Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Majkll:

Len sa Vám chcem poďakovať ak si pametáte tak som pred cca 3 mesiacmi od Vás zistoval čo sa dalo a sem som odvetdy prišiel. Vďaka! K tým protitrendom niekdy to pretne SL dlhodobejšie štatistiky ešte nemám práve kvôli tomu backtestu o mesiac končím paper a budem mať cca 100 obchodov odpaperovaných takže potom niečo podložené. Teraz len môžem povedať, že vzhľadom na to aký malý SL je väčšinou potreba tak je to perspektívne dá sa ísť so SL 30 po PT 200 na NQ.
Ale úspešnosť pri týchto agresívnejších by som odhadol medzi 40-50% čo mi pri takom RRR vyhovuje.

Petra:

Close úsečky mi povie aké je volume (bull/bear) a objem obchodov supply/demand.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. ahoj Pavle, s chuti jsem si prosel spoustu tvych prispevku na rope a musim rict, ze se mi tvuj pristup libi (+ taky Jim36) - diky panove za namety. Po pocatecnim odmitani Rosse mu zacinam prichazet na chut - ne v jeho kristalicke podobe ale spis v ty vasi (s Jim36) Co se tyce dneska - neobchodoval jsem ale zakresloval jsem si prave situace, kde bys nejspis skoroval. Vyskytlo se (15.45-16.20) spoustu 123 formaci s naslednyma Rh ale tys je nebral. Po pravde, lamu si hlavu nad tim proc?? Muzes mi prosim trochu popsat, jak bys to videl - rekneme, ze bys nebyl uz od 15.36 v shortu. Prikladam screen. diky predem pajus

15977

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petra SR:

Blahopřeji k profitu.. Chtěl bych se zeptat, jak máte definovány výstupy ve vašem OP? Co se týče vašeho třetího obchodu, pak si všimněte, že došlo k celkem jednoznačnému prolomení LOW a následného flipu do směru trendu, což mohlo předem indikovat trend, který nakonec nastal... Osobně bych se na tomto flipu snažil naskočit do shortu..
Ovšem chápu, že emoce zahráli svůj part...

Přeji mnoho úspěchů..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomassc:
Posouvam SL vzdy na lower high (klesajici) , nebo higher low (stoupajici), ale jen v pripade, ze je dostatecne volume a jasny trend (tak jako dnes!). Jinak pokud se nevykresluje jasne HH/HL a LH/LL tak nechavam PT 300 (nebo skrtim na 200 pokud trh umira). Pokud posouvanim SL dojdu k maximu 1000 dolaru, zaviram (to se stalo v backteste jednou, dnes to mohla byt sladka realita:))

iigis: Dik, prijde mi to jako hodne zajimavy pohled na trhy a interpretace volume..

Machi7: Presne jak rikate, emoce ... byla jsem rada, ze jsem pokryla ztratu a radeji vyskocila. Neverila jsem si, protoze jsem pred tim pouzila myslenku "Ted vim ze..." Holt zkusenost, ale priletost to byla nadherna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:

určitě bych navrhoval tykání :) pokud ti to nevadí..jinak pokud jsem tě k tomuhle inspiroval já teprve nedávno, tak super progres a potěšení na mojí straně! fakt to má logiku..pokud bys chtěl někdy něco prodiskutovat, tak to můžem načít třeba ve vlákně supply/demand nebo podobném..já se určitě taky rád něco třeba přiučím zase od tebe (tu)

k těm protitrendovým agresivním vstupům - psychologický problém je pro mě právě v těch malých SL..člověk ví, že je pravděpodobný skalp, ale zase nechce moc riskovat, když je to takhle proti silnému trendu...takže já se snažím už tak moc do takových vstupů nechodit a radši chvilku počkat na vstupy podobné tomu tvému třetímu obchodu, které už mají větší podporu..

jinak zapojení volume do tohohle konceptu je výborná věc..někdo nedávno říkal, že samotná úsečka volume ti nic neřekne, že to nemá žádnou vypovídající hodnotu..že musíš vidět pozadí těch objednávek (zřejmě market profile nebo něco podobného)..já zastávám jinou cestu..nemusím vidět detailní pozadí objednávek, ale velmi dobře mi pro zhodnocení situace poslouží samotný trh a jeho vývoj (svíčky, průrazy, pullbacky atd.) v závislosti na volume..tj. v podstatě asi stejný přístup jako máš ty..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...