Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

PetraSR:

Díky, jinak to nejde, to by člověka první chop rozsekal na kusy. Zásadně se mně zvýšila profitabilita propojením PA a patternů FinWin - mám tak víc vyloženě pěkných vstupů. Samotná PA mně totiž občas neříká dost o okamžité síle/tendenci trhu což z CCI vyčtu v pohodě. Používám to v live chvilku a dává mně zatím dost smysl. Taky rád sleduju Pavlovy screeny, je to vždycky jasný jak facka :)
Držím palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rogi: He, doba hamburgiady, som sa musela zamysliet, co tym autor mysli :) Dnes mam asi dlhe vedenie, som pozerala na Slaughterove grafy ropy a vravim si "Co je s tou ropou, ze sa hybe v takych pravidelnych usekoch kazdu minutu..." Potom mi doslo, ze on ide na range baroch.. to bolo byslovene ze "A bolo svetlo" efekt :))
Tvoj styl ma svoje caro.. je to taka pohodovcicka, prides, vyberies svoju stovecku a na konci mesiaca si vysmiaty (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim, tak na muj konfrontacni ton jste myslim zvykli :) nejsem zastance takovychto diskuzi protoze si myslim ze nikdo nemuze nekoho takto neco naucit, tady se spis tak lidi chodi z nudy pobavit anebo trosku taky povysit (viz ja) - no a? Trhy k vam taky nemluvi nijak pekne tak treba si na to nekdo zvykne kdyz neco ode me cte :)

To na co jsem hlavne apeloval mym prispevkem je:

1) nechodte na drahe trhy protoze tam nemate prostor se naucit
2) zakladni pravidlo - profici nakupuji kdyz jde trh short, amateri kdyz jde long - toto samo o sobe vas dostane do uplne jineho mysleni a nahledu na trzich - vychazi to z toho ze trhy NETRENDUJI
(obchoduji forex evropu a usa session a za tyden - 10 seanci - je v prumeru 1-2 trendy.... tak proc budu obchodovat s trendem?

Moje osobni rady zacinajicim :

Z principu nedeljte veci ktere tady dela 80% lidi - i kdyz se citite ze v tom nejste sami - tento pocit musite prekonat - bohatych traderu je tak 1-2% takze musite byt v tom "sami"

Sledujte nastroje ktere maji smysl - volume by price, developing value area, delty, pripadne MP a cokoliv dalsiho co ma smysl, (ne cci a podobne kraviny)

Orientujte se vice proti "trendu" (nebo PA trendu) a najděte lidi nebo live chaty kteri tyto nastroje pouzivaji a obchoduji - kdyby vsechny tyto PA, IA trendove veci fungovali tak by jste videli nekolik serii clanku, kde by se autori chlubili jejich obchody - nic takoveho nevidite a ani kdyz je o to pozadate tak na vas kaslou...(proc asi ze?)

Celkove kdyz to shrnu tak asi nejdulezitejsi je si ujasnit co chci globalne (pomuzou knihy a secret ale je potreba se divat pravidelne treba kazdy tyden nebo dva), pote si ujasnete jak chcete obchodovat - chcete proste jenom "prachy", nebo chcete rozumet trhu? Pokud chcete prachy vyhledate servery tohoto typu a treba se vam to jako jednomu z mala nejak podari, pokud chcete rozumet trhum, vyhledate jine servery a lidi. A hlavne - snazte se najit, pritahnout si mentora ve vasem okoli, ja jsem se na to zameril a behem 2 mesicu jsem "nahodou" potkal 2 profi tradery - kazdy to muze dokazat pokud ma jasno ze to chce. Uvedomte si ze techto serveru je po svete stovky a to jsou vsichni ti prodelavajici kteri sypou do trhu :)

Jak jsem psal v uvodu - neverim ze by melo smysl psat do vlaken moje postupy atd - je toho proste moc a nejde to popsat... taky bych vas nenaucil hrat na klavir pres diskuzi ale poradit jake klavesy si koupit to se da. Sam ucim par lidi a je to hodne velka drina je takto "vodit" za ruku a vubec si to neumim predstavit po internetu... tak se tim omlouvam iigisovi nebo petre, makejte sami na sobe dejte tomu vic nez kdy jindy a hlavne - bacha na dav.
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

Líbí se mně Tvůj konfrontační tón, už třeba jen proto, že se s ním člověk tak často nesetká a tudíž může některým traderům otevřít oči.
Mám ale dojem, že v rámci obchodních systémů, přístupů, idnikátorů atd. se zaměňuje příčinu za následek. Podle mně je to takhle:

Příčina:

Rozumím trhům (třeba proto, že jsem s nimi strávil tisíce hodin a nacpal do nich desetitisíce dolarů).

Následek:

Právě proto, že jim rozumím, můžu vydělávat na JAKÉMKOLIV obchodním přístupu (ano, i CCI, PA, atd.). Můj finální obchodní systém je jen DŮSLEDKEM mé znalosti trhů, nikoliv jeho PŘÍČINOU.


... tudíž souhlas, myslet si, že se naučím CCI a budu milionář je bláhové ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06

baví mě číst si tady ty diskuze, je to přísun informací ale někdy i dobré zábavy ;) předchozí stránku jsem četl vyčerpávající příspěvek od člena pod nickem majkll, který dobře popisoval situaci v této diskuzi a dnes čtu tvůj příspěvek (tu)

..i když je ve tvém příspěvku velký kus pravdy s jednou věcí nesouhlasím. Mám tím na mysli protěžovat jeden přístup před druhým, nevím jestli jsi tímto příspěvkem utvrzuješ to že máš právě ty nejlepší přístup.

