Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak dlouho trvá, než se obchodník stane konzistentně profitabilním?


Doporučené příspěvky

To zhymll

Proste úžasný popis hodný článku. Naozaj skvelá motvácia do ďalšieho študovania BT a PT.

Myslím, že nám čo sme v začiatkoch nám takéto príspevky pomôžu. Myslím že hovorím za všetkých nováčikov ak poviem, že by sme radi privítali aj ďalšie príspevky takéhoto typu.

Naozaj super

Vďaka

marcossoft

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 99
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zhymll: Díky za tvůj příspěvek. Je to pohled skutečného tradera po dvou letech reálného live obchodování a představení skutečného vývoje. Žádné přikrášlování nebo naopak frustrace. Takových příspěvků bych od live traderů skutečně četl rád více. Až se jím stanu, tak svůj vývoj určitě popíši také...:-)

Přeji ti, ať se ti 3. rok už jen daří, žádné zásadní drawdowny a cesta jen na sever...

Adik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zhymll... to je celkem jednoduche... kdybych napsal moje zkusenosti tak to neprojde cenzurou...(tak to zkusim jemne) tento web me nahazel hodne klacku pod nohy a skoro me znicil, ale vite jak to je - pokud opravdu chcete byt trader tak cesty si najdete a neznici vas nic. Tady vesmes pisou lidi jen kterim se zrovna dari a velice autory haji. Kdyz nazenete 100 lidi k rulete tak za chvilu taky budete mit napr 5 lidi kteri vydelaji a budou rikat jak je ruleta super. Ja uz tady jen tak "vybekuju" protoze me cely financnik opravdu zklamal... hlavne proto ze tady se porad resi jenom systemy a psychologie, faktor porozumeni trhu tady vubec neni. Vim ze je tezke pochopit ze PA, Finwin, IA a podobne veci ktere se berou jen a pouze z ceny komodity jsou celkem "blbosti" ktere vydelavaji asi tak jak tech 5 lidi u rulety. Ja jsem to pochopil dostal se za hranice tohoto webu a uz jsem stabilne ziskovy a tim myslim kazdy den ziskovy... Jenom vam dam radu... pokud porad tapete v tom nekonecnem kole nadseni a frustrace a porad zkousite systemy finwin a podobne, tak bych doporucil se zacit zajimat o trhy - napr profily trhu a z nich vychazejici veci. To se tady asi nikdy probirat nebude protoze to jsou nastroje opravdu vydelecnych traderu. Ja uz tady pomalu dosluhuju a mozna uz ani nic nenapisu... autorum gratuluju k dobremu podnikani - ne k tradingu....

Jestlize 50-70% objemu trhu tvori insideri/scalperi tak by bylo dobre naucit se jak oni obchodujou nebo ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zhymll: Vdaka, vzdy potesi clanok takehoto typu.
roman06: Chapem, ako to myslite. Ja beriem financnik ako skvely web na zvysenie povedomia o burze, obchodovani a zjednodusenie ako do tohto sveta biznisu vstupit. Taktiez ako inspiraciu na zamyslenie, nove napady a postrehy, a v neposlednom rade motivaciu. Nie je vsak dobre mat hlavu vysoko v oblakoch. Treba citat zahranicne knihy, vytvorit si vlastnu strategiu, backtestovat, ... A k cielu vedie mnozstvo ciest...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

spousta lidí tu píše, jak backtestuje a papertraduje finwin nebo jiné systémy a pěkně jim to vydělává. Pak jdou na live a je pohádky konec. Já tomu prostě nerozumím. Jediné co se změní je "account name", místo Sim101 - Real.... a najednou to všechno přestane fungovat jenom kvůli tomuhle. S tou změnou názvu účtu se taky totiž muselo něco změnit v hlavě, nikde jinde. Já si právě myslím, že to co posunuje equity výrazně nahoru je právě ta diskréční složka. Někdo to nazývá cit, ty to nazýváš pochopení hráčů, jiný supply and demand apod. Můžu se zeptat, co používáš? Je to pouze market profile (mimochodem velmi zajímavé) nebo ještě něco dalšího? Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262:
Problémem jsem byl já. Díval jsem se na to špatně. Na indikátorech se objevil pattern, vstoupil jsem. Neměl jsem nakoukaný trh, neměl jsem pro něj cit. Koukal jsem tak usilovně do indikátorů, zdali se už už objevuje vstupní formace, že jsem téměř vůbec nekoukal do grafu. Když koukáš do grafu, tak vidíš, že trh začíná někam směřovat a potom ti to potvrdí např. formace v CCI nebo v jiném indikátoru, to už je jedno. Pattern je pouze potvrzení toho, co sám už vidíš v grafu. Já jsem udělal tu chybu, že jsem jednal opačně. Primárně jsem čekal na formaci v CCI a nedíval se na to, co dělá trh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

jedno ze základních pravidel psychologie obchodování (a byznysu obecně) všude na světě je: [bold] přijměte zodpovědnost [/bold]..

