Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

PetraSR: oddychujem,, vlaste som dva tyzdne ninju ani nevidel, akurat ked mi nedalo tak som sa pozrel ako vypadali trhy a co by som tam asi robil a nerobil.. ten oddych som si dal po odklepnuti planu ktory chcem obchodovat, nech sa to cele ulezi v hlave a prisiel som aj na par novych myslienok.. som ti chcel do toho kecnut ale kedze ides PA tak som ticho,, nakolko tie nase systemy sa uz dost odlisuju :) kazdopadne ti drzim palce, to zvladnes ten vcerajsok,, u mna by to boli vstupy maximalne 16:36 a 17:03, tazko vsak povedat ci by som ich bral, nerad obchodujem po gape, aj ked ten vcerajsi az taky strasny nebol.. urcite si vsak take dni davam bacha btw.. je to mimo, ale mohli by ste sa mrknut na screen? ci som to dobre vypisal,, diky

16042

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Slavo: Udaje snad ok, ja som ABA musela pisat do poznamok, CSOB na to nemala kolonku, ale oni si to preberu, neboj. Hlavne sa nesplet v cislach. U tej Haris banky nemas adresu? Oni to prechrupu aj bez toho, ale ja by som ju tam dala.
No a fees by si mal mat "OUR"= all fees are paid by the ordering part (cize cely naklad za transakciu platis ty). Aspon u IB som to tak mala.

Ale kludne sa vyjadruj aj k PA, sak co nazor a pohlad, to mozno nova dobra myslienka (tu)


Libri: Hahaaa tak toto ma pobavilo: "ale ten blbec trh to pořád nechápal" , to mi vravis z duse :) A dakujem za koment aj povzbudenie... urcite chcem cely graf aj vsetky rady zkopirovat a dat do nejakeho vlakna pre zaciatocnikov, bola by skoda, aby sa to tu ztratilo, tie rady este mozu niekomu pomoct, su fakt velmi dobre :)
Mozno ze ostatni zaciatocnici budu rozumnejsi ( ja nie som dostatocne mudra na to, aby som sa ucila z chyb druhych).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PetraSR:
diky ze si sem dala ten graf, vidis oplatilo sa, nastastie ma ukludnilo ze este plati traderi traderum.
A hlavne pro novacky nizsi tridy od novacku vyssi tridy, co uz otukavaji live trading ,co jich ceka za pocity a nemine,cest vyjimkam.
Muj nazor na tvuj graf - proste jsi pronasledovala trh a mas to za sebou a furt plati chytry sa uci z chyb druhych a bl... se uci z chyb vlastnych, co je muj pripad (ty si to hlavne prosim neber osobne nikdo z nebe moudry nespad vsak vis jak to myslim). Pokud jsi mrkla na muj graf, tak taky v SIM by to byl PT a v LIVE +40. Ja potrebuji dostat pod kuzi ze udelat vse dle planu a pak ten SL proste predem akceptovat a nechytat na to. Vidim ze metod je hafo nekdo vse zada dle planu a de pryc od PC, nekdo to stahne z plochy atd....
otrepat a dem dal ;-)

Pavel K a fokus:
diky mazaci za fajn nazory (tu)

fokus:
potesi ze takove grafy mate plny sanon, clovek si aspon nepripada ze na to nema, ze to neni pro nej atd.. ale pracovat na sobe a vydrzet.
Jsem asi trochu pribrzdenej, ale nepochopil jsem Vasi vetu (Nejhorsi vec kterou traderi s oblibou delaji je odbihani od trhu a neustala kontrola jestli se nahodou netvori nejaka zajimava formace. To je daleko nejhorsi vec jakou muze trader delat. Dela to vetsina traderu - amateru.)
-kdyz obchoduji neodbiham, to je jasny (pokud priroda nevola)
- ale ty formace hledam v mem pripade jen tu jednu, leda ze jste myslel nehledat -nevymyslet si formace kde nejsou

