Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Petro SR,

flip na vyšším tf, EMA 34 cross 204 , 100/v, potencial aspoň k LOD,

ale zpětně se dívám a vyhodnocuji asi tak:
na 1´už byla linka u CCI 50 nad 0, ktomu nizké VOL,EMA 34 cross 204 - nedotažen a nejdřív crossnout a až pak si hlídat swing pro vstup se signálem, 100/v - nejasnej a swing jen 1,5 - prostě jsem chtěl do konce měsíce udělat ještě aspoň jeden obchod a dotoho jsem se na to nesoustředil na 100% , chystal jsem se do divadla.

Opět jsem na tom vidělal, pokud si tyto věci ne zapamatuji, ale zautomatizuji s podmínkami pro vstup.

stačí?

pěkný víkend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mimo hru
pro motivaci věnovat se tomu co děláme a stranit se davu a nastolenému "supr" systému společnosti a třeba to vijde článek ze seznamu cz

Do penze budou Češi chodit i po sedmdesátce
V Česku se má dále zvyšovat věk odchodu do starobního důchodu. Například lidé, kteří letos dovrší 34 let, mají jít do důchodu v 67 letech. Dnešní šestnáctiletí mají odcházet do důchodu až v sedmdesáti letech a mladší děti ještě později.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jsem si prosel vstup den po dni jak jsem obchodoval v dubnu a snad si nenalhavam, ale az na ten vcerejsek jsem to mnel stejne, coz bych rekl ze je ok a s takovym vysledkem
4x SL = -450 usd (pekne by bylo -400)
6x PT = +745 usd (pekne by bylo 6x200=1200) teda +800 ale kdyz je PREMARKET pod 5 a trh se nehýbe a je signal,tak jdu jen dle planu pro 100 a vychazelo to
1x BE = +10 usd

je to vcetne komis at Vas nematu aj u toho BE tam jsem vystoupil trh se nechoval dle planu.
Tak ze + 305 USD nic moc, ale ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: Diky za komentar, s tim vyssim TF uz chapu tvuj myslenkovy pochod. Doufam, ze moji otazku jsi nechapal jako rypani, spis mne vzdy facsinuje, jake odlisne pohledy muzou lidi mit na jeden a ten isty graf :)

Slavo: No screen hodim z buducotyzdnovych live, nechcela som sem davat trapne profitovy paper, ked som uz dlhsie mlcala :) Inak system zatial fakt len na zakladoch PA, odraz od EMA a vytvaranie HH/HL ...
Mam zatial v backteste hodenych 60obchodov, testovane 4 mozne vystupy, prekvapilo ma, aky rozdiel da BE+1, fakt to ma zmysel :) Uspesnost je nejakych 70%, ale su to ciste mechanicke vstupy - takze nezapracovane S/R urovne, volume a podobne. Backtest mi dal priemer SL na hodnote 48dolacov (pri priemernom PT 328), normalne som pocitala so 100. Chcem to este do zajtra rychlo prejst so zameranim sa prave na ten SL a diskrecnost a porovnat to s vyssim TF. Potom uvidim, ci mi to sadne aj v realite a budem robit hlbsi backtest.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lordberry: Backtest (ne moc hluboky, jen 60obchodu , takze +/- autobus) dal tu hodnotu, ale je mi jasne, ze v backtestu mluvime o optimalnim postaveni hvezd :) Zustavam u stopky 100 dolacu, rsp. posouvam na swingy. Trocha se bojim, ze v realu bude pro mne SL100 dolaru moc velka psychicka zatez, ale zkusim to a uvidim. Pokud to bude zahul, otestuji si levnejsi NQ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já se většinou na Tfku vejdu s SL do 80 usd - na 1 min grafu.

SL 100 se nestresuj. snaž se na to zvyknout.

začneš obchodovat NQ a jestli máš účet dost velký na obchodování TFka, tak stejně budeš muset přidat kontrakty, abys v procentech riskovaného kapitálu byla na svém a nemusela přeorávat money management.. ledaže snížíš risk na obchod třeba pod 1 %, ale pak asi těžko můžeš uvažovat o solidním tempu růstu equity

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR.

Obchodujem NQ a dá sa tam ísť absolútne pohodlne so SL 30 - 60 usd čo je pri účte 5000 len 0,6-1,2% takže takýto risk je z pohľadu začiatočníka výborný. Jún/júl idem live presne na NQ.

lordberry:
s tým rastom kapitálu máš síce pravdu samozrejme že pri väčšom SL väčší zisk. No zo začiatku je myslím najvhodnejšie čím menej aj kvôli psychike aj kvôli účtu. Inak aj s riskom pod 1% sa dá časom dostať na pekný počet k. je to dlhšie ale podľa mna rozumejšie zo začiatku. a ak som správne pochopil petra ešte live skäsenosti nemá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pridavam dnesni den pro inspiraci, jak lze obchodovat trochu jinak (rekl bych jednoduseji) nez je tu ted obvykle. Vychazi to z toho, ze trhy vetsinu doby netrenduji, spis je to tak, ze se nachazeji v nejakem chopu, kdy se vetsina shodne na nejake hodnote a trh se nachazi v chopu/congestion/trading range. Potom dojde k nejakemu impulzu a trh se opet premisti do jineho trading range na jine hladine. Casto take dochazi k tomu, ze kolem techto trading range dochazi k umistovani spousty stop prikazu at uz od tech, kteri se snazi chytit nejaky swing do trendu nebo od spekulantu na pruraz. Ty pak dodaji trhu skutecne momentum. Jako trigger pro vstup si kazdy muze vybrat, co chce. Mne se nejlepe osvedcil RH, ten ale nesmi byt moc daleko od prurazu daneho 3U(momentum se vycerpa). Tak snad jsem nekomu pomohl. Je to jednoduchy vstup, ktery funguje na vetsine trhu (obchodoval jsem na indexech, rope a testoval i na plynu, hur funguje na ES, diky ohromne likvidite nevznika tak casto silnejsi momentum), je dost mechanicky, da se dobre popsat a ma dle meho realny edge. Jeste jsem na tomhle obrazku chtel ukazat, co se bezne pri obchodovani deje. Nejprve mi cena o 2 ticky neprotne PT, aby mi na tick vzala posunuty SL a sla si na puvodni uroven PT a pri druhem obchode mi zase PT o pouze nekolik malo ticku protne. Chce si to uvedomit, ze to, jak dopadne jeden obchod je o stesti, ale to, jak dopadne nas system v delsim casovem useku je o dodrzovani otestovanych pravidel! Tim ale nerikam, ze me takovy obchod trochu nerozhodi :) , ale na dodrzovani pravidel to nesmi mit vliv. At se dari!

15972

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...