Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

stranger,
neznám nuance systému, ale rozhodně bych doporučoval si kliknout live, založit si účet, dás si měsíc a zkusit si to obchodovat, protože celý tohle kolečko se může ukázat k ničemu, protože to nebudeš schopen to obchodovat a paper tě na to fakt nepřipraví

tvoje parametry jsou hodně unikátní, z pohledu nováčka a prvního OP až neskutečný .. 60% win, 1:6 RRR, 219 avrg trade, min DD ... to zavání přeoptimalizací .. pokud chápu že ten screen MSA je z nějakého backtestu .. backtest má svoji úlohu, ale rozhodně bych ji nepřeceňoval a nehonil se za extra čísly na kontrakt, hodíš si zbytečně vysokou laťku, která ti pak udělá další psychický blok pro live

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mira_k
prave pret aby som zistil ci som to nepreoptimalizoval som si robil aj backtes backtestingu a popri tom robim aj paper.
Ci to dokazem zobchodovat live to je uz otazka psychiky a mna po vnutornej stranke, tak ako to popisuje dougles v knihe trading in the zone. inak velmi dobra knija, odporucam kazdemu kto ju necital.

A prave z toho dovodu si skladam svoju pyramidu schod po schodiku. Na live pojdem ked budem na schodiku 3. teraz som na schodiku 2.

Nic sa nema uponahlat. A vacsinou v zivote je to tak ze to co za nieco stoji nedosiahneme lahko. Taze nemam sa kam ponahlat.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K:
že jsem neměl SL nad dnem/vrcholem posledního swingu bylo to čím jsem nedodržel obchodní plán.
Vstupuji limitním příkazem a ten mam umístit do takové polohy aby pevný SL byl nad/pod posledním swingem.
A jelikož jsem se !!!(td) strašně bál aby mi neutekl nějaký obchod (td)!!! tak jsem vstoupil jak jsem vstoupil :(

dal bych si pohlavek za to

Začínám cítit kde je moje nejslabší stránka. Za každou cenu chci vydělávat peníze. A nemouhu se přenést přes pocit že týden budu bez ziskového obchodu.

Ach ta psychika, jsem si myslel že jsem zcela vyrovnaný a podobný situace budu zvládat levou zadní. Ale kde pak.
Už jsem si byl zaběhat, vyvenčit psa a projít v lese ale pořád mam v sobě strašnej pocit. Nedokážu ho popsat pořádně ale je směs hromady pocitů (úzkost, vztek, vzrušení, ....)
No fujtajbl

Nikomu zvás tohle nepřeju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fid, a veris opravdu svemu systemu? Tim nemyslim, ze se pred obchodovanim uklidnujes, ze to funguje, ale opravdu jsi presvedceny, ze stoji na pevnych fundamentalnich zakladech a ze diky nemu mas na trhu vyhodu. Pokud ano, tak by jeho dodrzovani nemel byt zase takovy problem. Zkus si treba vest 2 deniky. Jeden, kde jsou tvoje uskutecnene obchody a druhy backtestovy s idealnimi obchody podle OP... Mohlo by to pomoct, kdyz uvidis, ze pokud nedodrzujes plan, budes mit horsi vysledky.
Jinak predpokladam, ze i ten tvuj druhy obchod je taky mimo plan, co? Navic, jestli muzu poradit, zkus se schvalne kouknout do testu, jak ti vychazi vstupy po tak volatilnich useckach jako byla prave ta u tveho druheho vstupu.
At to jde!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fid nenervuj sa pretoze len v sebe vytvaras viac toho zleho co ti bude branit v obchodovani. Strach, obava co ked to opat nevyjde. Musis ist do zajtrajsieho dna s cistou hlavou a neobchodovat s myslienkami na predchadzajuci obchod. predchadzajuci obchod s tym novym nebude mat nic spolocne. je to opat jedinecna situacia ktora si vyzaduje teba celeho a "cisteho" bez strachu alebo nervov z predchadzajuceho obchodu.
Lebo ak zajtra vstupis bez cistej hlavy opat skoncis na SL a frustracia sa len prehlby a potom vitaj na ceste do finacneho pekla.

Odporucam ak si este necital, precitat si knihu trading in the zone.

Hodne zdaru
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes to byl pro mě ryze čekací :P den! Musím se pochválit s tímto výkonem, protože dnešek byl velice naročný na psychiku, kdy se člověk nemoh ničím ukvapit! Já stále vyčkával a už počítal spíše s tím, že dnes budu bez obchodu, ale nakonec došlo k naplnění plánu a tak jsem jednoduše vstoupil bez vyčítků... :) Dnešek je jeden ze dnů kdy mi skoro vůbec nedělá radost ten zisk, ale zachování si klidné hlavy a zobchodování toho co jsem viděl ... ne toho co bych si mohl myslet! :)

15794

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji moc pánové, za podporu váženě si toho cením.
První věc co mi pomohla bylo se tady z mych pocitů vypsat. A také že jste tu vy ketří mé výlevy čtete.
A poté jsem si pustil film který mi krásně vyčisti mozek :D

Dobrou noc a zítra s čistou hlavou do práce, teda do trhů :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger: co sa toho vcerajsku o 20:00 tyka, na 3min grafe vidis ako sa trh nalepil na EMA16, islo o pomaly pozvolny obrat, ziadny prudky prepad (to moje saskovanie v dopoludnajsej seanse prosim ta ignoruj, vcera naozaj nebol dobry den :)),, na vstupy pouzivam Volume1000, pre jemnesie nacasovanie Volume500, na Vol 500 CCI 14 vytvara ZLR ("V"cko), CCI 50 (bledo modra) vytvara Famir (protitrendovy pri Woodiem).. ten system na zaklade swingov a HH/HL a LH/LL je fajn, len je trochu z ineho sudka oproti tomu, s cim sa hram uz nejaky "ten patek", nechcem to miesat momentalne.. ale je pravda ze dnes napr. po prelomeni 854 okolo 17tej som mal sto chuti naskakovat, ale kedze v OP zatial nic take nemam, nehrozilo pre mna Fid: pusti youtube a vylov tam "Adele - Someone like you", pusti 7.mu v poradi, taka ciernobiela fotka tvare by to malo byt, ta je v dobrej kvalite.. a ak mozes tak volume trochu (tu)... to je na precistenie hlavy, co sa obchodov tyka: nepoznam tvoj system, ani ako rozmyslas, ani trh ktory obchodujes a sam neobchodujem live, takze sa ti do toho nechcem miesat.. co som si ale vsimol ze na nizsom timeframe mas aj premarket, na 15min grafe uz nie,, hmm? klzave priemery by mali trochu iny priebeh s premarketom.. na 15min mas EMA 34,, ktory z dvoch EMA na 2min grafe ho reprezentuje, hmm? inak tie stopky prezivam asi s tebou, verim ze sa to spravi.. drzim palec ..no, obchody.. nafackat tomu Russellu.. a mne tiez :) pri jednom vstupe som zavahal, mal byt vstup na korekcii k EMA po tom prepade ale odohralo sa to nejak rychlo a som to presvihol, nastupoval som na druhej korekcii k EMA16 pred CLOSE zo vcera ( "velmi dobry napad" ), takze stopka.. keby som zobral ten prvy, pochybujem ze by som bral druhy, takze namiesto PT je to SL... KEBY tak zasa zajtra ludkovia

15795

15796

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...