Doufam ze administratorovi nevadi ze o vikendu rozebirame trochu jine obchody, ale snad ma volny vikend ;) a da nam to najevo az v pondeli :)
Ať se dari a bratrum SLOVAKUM taky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slavo: No mozno je to len vychytavka IB,ale podla mna je dobre zadat presnu ciastku, ktoru si chces pripisat na ucet (10000 dolarov) a our ti zabezpeci, ze sa poplatky strhnu z tvojho uctu dodatocne. Inak mozes mat problem, ze ti povedia, ze im chyba jeden dolar. mrkni sem
www.financnik.cz/forum/read.php?17,93680,128677#msg-128677
Poplatky ti povedia v tvojej banke, kazda to ma inak. Ja poplatky neriesim, zbytocne sa rozculim :)

Rogi: Ja nie som urazliva a len si pomenoval veci spravnym nazvom... (ja som to spravila o prispevok vyssie) :))
Tiez cakam ban od michala-admina, ale snad bude zhovievavy.. idem si ale radsej vsetko zkopirovat k sebe do diara :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR, uz jsem tady nechtel prispivat ale vidim fakt ze se snazis tak ti dam pohled z druhe strany

Predem upozornuji ze se tady nehodlam s nikym dohadovat jenom reknu petre moje zkusenosti a zmizim.

To ze to rekne fokus nebo pavel jeste moc neznamena, vy tady vsichni podvedome hledate dav a jdete s proudem to co mi pochvali ostatni to budu delat, jenze samotne PA je jeden velky mytus, vse co se deje na trhu je na principu aukce a konecne se tu objevilo i vlakno kde se to probira - viz zdq, PA se snazi svymy paterny jenom "trefovat" do situaci ktere vyplyvaji z aukce. Z toho vyplyva ze PA je nedokonala a jakakoliv nedokonalost vas dlouhodobe "znici".

To ze jedou swingy nahoru (rh) tak vubec neznamena ze je trend, trend je kdyz se rozsiruje rozpeti, souhlasi do toho delty a trh hleda nove urovne kde by se mohl usadit. Kdysi mi tady rikal majkll ze intradenni prubeh muze byt 2 trendy nahoru a dva dolu - ano podle PA jiste, ale dopravdy to tak neni. Trend je bud jeden nebo zadny a vse ostatni vyplnuji insideri nezaplnene oblasti. (zase podle PA se muze zdat ze je dalsi trend).

Dalsi obrovsky mytus tady je ze se muzete naucit na trzich jako TF nebo NQ :D:D to urcite sama vidis jak to s tebou mava. Proc nejdete novacci na forex za miniloty? A navic maji obchodni hodiny od rana do vecera kde se porad neco deje.

Ja osobne jsem trenoval za 1 dolar na eur/usd a sledoval jen ekvitu v pipech ne v dolarech, a dokud jsem ekvitu neotocil stabilne nahoru porad jsem drel jak kun, za par mesicu jsem udelal stovky obchodu a pochopil kde se da vydelavat. - myslis ze budes schopna udelat ne stovky ale i desitky obchodu na russelu pod takovym obrovskym tlakem? proc to vsichni delate ze jdete na russel? protoze autori rikaji ze na forexu je to hra ktera nema smysl? ano je to hra a ze zacatku by taky mela byt, a az potom je to byznys. Tady kazdy jeste nevi nic a hned toci tisice a vubec nevi co dela.

Cely dav financiku se snazi jenom urvat par drobnych podle toho komu zrovna slape system, ale ja rikam ze pochopit trh je uzasna svoboda a moznost delat si co chci kde chci, zadne frustrace ze jsem nedodrzel plan a ze tady jsem mel byt ale protoze uz jsem pod tezkym tlakem ze 400 usd DD tak sem to nezvladl. Jedine co sleduji je jestli jde ekvita nahoru a kdyz nejde neco je spatne, jenze kdyz mate edge, tak jde nahoru porad.

Proste je mi lito lidi jak si tady neustale dokola nabiji nos, musite jit proti davu a uvedomit si ze tady tato diskuze je dav, ktery vas znici protoze dav nevydelava.... Sledujte zahranicni chaty, profiky kteri se venuji aukcim, ucte se tyto principy. Nemyslete si ze jsou nejake zkratky typu backtest a podobne, o to se snazi tolik lidi ze tam zakonite chybi edge.

Na zaver rikam ze je to muj nazor zase opacny, protoze ja s davem nejdu a diky tomu jsem svobodny ale byla to tezka drina. Nebudu se s nikym hadat a odpovidat. Prispevek je jenom pro petru (pripadne novacky obecne) aby si to precetli a neposlouchali jen toho kdo ma vic priznivcu a tvari se ze tomu rozumi.