,,Sledujte nastroje ktere maji smysl - volume by price, developing value area, delty, pripadne MP a cokoliv dalsiho co ma smysl, (ne cci a podobne kraviny),,

Radíš začínajícím traderům jak začít a přitom napíšeš něco tak dezorentujícího. Já indikátory cci nepoužívám, ale vím že s ním spoustu lidí vydělává peníze, každý kdo to myslí s tradingem vážne zná lidi jako je Woodie, ketrý tímto přístupem vydělal spoustu peněz. S tímto indikátorem pracují i autoří, kteří dokázali, že funguje. Takže není to o tom, že by nefungoval. Jen se ten nástroj musí používat správně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR

snad uz ani nema velmi cenu okolo toho vela diskutovat. ale chcel by som jednu vec ktora tu uz spomenuta povedat navaznosti na ten spatny den a diskusii co nasledovala. dopustis sa este vela chyb , precitas este vela prispevkov, najdolezitejsie je ostat v hre. kazdy sa zo svojou situaciou vysporiadava sam. vies o com je cela diskusia o roznych pristupoch? o evolucii :)

kazdy z nas spravil stovky chyb, kazdy zacinal z nejakym R%W, CCI , EMA, PA prestriedal TA , fundamenti. a dnes robi nieco ine. ide o to ci ta to posunulo. v poslednych 3-4 mesiacoch saj diskusia na tomto serveri posunula milovimi krokmi, rovnako ako sa posunula cca pred 1.5 rokom smerom od indikatorov k PA , dnes vidim romana06 ako rozprava ze vsetky tieto pristupi su spatne a len MP a aukcia je spravna. a vies co sa stane o rok ? kontinualne sa prejde na nieco ine :) bezpecnejsie, to co sype viac, ale co bude to dalsie, baskety, spready, arbitraze, nesmerove strategie, kvantitativne modely - algo trading ? :) :) :) . je strasne zaujimave sledovat posun diskusie ale netreba to brat tak strasne vazne. kazdy robi chyby. niekto ide na seminar ci konferenciu v domneni ze tam objavi traderov s ktorymi podiskutuje a nieco sa nauci, a vysledok je ze sa opat dostal len medzi ludi z rovnakymi problemami a na rovnakej urovni. nauci sa spatne koncepty, aplikuje ich, nabije si drzku a ide dalej. zacinat na primitivnom indikatore nieje nic spatne. a to hovorim ako orderflow trader :) ktory indikator uz hodne dlhy cas nevidel. ono to proste nejde hned skocit do niecoho co ma relevantnu hodnotu. proste treba ovela menej bezhlavo nasavat informacie a ovela viac zapojit hlavu (roman velmi spravne napisal preco vsetci novacikovia zacinaju na TFku :) , a ja ti mozem napisat aku dalsiu spatnu radu dostanes. vyber si lacnejsi trh ako je YM alebo NQ - samozrejme ze je to naprosta somarina, YM a NQ su trhy najdrahsie, pretoze nerozhoduje to aky ma trh ticksize, ale to aky ma pomer ticksize/commission ale to proste cloveka ani nenapadne ked v kazdom druhom clanku mas napisane ze NQ je lacny. ) skratim to , treba rozmyslat samostatne, potlacit emocie a nadsenie s kazdeho noveho vlakna a prispevku, a sustredit sa na obchody

roman nechcem sa ta dotknut, niesom ziadny konfliktny typ. len mi proste neda ked vidim ze v decembri si tu pisal ze meditujes pri golfe, a papertradujes lebo si nemal dobre vysledky live ale nevadi ti ze trading ti nic nesype lebo ta zivotna situacia netlaci. dnes si precitam ze vyucujes princip aukcie a presviedcas ostatnych ze vsetko robia blbo, hoci to blbo si robil par mesiacov dozadu aj ty.
samozrejme ze vsetci robia chyby a dokonca principialne, keby sa mal exaktne vytvorit zoznam zakladnych chyb ktora sa v clankoch a na fore odprezentovali tak by mal desiatky stran . ale ako ta preboha moze napadnut zacat vyucovat nieco , co si pred par mesiacmi este ani nepoznal. co ak ten heureka efekt prejde a sposobis tym len skody. mi to pride ze ty si vobec nejaky extra emotivny clovek, vyprsknes na ludi ako sopka. zacnes vyucovat . zamyslel si sa nad tym ze 2-3 mesiace studia teorie ti asi nedaju tolko aby si dokazal relevantne posudit ci niesi zase v nejakom ....
rozpravas tu veci a myslis ze vravis nieco nove, ale prezri si diskusie, ten revolucny pohlad , nazor , to tu odprezentovalo pred tebou desiatky inych. nieje dovod sa tak agresivne angazovat , ved ludia si svoju cestu najdu. ked budu chciet. ja som si na neslusne spravanie teda nezvykol, a dost mi vadi, ze z novymi pristupmi sem prichadza aj nova kultura, nazyvat ludi debilmi, a znevazovat robotu . prezradim ti ze ak si trader , tak je ti uplne jedno aky graf ti daju pod nos, dokonca ti ani graf nemusia dat. v tom co vidis pred sebou kluc nieje. rovnako mozes padnut na drzku aj pri MP, nemysli si ze si vyhral v loterii. a ak mas trochu sudnosti, nenalievaj rozum druhym pokial sam neodtrejdujes svoje. na edukaciu budes mat casu dost a dost .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...