Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

Slaughter: Edukativni by mozna nebyl, odstrasujici ale ano :) A pro mne aspon ukazka, ze i vy na druhe strane brehu reky "Trading" jste jen lidi a obcas mate taky "sve dny" :)) Ale kdyz koukam ted na tu ropu, tak obdivuju vsechny, co na tohle maji nervy a jste to dokazou podojit... to je uz fakt ne vysoka skola ale postgradual :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak dnes live, 1x SL. Vstup podla OP, disciplina dodrzana, srdiecko buchalo, ale kedze som od PC po utrzeny ztraty na chvilku odisla (mala som napisane kam idem a ako dlho tam ostanem), tak som druhy krat nevstupila.
Niekto tu pisal, ze ked sa uz zacne live, tak sa nema vracat na demo, co si o tom myslite? Teda v pripade, ze dodrzujete disciplinu aj OP a svojmu systemu verite, ale utrzili ste na svojom maximum DD, ktory je vacsi , ako ukazal BT (ale nie o moc). Pricom DD v live bol utrzeny nedodrzanim discipliny. Pride mi, ze pri mojej smole si na paper vyberiem profitove dni a v live si vyzeriem ztraty... dakujem za nazory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petra:

Dúfam že to nezoberieš ako flame ale napíšem to čo si myslím:).

Pred necelými dvoma mesiacmi si obchodovala ešte woodieho a teraz už ideš druhý týždeň live PA. Na môj vkus je to veľmi rýchle predsa len PA je beh nie na dlhé trate ale skorej maratón a bohužial taxana si zobrať nikto nemôže. Predo predpokladám že si tento systém asi poriadne ani nepaperovala a potom vznikajú takéto otázky čo robiť vtedy a vtedy. Ak si si všimla (dúfam, že tikanie nevadí ak áno ospravedlnujem sa) tak ja niesom fanúšik backtestu ale pre niekoho to má určite istú hodnotu bohužiaľ backtest sa odlišuje enormným spôsobom už od paperu nehovoriac od live. % akým sa odlišuje je individuálne každý backtestuje inak ale o to ani nejde. Ono je to všetko tažké vravieť či ostať na live alebo ísť na paper kedže máš štatistiky len z BT. Ak sa mýlim a máš urobený hodnotný paper tak sa rovnako ospravedlnujem ale vzhľadom na to že pred necelými dvoma mesiacmi si bola ešte na tom woodiem tak v to pochybujem. Neviem akú máš situáciu či potrebuješ naozaj obchodovať live (ale hádam o prežitie nebojuješ:)) Len sa snažím povedať že na môj skus si sa do toho pustila naozaj hr hr a bohužiaľ to tak aj vyzerá. Ešte raz opakujem nechcem sa ani povyšovať ani vytvárať flame tak dúfam že sa to pochopí.

veľa štastia

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petrasr:

BT je len odhad, nic viac, urobis si obraz to je asi tak vsetko, do BT nedas ze nebudes brat obchody ktore mas alebo brat obchody ktore brat nemas. Podla mojho nazoru backtest by sa mal znehodnotit, vsetci prilepsuju vysledky backtestu, ci uz vedome ci nevedome, ak vysiel nejaky DD, znehodnotil by som ho o 20,30, X% a tam by som si povedal ze prestanem. Ak niekto dosiel k DD co vysiel v backteste ale nebol zhodnoteni, nemyslim si ze je potrebne hned prestat, urcite by som zvysil pozornost lebo je tam sanca ze, system bol preoptimalizovany, alebo jednoducho moj system nefunguje.

Ak uz si presla na SIM tak tam zostan nejaky ten tyzden dva (skor dva, aj tak ti nic neutecie), obchoduj normalne nech zasse dostanes doveru v seba a v system. Skakat alebo sa snazit vyberat si dni kedy pojdes live a kedy sim nema zmysel, neodhadnes ktory obchod/den bude ziskovy ktory stratovy. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petra
Tiez si pamatam ze si isla woddieho nejaky cas ale zrazu neviem ani preco si bola na PA znacenie HL/ HH LH LL a robenie guliek a podobne. Vsetko je v poriadku ak cloveku neide system alebo sa neciti s nim v pohode, tak kludne moze prejst na iny, ale opat si to vyzaduje urcite obdobie BT a hlavne papera aby mohol ist live. Ak si vsetko poctivo stihla potom nemas obavy nedoverovat svojmu systemu a toto co prezivas je len burka pred slnieckom. Ale ak si system dostatocne neodtestovala (tym myslim paper) tak odporucam sa k tomu vratit, lebo v live prerobis vsetko a sice neviem kolko si fundla ucet, ale peniaze nerastu na strome a ak svojmu systemu neveris na tolko zeby ti priniesol pohodu prri obchodovani ziadnee nervy, ziaden stres, potom moj nazor poznas. vrat sa k paperu.

