Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

stranger:

zdravim,

obchodujes iba na 3min TF, alebo pouzivas sucasne viac TF?

Inac gratulujem k super vysledkom. Chcem sa ta este spytat, je tvoj system ciste mechanicky, teda ze mas presne pravidla na vstup a vystup, alebo zapajas aj cit?

To by mohlo vyrazne ovplyvnit tvoj prechod na live. Ak mas system uplne mechanicky, tak by som nevahal a vyskusal live (tu)

nech sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj mira mas pravdu.
ale je to sposobene tym ze paperoval som 30 obchodov v priebehu 15 dni
strata tam bola jedna a to 154 USD.

Teraz napriklad ked som vygeneroval dalsiu tabulku aj s obchodami dalsimi plus tymi zo vcerajska a uz je to na 1:1,767
Taze je to pohyblive a ja som zvedavy co mi ukaze paper po 3 mesiacoch tj pocitam 300 obchodoch

Ale ano mas pravdu, zatial je to slabe.



m.hunter
len 3 min graf.

System mechanicky, s jasnymi pravidlami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

je jasné, že pokud si měl jen jednu ztrátu, tak je to absolutně irelevantní údaj..každopádně i kdyby, tak to není "slabé", jak říkáš...RRR samo o sobě nic neznamená..dívej se radši na Profit Factor nebo podobné parametry..v tom grafu máš profit factor 43, což je opět parametr z říše pohádek - myšleno v dobrém..takové číslo já nikdy neviděl, takže pokud ti to bude vycházet stabilně, tak není důležité, že máš RRR i pod 1:2..důležitá je kombinace s win%...

jinak jsem koukal, že si s tradingem začal cca před půl rokem..a jde vidět, že máš v mnoha technických nebo obecných burzovních věcech ještě velké mezery..ale zároveň tu prezentuješ něco, co tady asi ještě nikdy nikdo neviděl..za extrémně krátkou dobu...takže to celé působí fakt trochu jak z pohádky..

pokud je to celé REAL nezkreslená skutečnost, tak držím palce, ať to pokračuje dál ve stejném duchu...i když sám dost dobře nedokážu uvěřit takové úspěšnosti z dlouhodobého hlediska, ale každopádně i kdyby to kleslo i o několik desítek procent, pořád je to zajímavé...v tom máš obrovský prostor...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll
dobre pises, bude to nieco cez polrok co som sa dostal ku komoditam. Myslim ze niekedy v auguste minuleho roka, uz si to presne nepamatam. V podstate ku komoditam som sa dostal po velkom pade na hubu co som dostal od zivota.
V tej dobe som objavil taky dokument tajomstvo zivota, zacal vyuzivat silu vesmiru a za par tyzdnov na to som zrazu cisto nahodou objavil cestu komodit. Vzivote som sa o to nezaujimal nestaral. V takych veciach som bol totalny jelen.
Taktiez som zacal znova podnikat po tom pade a s vyuzitim opat sily vesmiru som za polroka urobil ovela uspesnejsiu firmu aka nebola ani za 5 rokov.
Zakladom je pozitivne myslenie a vyuzivanie vyssich moci. Inak velmi odporucam kazdemu prezriet si ten dokument The Secret, prezentovane ako Tajomstvo zivota.

Mne to pomohlo, mozno pomoze aj Vam.

A moje vysledky? ja neviem ako sa to stalo, proste som cumel do grafoch ako jelen, hladal nieco co sa opakuje a postupne to vylepsoval, zapisoval poznamky, ale hlavne som pochopil ze trh si robi co chce, a tuto skutocnost prijal. Ak odhadnem trh spravne, je to fajn pocit, ak nespravne, je to tiez v poriadku. Cize v konecnom dosledku, prv som sa pripravil, potom som nieco realizoval co mi dalo jasne vysledky. Tak ako v podnikani, pred tym ako som padol na hubu som viedol firmu tak ze som prv zacal realizovat a potom sa zapochodu pripravovat a to ma stalo vvvveeeela, penazi, sil, psychiky.... Novy pristup tak ako trading a firma teraz, prv priprava bola par mesacna, strategia, marketing, ludia atd atd... a potom som zacal realizovat. Cize je to spravny pristup, lebo vidim to na vysledkoch aj firmy aj tradingu.


Ale najdolezitejsie zo vsetkeho je tento vzorec
Myslienky vytvaraju pocity = pocity vytvaraju ciny = ciny vytvaraju vysledky

At sa dari, zasa som sa rozpisal :D



Majkl este dodatocna otazka. AKo sa da skreslit paper trading, obchodovanie v realnom trhu?
Tam moze zavazit uz len moja psychika, ale keby ste vedeli cim v zivote som si uz presiel tak si myslim ze psychika bude v pohode a nijak sa to nebude lisit od paper vysledkoch.