Velice dobra knizka na kriticke mysleni - Randy Gage - proc jste tak hloupy, nemocni a chudi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: vravis ze obchodujes PA, mozes priblizit ako vstupujes? Pozrel som si to screen a vidim ze casto vstupujes na close usecky - toto je kliatba pre zaciatocnikov, lebo casto je to zla cena po ktorej nasleduje prirodzene korekcia, ked k tomu pripocitas tesny SL, tak to je isty SL.
Este k tym obchodom,
1. obchod - vstup na close volatilnej usecky = ze s 90 % bude nasledovat korekcia, to je tvoj pripad, vstup na nevyhodneej cene.
2. obchod - agresivne utahovanie na BE znamena ze BE naisto dostanes, lebo cena fluktuuje. keby si si vzdy dala PT 50usd, tak by si ho vacsinou dostala, to je ten isty princip, akurat ty si ho aplikovala zo strany SL, takze skoro vzdy vyberes SL, aj keed maly
3.obchod, to iste, vstup na najhorsej cene,dole na close, co tak vstupit za limit na korekcii k EMA200 v spojeni s krasnym flipom do shortu? to by bol okamzity profit 200-300 usd, ani by si nestihla zadat PT, a vies preco? lebo by si mala predane za super vyhodnu cenu (nie na close usecky uplne dole).
4. obchod - to iste ako 3.
5. obchod - dobry obchod ale neuveritelne agresivne a skoro pritiahnuty SL.
6. obchod - asi uplne impulzivny vstup pod vplyvom predchadzajuceho BE
7. obchod - predaj do supportu, pri malom SL = isty SL
8. 9. obchod - 834 sa ukazala ako supportna zona, teda trh asi uz nepojde nizsie, a naozaj to potvrdila silna rastuca usecky, ktora presla cez ema200, trh sa na chvilu zastavil aby sa nadychol, a ty ides predavat?
10. obchod - idea spravna, trh dal vela znameni ze pojde do longu, vstup ako tak moze byt, ale uskostlivy SL = aj to ide tvojim smerom, aj ti chyti SL:)
11. obchod - rovnaky ako 10-ty
12. obchod - trh skorigoval k EMAs, krasny flip do longu, ak chces mat nizke a logicke SL, bola vynikajuca prilezitost si nakupit v okoli ema a SL by siel pod low cervenej usecky - toto by bol maly ale LOGICKY SL. Ty si nakupila az hore, ale aj napriek zlej cene to mohlo so stastim vyjst, ale pritiahnuty SL bol samozrejme zasiahnuty. Toto by vytocilo kazdeho :)
12. a posledny obchod - vstup moze byt, akurat trh uz bol na vrcholoch po dlhom raste , od takehoto obchodu sa neda ocakavat ze to este vystreli 500usd, tuto by som bol konzervativny a vytiahol PT pod high, ale to je na zvazeni kazdeho tradera.

Takze z mojho pohladu najviac skody ti urobili vystresovane pritahovanie SL, ako aj doslova nahananie trhu za kazdu cenu a z toho vyplyvajuce nedockave vstupy na zlych cenach.
Kazdopadne analyza takehoto dna si moze veeeelmi veeeeelmi pomoc ovela rychlejsie napredovat. Drzim palce :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sirix: Dobre ranko, dakujem za namahu a analyzu vstupov, pripajam si ju ku grafu (tu)
Tie vstupy su na zaklade tvorenych HH/HL, de facto su to 3U a ich mozne prerazenie. Samozrejme podporene SR urovnami a volume. protit a stop davam do logickych zon, takze nie su pevne. Ale v piatok som to proste vsetko ignorovala. Zdravy rozum v tych vstupoch nemoze vidiet nik, pretoze su naozaj len na zaklade emocii. Sranda, ze v jednu chvilu mi rozum vravel "Daj si mensi Profit do logickej zony" ale emocie vraveli "Urcite sa zopakuje pondelok a ty zarobis balik". Vravim, rozum si vzal dovolenku. Este raz dakujem, pomohol si (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarec PetroSR
tak jiz taky pracuji a prochazim cely tyden svicku po svicce, jinak kdyz jsem psal muj prispevek tvuj tam jeste nebyl videt to jen mala technicka. Hokej proste taky nevysel, malo ktera zeme vyhraje co porada turnaj myslim.
Pitvam se a snazim hledat vyhody , ale porad jen v tom jednym co obchoduji, jak nekdo psal ze zacatku se proste naucit jeden signal (trenovat si cekani na nej) poradne ho vypilovat a pak nedej buh aby to nevyslo ;-))))
hezkou nedeli