když se podíváš hned na úvod svojeho příspěvku "tento web me nahazel hodne klacku pod nohy a skoro me znicil", tak je jasné, kde byla asi chyba..a taky že určitá rozvážnost a objektivita k tobě teprve přijde, pokud přijde..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no jo, nakoukany trh je jedna vec (velmi dolezita), schopnost zmierit sa s tym co vidim je vec druha. Napr. ja som vcera po druhom obchode vedel, ako bude cela seansa pokracovat a ze najlepsie by bolo neobchodovat, ale kedze som v strate, v snahe to "dohnat" som si klikol... na dalsiu stratu. Samozrejme o 22:00 som mal na monitore graf, ktory do bodky sedel s mojim predpokladom zo 17:30... Psychologia je vec zakerna...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když odpověď na otázku - jak dlouho trvá, než se obchodník stane dlouhodobě profitabilní - maximálně zjednoduším, pak je to pouze do doby, pokud pochopí základy psychologie trhů a řízení rizika. Vše ostatní je pouze něco méně podstatného navíc. Proto, pokud sleduji všechny zde začínající obchodníky, jak se snaží nejdříve osedlat TA, myslím, že strávený čas by mohli využít, z pohledu tradingu mnohem lépe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1:

já bych ti to zjednodušel ještě více a to jenom na řízení rizika. Existují čistě statistické metody obchodování, kde tě nějaká psychologie trhů nemusí vůbec zajímat. Ale to se týká pozičního obchodování, čím kratší rámec, tím více ty nároky rostou.

roman006:

chtělo by to více pozitivního přístupu. Pokud ti nevyhovují zdejší věci, tak můžeš dát odkazy na věci, které pomohly tobě. Aspoň tím pomůžeš někomu dalšímu překonat "obtíže", které si měl tady ty sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Je to zajímavá diskuze.
Přidám se k "Joe01" :
chybí tu informace kolik z celkového počtu respondentů se zabývá intradenním obchodováním a kolik z intradenních traderů je konzistentně ziskových.
Já bych tento dotaz ještě doplnil : jistě by většinu z nás zajímalo, jak dopadl z obchodního hlediska ID obchodníků rok 2010 u Tomáše a Petra, jak byl, nebo nabyl ten který měsíc v daném roce úspěšný.

Děkuji.

P.J.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax.

Tvoje zjednodušení na pouhé řízení rizika, beru, protože to k úspěchu naprosto stačí. Pochopení základů psychologie trhů, je již součástí mého obchdního systému. Já nejsem příznivcem statistických analýz, protože nevyhovují mému pohledu. Moje logika tkví v tom, že pokud obchoduji současnost, potřebuji okamžitou náladu davu a tu mě může dát pouze psychologické momentum a né statistika, tedy výsledek starých dat. To už se ale dostáváme na jiné pole a je na každém, co si zvolí a podle čeho bude obchodovat.
Závěrem tedy mohu napsat, že řízení rizika je primární věcí a pochopení psychologie trhů je základ mého obchodního systému, se kterým jsem se identifikoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomas262, pouzivam profily ruzne nastaveni plus dalsi jine grafy ze kterych vyctu ktere cenove hladiny jsou S/R a pak je obchoduju vzdy odraz protitrendu. Problem je ten ze z ceny a nastroju ktere se tady diskutuji nepoznas kde ta S/R je, protoze jedenkrat ji trh prorazi o 5 ticku pak o 5 ticku pred ni, pak na ni a ve vysledku nemuzete videt kde ta S/R je, kdezto pro me je porad na stejnem bode... atd je toho hodne, celkem pouzivam asi 8 grafu pro jeden trh, a hlavni je ze jedu cely den a cekam jak se to vyvine, dalsi zasadni vec jsou multipozice a dobry MM, ale na to musite nejdriv vedet co delate... tolik ke me... k ostatnim (majkll) se radsi nevyjadruju...

yax... psal jsem to - market profile, kdo chce a hleda tak najde.... nebudu davat odkazy na konkurencni stranky....

Jinak se mejte ja uz to tady koncim... jenom na zaver chci touto cestou (jestli to ctou) podekovat par lidem, kteri mi tady v zacatcih pomohli - Mnovak, Jim36, Rob99, Zdq, Focus,Yax, Gordon

Mejte se....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...