"Ak chceme byt vitazom, vitazstvo si musime planovat, pripravovat sa na neho a az potom mame plne pravo ocakavat ho"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarec tradeři a ky, dva dny Pá a Po bez signálu = 4 dny bez obchodu, hrozné :) dnes to náhodou vyšlo takže zatím tento měsíc celkem 6 obchodů 3x SL 2x PT 1x BE. to lordberry: chlape jak se daří, nějak ses odmlčel, co jedeš full s mnoha contrakty ;) držím palce a můžeš dát vědět jaka to zvládáš.

15842

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: PetraSR Zdravím vás. Již nějakou dobu sleduji toto fórum a vaše příspěvky zde. Jelikož jsem byl také ve stádiu, kde moje obchody vypadali velmi podobně jako ty vaše, dovolil bych si vám nastínit trochu jinou interpretaci dění na trhu než je ta vaše. Pokud vím tak obchodujete signály FINWINu a Woodie´s. Připojuji komentář ke včerejšímu dni, tj 11.4., jelikož tento den je váš poslední publikovaný a já osobně ho považuji za den "dobrý" respektive profitabilní. Obecně bych vám chtěl poradit, abyste soustředila více úsilí na samotné chování ceny a případně druhotně vyhodnocovala signály na indikátoru CCI. Ideálně bych ve vašem případě začal sledovat S/R úrovně a na nich plánoval vstupy popřípadě i výstupy z pozic. Vaše vstupy jsou povětšinou v takových mrtvých zónách.. Velmi dobře je to vidět po vašem prvním vstupu, kde cena narazí na hodnotu včerejšího LOW a otáčí se. Na mém screeshotu jsem nastínil dvě oblasti (červené šipky), které jsou naprosto snadno čitelné a evidentní pro vstupy do shortu. Je mi jasné, že interpretace statického grafu, je velmi jednoduchá ve srovnání s livetradingem, avšak o tom to celé je - vyhledávat a počkat si na jasné situace, kterým můžete rozumět. Je samozřejmé, že každému vyhovuje jiná taktika, nicméně v jakékoli lidské činnosti existují základní principy, které nelze přehlížet. Doufám, že vás můj příspěvek neurazí a snad vás nakopne správným směrem k další práci. Přeji mnoho úspěchů... Machi7

15844

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Machi7:
Dobry den, dekuji mockrat za komentar i ze jste si dal praci s grafem.
Ten muj posledni graf uz byl jeden z prvnich pokusu obchodovat vic price action, protoze paterny (Big V a CCI) jsem na zivem grafu nebyla schopna zobchodovat. Nerikam, ze PA budu schopna jit. Ale vic mi pocitove sedi. Teda, nepocituji tu frustraci ze ztratovych dnu.
Momentalne koukam na EMA, odrazy od ni a HH/HL a LL/LH. S/R mi moc nejdou. Na statickem grafu je najdu, ale pak nejak v zivych datech mi to nejak ne a ne jit. Rsp.kdyz se mi graf hybe pred ocima, mam strach, aby mi neco neuniklo, takze soustredit se na vyhledavani S/R urovni na vic TF je pro mne jeste vysoka skola. Ale to, jak jste "odstoupil" od grafu a mrknul na to z vetsi vzdalenosti dava naprosto jasnej vyznam a ma to pro mne ten "aha efekt". Takze moc krat dekuji za dalsi podnet k praci... uprimne, myslela jsem, ze to bude mnohem jednodusii. Ale bavi mne to. Jen kdyby na ni bylo pri normalnim zamestnani vic casu.. no, i cesta je cil, ze.
Jeste jednou dekuji, PetraSR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.:
Děkuji, jiknul jsem se do wiki zde na finančníku a prohledal jsem články a nic mi to nevyhodilo.
Do googlu jsem nechtěl jít jelikož jsem se býl že ve světě může být spousta vzorců pod tímto názvem a tak jsem se raději zeptal.

Machi7:
ač tvůj komentář nebyl adresovaný mě, ale i já děkuji, toto se přesně snažím obchodovat ale s podporou CCI (finwin patterny). Tato kombinace má pro mě určité výhody ale i nevýhody.
-Jsou obchody které mi podle price action připadají zcela jednoznačné ale CCI je nepotvrzuje. A ve finále bych zkončil na SL.
-Poté se mi stává že Cena je opět jednoznačná ale CCI má zpoždění a tak do trhu se dostanu dost pozdě (trh už kus ujel mím směrem) a tak nemam SL nad/pod swingem a posléze mě trh vyhodí jelikož se cena trochu vráti. Nebo bych vstoupil příliš blízko High/Low dne.
-A dotřetice cena opět mluvý zcela jasně, CCI mlčí a nakonec je z tohu úžasný pohyb.

