Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

Zdravím,

to Liliputek:
Jsem ve fázi, kdy zároveň backtestuju i jedu replay, aby mě mohly napadat nějaké myšlenky, takže nemám zatím konkrétně stanoveno, že bych brala jen na CCI34. Z krátké historie vím, že se dařilo i divergencím na CCI14, takže momentálně beru divergence na obou CCI. Tu první červenou divergenci, kterou jsi zakreslil jsem nevzala, protože regulérní divergence beru jen 100vkové (musí z extrému klesnout do běžné oblasti a zpátky se utvořit dno v extrémní oblasti) a tato byla tak na hraně, a tak jsem se spíš přiklonila k rozjetému krátkodobému klesajícímu trendu. Ale když to teď vidím, tak odražení od EMY je dost silný faktor a navíc ty divergence byly na obou CCI, což je zřejmě taky silnější než jen na jednom CCI. Co se týče té červené druhé divergence, tak to je ta 100vková taky na hraně. To jsou právě ty věci, které teprve zjišťuji, jaké divergence brat či nebrat. Jestli z dlouhého hlediska brat, nebo jestli i ty, které jsou na hraně (100div).

to romanrak:
Co se týče různých TF, tak TF30min používám pro zakreslování důležitých SR úrovní a ty si pak zobrazuji na TF3min. Jinak v momentě vstupu do trhu jsme nijak nezohledňovala vyšší TF, na což se zkusím určitě zaměřit.
U toho profitu 50$ jsem se sekla, beru 60$ u regulérních divergencí. Vím, že to zní i tak dost málo, ale myslím si, že skoro každý nováček si musí nejdříve projít natvrdo danými úrovněmi PT a SL a že se to postupně změní, jakmile bude mít člověk už nějaký cit a bude PT i SL dávat na určité logické úrovně. Zatím mám vyzkoušené, že je dost malých korekcí, na které regulérní 100vkové divergence upozorňují, a tak jsem PT změnila ze 100$ na 60$ kvůli zvýšení procentuální úspěšnosti a u skrytých divergencí je ten potenciál už vyšší, protože jsou do trendu, takže tam je právě těch 100$.
Jinak díky za odkaz, určitě se na video mrknu a podívám se i po té knížce.

Oběma moc děkuji za reakce a podněty k zamyšlění.

Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Rogi, vidim ze se ti dnes darilo, tak doufam ze live. Ja mel prvni obchod do longu v 10.15 a spekuloval jsem na pruraz 3u, jenze jsem vstoupil ponekud drive na spodni linii 3u a tam mne dostali na jejim prurazu. Potom jsem vyckaval a mel vstup short na podobnem miste ve 17.40 na 837,50 short. V 17.55 jsem mel vstup na tom falesnym breakoutu short a samozrejme SL. V 18.50 jsem chytl jeste short na 838,90 ale mel jsem nastaveny mensi profit nez se odehral profit. Hlavne ze den konci v plusu. Tak at se dari.

Preji vsem mnoho uspechu!
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato:
viem presne co myslis tym prudkym up, vycerpanim a pomalym otocenim, tieto situacie zatial len sledujem, live by som si netrufol do protitrendu nakolko tam nemam ziadne presne pravidla. Tie dva spominane vystupy, no skoda ja sa SR urovniam radsej vyhybam aj ked tie "najsilnejsie" mam zakreslene, problem je u mna priradit tej ktorej SR nejaku vyznamnost, preto to nechavam plavat.

so mnou dnes TFko vybabralo hned 2x.. najskor som chcel ist po 16tej do longu na 836,7, ale nejak to tam zakolisalo o nejakych 5 tickov v priebehu okamihu tak som to nechal tak a dalsi vstup po 16:24 tusim na 839,9 mi nevyplnilo lim prikaz.. takze bez obchodu

cest

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: videl bych to podobne, spise na short, ale nevyloucil bych ani to, ze se insideri pokusi vyhnat trh vyse a vyzobat stopky, ktere cekaji nad vrcholky swingu z premarketu. A pokud naskoci i verejnost - specialne pokud by se podarilo prorazit (na TFku) 843.9 - tedy high z minuleho ctvrtka, pak by to mohl byt pekny pohyb nahoru...
Jsem pripraven na obe varianty ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...