Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

este taky doplnok.. ak nedajboze niekto studoval tie moje screeny

3min:
EMA16 zelena
EMA34 oranz
EMA170 (5x34 z 15min grafu) cervena

Volume1000:
EMA16 zelena
EMA34 oranz
EMA170 - tu nie je, ma iny priebeh oproti 3min

trh je v takom stave v akom ho chcem mat ak lezie po EMA16 alebo EMA34 na 3min aj Volume1000 timeframe

Volume500:
EMA16 zelena
EMA32 oranz = EMA16 na Volume1000
EMA68 cervena = EMA34 na Volume1000

balim kseft na dnes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

@Slavo Toto ze ja nemam ziadnu EMA :) ja som skusal jeden cas sa hrat s EMA ale nejako som neprisiel tomu na chut. Woodieho som tiez cital, taktiez velmi komplikovane (pre mna). Predpokladam ze ako kazdy som si presiel par veci kym som ukotvil u niecoho co pre mna dava zmysel, citim sa s tym v pohode a hlavne ma to vyborne vysledky. Prvy system co som mal bol zalozeny cisto na S/R lenze trh vytvara tolko S/R ze neje mozne ich jednoznacne identifikovat. Druhy system bol na zaklade tzv neutralneho candle stick. poznate to, ked otvori cena ide hore, ide dole a uzatvori na rovnakej cene. vyzera to ako krizik. Tento bol tazko obchodovatelny, trh vykresluje prilis vela tychto neutralnych useciek. A treti je ten na LH/LL toto ked som videl, a odtestoval hned to bola "laska" Takze je jedno kto co pouziva, hlavne aby bol spokojny. slavo mne napriklad tvoje grafy nehovoria nic, ale to neje podstatne lebo tebe hovoria ty im rozumies v takej forme na aku sa na nich divas. moj jediny pohlad na graj je takyto:

15797

Link to comment
Sdílet pomocí služby

inak, Pajus tu dal dobre video.. adresa je www.traderkingdom.com/futures-trading-education-events/archived-futures-trading-webinars a konkretne ide o "Create a High-Probability Trading Strategy through Technical Analysis" ..Pajus diky a (tu)

normalne niekedy nad tym rozmyslam, ci nie je na skodu cakat na vykreslenie V-cka ak trh skoriguje k EMA a vykresli prvu usecku v smere trendu, V-cko sa niekedy dovykresli az na tej dalsej napriklad (alebo CCI pretne linku 0 az na tej dalsej), co znamena jednak vacsi SL ako by povodne musel byt a oberie nas to o par tickov zisku,, zamyslal sa nad tym niekto?

uz vazne idem majte sa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fid:
zdravim te, vcera jsem ani nemel chut prispivat, jelikoz me vcera potkalo uplne to same, co tebe. Ja jsem poslednich 14 dni pekne dodrzoval vse, co mam napsano ( i kdyz plnych PT nebylo moc, tak dobrym MM jsem vydelaval) ale vcera jsem si asi zacal byt jisty v kramflecich a zazil jsem si takovou osobni tsunami - nedodrzel jsem z planu v podstate nic a vstupoval na nesmyslnych mistech. Vem to cert, jestli jsem prodelal, daleko vetsi paseku to nadelalo v hlave a pocity jsem mel naprosto ty samy - shodou okolnosti jsem to sel se psem rozdejchat ven i ja a pokud me nekdo slysel, co si povidam, tak se radej schoval.
Myslim, ze jsme tady vsichni strasne premotivovani a ohromne touzime uspet - to je v poradku ale nepripoustime si prohrat byt jen jednou a takovyhle chyby nas pak vyradej urcite na par dni. Musime se naucit prohravat. To je jako ve sportu - vemte si napr. Real Madrid - ti obcas dostanou neuveritelnou nakladacku i od druholigovyho tymu ale nikdy je to nepolozi a dalsi zapasy zas roznesou ostatni.
Vcera jsem si vzpomnel, co rikaval trener Hlinka (damy a Michal-administrator jiste prominou ale citaty velikanu je treba napsat doslovne): Hlavne se z toho neposrat!! (ja dodavam: z toho dobryho i z toho spatnyho a dal se soustredit)
No nic, slunce dnes opet vyslo a to je moc dobre. Hlavni je se poucit z krizoveho vyvoje a nepropadat panice - cil se pak urcite priblizi.
At se dari vsem.
pajus