Drzim palce at sa dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis: Ja sa nenahnevam za ziadnu reakciu, za kazdu som vdacna :) Mas pravdu, pustila som sa do toho asi hrr. Woodieho som sla, ale ten system mi v paper tradingu nesadol, BT mal super vysledky, na statickom grafe mi aj daval vyznam, ale to bolo asi tak vsetko. Akonahle som ho skusila na paper, tak mi prisiel nelogicky, ale to je len moj pohlad. PA som najskor otestla na cca 40tich obchodoch, potom som ho dorobila na 100 a vysledky boli aj po ponizeni o 30% velmi dobre. Ono vlastne od cca aprila minuleho roku sedim nad hybajucimi sa grafmi, takze vyskusat live mi prislo v poriadku. Otazne je, ci mam system dotiahnuty dokonca, to je pravda. Mam sice popisane vstupy, vystupy, ale kedze je to PA, chce to zamysliet sa v globale, ci ten ktory den tie obchody vobec brat a ak ano, tak dopredu vediet, na ktoru stranu.. Ono problem je skor ale v tej psychike, ktora ten DD sposobila.
Ale je fakt, ze ked vidim, ako niekto otestuje dva roky historickych dat a papertraduje dalsi rok, tak v porovnani s nimi som to vzala fakt fofrom.
A ci ma tlaci live? Poviem to takto, v auguste v praci koncim (prosim, toto nechajte bez komentu, nie je to kvoli tomu, zeby som si myslela, ze tradingom zarobim), zarobene mam na pohodlny zivot na dalsi rok, vidim to na pracu v zahranici za par mesiacov (v CR si proste nemozem zvyknut), takze by som povedala, ze nie, ze netlaci.. ale mozno moje podvedomie si mysli nieco ine.

Stranger: Moje gulky nechaj na pokoji :) To boli moje LL/LH. Fundla som klasika 10tisic, 2 tisicky mam na dalsie fundovanie, zatial som na 9380, pricom tych 480 bola ztrata zposobena psychikou, to bol (ako slaughter povedal) black out day :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petra:

Tak otestovanie historických dát má pre mňa 0 hodnotu je síce pekné, že patterny vidí v trhu a vie ho zapísať do denníku je to možno dané tým, že si človek povie pri pár obchodíkoch "ale tento by som nebral" a BT je na tej 0 hodnote. Zase 1rok paperovať je tiež troška psycho pre mňa je optimum papera ktorý aj momentálne robím 100 obchodov a idem live ( som na 60) čiže ešte tak 1,5 mesiaca akurát cez prázdniny nabieham live. No ale späť k téme určite by som šiel na tvojom mieste paper ale čo by som skorej doporučil je ísť skúsiť lacnejší trh predsa len to čo všetci obchodujú nieje vždy najlepšie obzvlášť pre začiatočníkov zober si aký by si mala pocit keby riskuješ len 0,3% - 0,6% na obchod napríklad NQ. Ja mám priemerný SL na 40usd čiže nič prečo by som plakal. Je to len z paperu BT som nerobil. A kedže ako vravíš môžeš si dovoliť "nezarábať" tak začať na lacnejšom trhu je podla mna ideálne predsa radšej prejsť na drahší trh po tom ako si konzistentná respektíve dodržiavaš "plán" na tom lacnejšom ako opustiť TF s tým že už nebudeš môcť rozumne obchodovať nikde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR:

Jedeš live jen chvilku, chyby děláš úplně stejné, jako my všichni, takže je to zatím naprosto přirozený vývoj. Teď máš ještě strašně málo údajů, obchodů, informací atd. z vlastního live obchodování, tudíž to nejde statisticky ucopit a vyhodnotit. Na čem můžeš pracovat od prvního dne, je statistiky chyb. Dával jsem tu svou - naprosto triviální - do vlákna "Sebeanalýza". Dokonalý rozbor vlastních chyb považuju za jednu z nejdůležitějších věcí v tradingu vůbec. Psát si to, kvantifikovat, no a co nejméně opakovat :)

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter: Ma sebeanalyza vypada desive :) No ale aspon jsem si uvedomila, ze musim na trh mrknout uz jak se chova v premarketu a celkove na dennich grafem posoudit, jestli dany den vstoupit a jakym smerem. System mam trendovy, takze musim pridat mnohem komplexnejsi pohled. A taky jsem zjistila, ze jsem velice souteziva , takze mi zverejnovani grafu a vysledku asi moc nepomaha (teda, pokud se nebavime o rozboru chyb).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petro určitě ještě musíš papertradovat. A to tak dlouho dokud ti nepřestane vadit SL. Nejlepší je paprtrejdovat dokud nevyděláš na papíře nějakých 4-5 tisíc dolarů na kontrakt. Pak už ti snad dojde, že SL je nejlepší přítel jakého v trzích můžeš mít.
Ja sem obchodoval úplně stejně jako ty, při prvním nástupu na trh. Otestoval jsem si důkladně Wodiho, opapertrejdil a pak se nachystal na live. Ale najednou všude a všichni začali psát o PA. Články vycházeli i forum bylo plné. Tak sem si řekl to není možný, to je lepší. Narychlo jsem to otestoval na jednom měsíci a hurá do live trhů. A najednou sem se začal bát každého obchodu. Předčasně sem zavíral aby nebyl SL. Když to šlo proti mě tak sem čekal jestli se strata vyrovna na Bečko a budu moct zavřít a tak dále. Prostě sem tomu systému až tak neveřil, což mě samozdřejmě připravovalo o profity bez kterých to nejde. Tohle je muj příběh ne tvuj. Neudělej stejnou chybu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...