutecne bavi), ale zustal jsem opravdu az ohromen, kdyz jsem zacal uctovat sam se sebou. Jaky jsem byl driv, co mi trading dal, co i vzal :) a jak jsem se za tech cca 7 let zmenil, jak jsem se poznal.

Mozna se nekomu bude zdat ze tu jen hloupe povidam ci ze to nesouvisi s tematem, ale ja tim chci rict porad to same. A sice ze jen vlastni pili, usilim a hlavne odhodlanim neco dokazat, se kazdy posune vpred. O kolik to bude, to neni dulezite. Kazdy se posune jen a prave tam, na kolik mu staci jeho vlastni sily.

Rob

Hned uvadim, ze muj pohled je silne globalni a nemiri na nikoho jednotliveho,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 patas:

No jasne. Kdyz si ti kdoz zacinaji odnesou takovato ponauceni, tak jen dobre pro ne. Cele je to o jiste "provokaci" ktera pak vyusti v urcita rozhodnuti, ktera snad budou ku prospechu to ktereho tradera, jez samozrejme budou zaviset od jeho naturelu. (Ten svuj prechozi koment jsem psal skoro hodinu, takze to nebyla primarne reakce na tebe) Jeste se vratim k Romanovi (roman06)... Je hodne impulzivni, ale ma enormni snahu a touhu uspet. Zrejme tomu dava hodne, ale diky veku, rekneme i jiste nevyzralosti apod. pak jeho nektere prispevky vyznivaji trochu naivne, ale hleda svou cestu. To je z meho pohledu dobry postoj. To ze se chytnem, nebo si do nej rypnu neni zas tak podstatne. Jestli se mu po tom vsem zacalo darit a darit se mu bude dal, tak pak jenom dobre. Urcite si to za sve usili zaslouzi. Jako kazdy dalsi.

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

moc hezký článek, který mě osobně dává víc než třeba to, že Larry vydělal za rok milion. (Neshazuji, Larry W je můj oblíbenec.) Co mě spíš překvapilo je, jak se tato diskuze kolikrát zbytečně zamotává. Možná by nebylo marné si uvědomit, že pokud snížíme své očekávání, může být živení tradingem docela vpohodě. Kolik vlastně potřebujeme každý k životu??? Já s tisícem dolarů vyjdu. Při mém účtu u 10 000$ stačí udělat 500 na kontrakt a rázem jsem svobodný. Není vůbec nutné mít vlastní tryskáč a nejdražší auto.
Není to tak dávno, kdy jsem poprvé četl knížky od Kiosakyho a co mě nevíc praštilo do očí bylo, že konečně někdo jasně definoval co znamená být bohatý. Je to o tom, kolik dní vydržím, když nebudu mít příjem z práce. Je to tedy poměr mezi příjmem a spotřebou. Buď mohu donekonečna zvyšovat svou potřebu a honit se za nějakou fatamorganou "be in", kterou mi vnucuje okolí, nebo si mohu i třeba své potřeby omezit na to co je skutečně nutné. Pak mohu docela dobře být s jedním tisícem dolarů měsíčně velmi bohatý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro všechny:

název článku zní "Jak dlouho trvá, než se obchodník stane konzistentně profitabilním?" a vzhledem k tomu, že převážná část komentářů byla naprosto offtopic, uzavírám vlákno a upozorňuji, že pod dalšími články již toto (ke škodě solidních diskutujících, kteří mají k tématu co říct) tolerováno nebude, protože diskuse se pak stává naprosto nepoužitelným offtopic flamem všeho druhu..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...