P.S. muj screen ze vcerejska myslim neni treba prikladat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak aby som nebola len za cumila, prikladam zas nejaky graf. U mna nastala dost podstatna zmena, prechod z RB na 1až6 minutovy TF. Woodieho aj ine Vecka som vyhodila (backtest super, v praxi som to nedokazala zobchodovat). V grafe mi ostali EMA a aby ma trend viac bodol do oci, frkam tam HH/HL a LH/LL. Pribrala som volume. Vstupujem s dvoma kontraktami, SL ani PT nie su pevne, vychadzaju zo situacie. Prvy kontrakt ma RRR 1:1 a druhy vystup musim este premysliet.. Zacala som od konca, najskor som si to skusila na zivych datech v real case a kedze mi to vyhovuje, citim sa v tom fakt dobre, tak to idem zbacktestovat a doladit. PetraSR

15806

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych . Takze dnes druhy den na live ucte. Asi horsi den som ani vystihnut nemohol strasna volatilita ... z toho vyplyvaju aj moje obavy nad prvymi obchodmi . Ten posledny mi dal zabrat na nervy a pri PT 40 som to musel predcasne close. Nad poctom kontraktov sa necudujte :) Je to site na mieru a backtesty ma podrzali .

15811

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, tak jsem se krásně vyspinka ze včerejší deprese nebo co to bylo a pustil jsem se do trhu s čistou hlavou. Musim říct že včerejšek byl pro mě hodně přínosnej. Jelikož jsem se začal bát abych během pár dnů nezlikvidival muj účet tak jsem přešel na obchodování s pouze jedním kontraktem a to do doby než se zklidním a budu si více věřit. Trochu tomu nerozumí ale do dnešního obchodování jsem šel stím že do pozice nevlezu pokud všechny pravidla OP nebudou splněna a ejhle první obchod a zase jsem udělal chybu. A taky z toho byl SL. Ale v klidu jsem pokračoval dále a za moment přišel na 100% dokonalý vstup a pěkným PT na 6,5bodu. Takže jsem smazal polovinu dosavadních ztrát a už vím že OP se vyplatí dodržovat :o)

15812

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hel1oNS:
vitaj, prave pozeram ten tvoj graf.. teda, volume 77, to si moc neoddychnes pri tak rychlom timeframe, ci? :) nechcel by si prosim ta trochu blizsie okomentovat ten graf? nech som trochu v obraze na zaklade coho vstupujes / vystupujes ak to tajne nie je a tak.. diky

stranger:
mas asi dost nastudovane vykreslovanie useciek vsakze :) ja by som tak max vedel odhadnut HH/HL a naopak po vykresleni mozno 4och 5tich useciek, co by uz bolo dost neskoro asi.. hej ked neprsi aspon kvapka, ale dnesok som trochu sklamany lebo som zapojil novy sposob vystupu, ktoremu vsak prave taketo zosupy a obrie korekcie moc nesvedcia, s tym sa budem musiet este pohrat podla typu trendu, momentalne to mam len rozpracovane, ale z pekne trendujuceho trhu mi uz pomohol odniest na jeden obchod s jednym kontraktom 2x za jeden mesiac cez 1.300 kaceroviek.. inak, taka otazka:

16:00 - Trh dal jednoznacny signal na opacnu poziciu.. to sudis podla knotu usecky? som trochu zvedavy ale ved poznas, kto sa nepyta nic sa nedozvie

..tak nech vam to spolu vyjde btramm ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
mohu tě poprosit aby jsi se tu trochu rozepsal a popsal na základě jakých pravidel vstupuješ?

Děkuji

PetrSR:
presně takhle jsem také začal. Nejříve na základě různých článku jsem začal backtestovat nějakou strategii. To vypadalo dobře. Poté když jsem to šel zkusit na PaperT. tak jsem byl z toho uplně vedle a nic jsem v grafu nevidel (necítil)

A začalo upravovaní a ladění za chodu. Až jsem se dostal do dnešní podoby.
A musím říct že jsem se ani k BackTestu nevracel pokračoval jsem už v PaperTardingu. Jelikož když se podívám na statický grafy tak zase tu strategii necítim.

Hodně stěstí :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...