A teď si z toho mam vybrat. Občas mě CCI podrazí, někdy podrží.

Cit mě táhne k čisté PA ale bojím se přeobchodování :S

Máte na toto nějakou dobrou radu?
a teď se prám všech

děkuji za jakoukoli myšlenku ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Fid:
Ahoj, pokud se muzu vyjadrit k tvemu prispevku, pak u mne kdysi existoval podobny problem. Zprvu jsem prikladal CCI velky vyznam a vyhledaval jsem patterny FinWinu, ktere sami o sobe prilis uspesne nebyly. Proto jsem svuj pristup prehodnotil a zacal studovat pouze cenove formace trhu, zvlaste jsem pak kladl duraz na mista, kde se trh pozastavil ci zcela zmenil smer. Behem obchodovani se tedy snazim predevsim cist samotny trh a v mistech, kde bych vstoupil pak sekundarne hledim na CCI, pokud se nenachazi v extremu a momentum je priznive. Mnohdy ignoruji CCI14 a ridim se CCI50 - beru tedy CCI opravdu jako doplnek k mym vstupum (vystupum). Osobne jsem nezkousel obchodovat ciste PA, ale nevidim k tomu u sebe zatim duvod - CCI jsou dobrym pomocnikem pro odhad momenta v trhu. Pokud se ti stane, ze ti utece nejaky pekny pohyb, pak je to zcela v poradku - za prve jsou situace, kdy asi malokdo vi, jakym smerem se trh da a to zvlaste pokud se pohybuje na urovni nejake dulezite S/R - tezko rici, zda-li se trh odrazi ci prorazi (ani sami CCI to nevedi :) a za druhe predpokladam, ze obchodujes na nejakem konkretnim timeframe, pak uvedu priklad: pouzivas TF 5min a trh stagnuje, cekas tedy na signal pro vstup az se trh nekam rozjede a ono se tak stane bez signalu, ale napr. z pohledu TF 60min se o zadnou stagnaci nejedna a trh je neustale v pohybu. Co tim chci rict je, ze pokud se na veci divas pod lupou, pak nektere vetsi nevidis a naopak. Zoobchodovat kazdy vetsi pohyb je tak temer nemozne. Jinak pokud cekas na vstup a bojis se, ze ti trh utece, nakupuj limitnim prikazem, ktery ti mimo jine dovoli i umistit SL do logicke zony s presne definovanym riskem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: PetraSR Co se týká vyhledávání S/R úrovní, tak je nutné uvědomit si co to vlastně je a jak ji mohu využít. Je to oblast kde měla dříve cena problém - tzn, otočila se, zpomalila, došlo prohození supportu v resistenci ap. Základní pointou je fakt, že tyto oblasti si můžete zakreslit do grafu ještě před obchodní seancí. Ideální pak je sledovat, jak se cena chová na této oblasti - odrazí se, prorazí ji bez problému, vytvoří na ni Double Top/Bottom ap. V podstatě jsou to místa, která nám do jisté míry vypovýdají o charakteru trhu. Tzn. pokuste se je zakreslovat před obchodní seancí, třeba i na 15, či 30 min timeframe a následně sledovat, jestli k nim cena dorazí a jak se konkrétně zachová. Co se týče konceptu HH/HL a LL/LH pak mohu jen vřele doporučit. To: Fid Naprostý souhlas, tato dilemata znám jako své boty. Musíme si uvědomit jednu zásadní věc: a) Trh, cena, (cenová akce chcete-li) je to jediné co sledují naprosto všichni obchodníci. b) Jakýkoli indikátor je počítán zpětně z dat, která generuje chování ceny. Užívání jakéhokoli indikátoru má hlavní smysl v tom, že v jeho prostředí je mnohem jednodušší vyhledávat vstupní patterny. Dále souhlasím s tím, že následný trademanagement a s ním spojené otázky SL a podobně věc neulehčují. Nelze jednoznačně říci, zda-li je lepší PA nebo Indikátory - každý musí najít to své edge. Nicméně vědom si faktu, že každý sleduje price action mně osobně stačí pro rozhodování o jednotlivých situacích a CCI ani nic jiného zatím nepoužívám. Přidávám screenshot ke včerejšku, jelikož zde opět nastaly jednoznačné situace. Schválně zkuste překontrolovat svoje vstupní strategie, zda-li by vám nabídly podobnou interpretaci. (U druhého vstupu jsem se pokusil nastínit, jak by mohl vypadat trademanagement čistě v rámci PA včetně posunu SL). Ať se daří... Machi7

15852

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...