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: Tesi ma , ze aj niekto iny v nedelu maka :) Ja som si presla cely tyzden este raz. Dodrzanim 100% OP vysli za cely tyzden 4 vstupy!! (a pekny profit). Dokonca aj vstupy, ktore som v live povazovala za dodrzane, dodrzane boli len z cca 80%. Teraz kreslim farebne obrazky pripominajuce pravidla = disciplinu :) Buduci tyzden chcem cely ist live (teda bude to zapnule live), ale vstupy si budem zapisovat na papier. Pre mna uz len to, ze to mam vobec zapnute live navodzuje vzrusenie z hry, takze prvy ciel je kludne sa divat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rogi:

Neviem ako sa ja vysporiadam s live takže to sú len také úvahy do vetra no prečo nepovedať svoj názor.

Myslím si že to čo popsuješ citujem "naucit jeden signal (trenovat si cekani na nej)" je úplne odtrhnuté od reality. Presne v tomto vidím problém všetkých začiatočníkov. Pokiaľ niketo bude pristupovať takto k trhu tak nikdy nepochopí kontext čo je pre mňa to najdôležitejšie. Ako potom môže niekto s takýmto prístupom k trhom vyhlásiť že získava cit na trh. Príde mi to tak ako keby sa to všetci snažili zľahčovať a škatulkovať. Určite je ľahšie čakať na signál a potom stlačiť spúšť ale kto povedal že tradeing je ľahký. Čo mi najviac vadí nieje ani to že k tomu takto pristupuješ ty ale že 90% stránok toto uznáva ako cestu k úspechu no z môjho ponímania je to cesta do zamestnania.

Neber to ako flame nechcem sa starať do nikoho každý má svoj prístup len som cítil potrebu niečo napísať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rogi:

myslel jsem tim situaci, kdy trader treba po 18.oo odchazi od PC ale necha grafy bezet dal. Preventivne pak chodi kontrolovat jestli se neco nedeje a pripadne zaseda k PC a obchoduje dal.

Dela to spousta traderu protoze maji pocit ze jim neco utece, ale opak je pravdou a pak delaji vetsinu obchodu proti svemu OP. Zaver dne je uz zcela emocni zalezitosti a i kdyz do 18.oo byl dodrzen plan na 100% , tak pote naberou zbytecne ztraty.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06
Já třeba protí tvému příspěvku nic nemám a libi se mi tvé uvažovaní. Ale Kdyby jsi priblizil nejake informace odkud se da cerpat a dale se vzdelavat, tak by to melo jeste vetsi hodnotu.
Ja Forex kdysi delal taky, ale z vlastni zkusenosti vim, ze se mi na nem prilis nederilo, tak jsem po roce snaženi od toho upustil a delam to co mi jde. Proto bych byl vdecny za jakekoli odkazi kde bych ja i ostatni mohli rozsirit vedomosti... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

Je škoda že sa nepridáš do debaty napríklad vo vlákne supply/demad lebo ludí ako si ty potrebujem a mali by potrebovať všetci. Práve tam som sa snažil vytvoriť niečo čo nejde s prúdom a nechcem ísť na rovnaké napájadlo ako stádo. Lenže čuduj sa svete odpoveď len od zdq a sem tam prispeje majkll. Z tej komunity 2 ludia to je menej ako tých 10%. Možno vravím hlúposti a preto mi odpoveď nikto nedáva no za tým stojím. Prišiel som na to nie čítaním "nováčikovských serverov" ako si to pomenoval ale myšlienkami od profíkov a market makerov.

No stále sa snažím podeliť s tým čo som sa naučil a istou formou to podať ďalej. Ak by si niekedy prispel bolo by to myslím užitočné..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...