Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

jinak k trendline: k zakreslení mi stačí dva body, třetí dotyk ji jak se říká potvrdí, ale od čtvrtého dotyku začíná být velice náchylná na prolomení. Takže žádné čím víc dotyků, tím silnější. V jedné sympatické knížce o TA autor píše: trend line by se neměla zakreslovat tužkou a pravítkem, ale od ruky a pořádně tlustou fixou. Svatá pravda. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pěkné přísloví s tou trend-line. ;) Jinak OBA obchody mi pěkně nevyšly. AUD/USD i Jones. Propad to byl opravdu pěkný ... Přemýšlel jsem o tom pohybu dolů a napadlo mě, že i kdyby kongres zvýšení stropu zadlužení nezvedl. Trh by reagovaly negativně. Ovšem kongres strop zvedl - tím pádem musely T-bonds vzrůst, což také udělaly. A když rostou dluhopisy, klesají akcie. Tedy tady tomuto poklesu se nedalo vyhnout ... Musím zakomponovat do tradingu i selský rozum, protože S/D nebudou stačit. Jinak to nevidím na změnu trendu, máme tu monthly demand + zprávy plné negativních informací = každý normalní už prodal, proto poptávka už převýšila nabídku a čeká nás zotavení. Doufejme (tu)

16852

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni, dneska přidám já... Dneska jsem vzal obchod na ES. Cena se vrátila do oblasti, kterou jsem určil jako místo kde převažují prodávající. Obchod byl na 2min. Bohužel jsem vystoupil moc brzo... jo kdybych to zadal a radši odešel od PC :) Jendo už ti odpověděl Sam na tvůj mail? Jak zůstat v obchodě co nejdéle? Přeji všem pěkný večer a dobrá obchody.

16865

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni, dneska přidám já... Dneska jsem vzal obchod na ES. Cena se vrátila do oblasti, kterou jsem určil jako místo kde převažují prodávající. Obchod byl na 2min. Bohužel jsem vystoupil moc brzo... jo kdybych to zadal a radši odešel od PC :) Jendo už ti odpověděl Sam na tvůj mail? Jak zůstat v obchodě co nejdéle? Přeji všem pěkný večer a dobrá obchody. Kuba

16866

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kuba| cece jak vis ze sem posilal email? No nicmene odpoved na mail zadna:-) jak zusta v obchode co nejdele. Takze na to jdu tak jak radi ostrileni traderi, snazim se drzet obchod dokud nedojde k nejake zasadni zmene v podminkach na trhu tak drzet ci ven na zone dle stejenho TF podle k tereho jsem vstupoval. Co se eura tyce ma nekolik limitu nad 1.44 zadanych.

16882

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jendo promiň, nechtěl jsem tě vyděsit :) byla to dedukce... Na předminulém webináři ti Sam přísahal, že už určitě odepíše :) Takže včera jsi se také učastnil webináři viď. Můžu tě poprosit o pomoc. Trochu jsem se ztrácel v překladu a asi tak v půlce se řešilo něco důležitého, kladl otázky a tak a já z toho nevím nic. Napíšeš mi o čem to bylo, klidně k tomu dej svůj názor. Díky.
Jo a jestli jsem to nespletel tak na začátku určil vstup na 5 minutách a target radil hledat až na týtdením TF... Já jsem o tom uvažoval a podíval bych se tak na hodinový nebo na 4H... ten týden bylo asi jen vodítko
Na EUR to mám naprosto stejně, jen nemám zadané limity.

Kuba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kuba no uz jsem zacinal byt paranoidni. Vcera na webin byla vznesena otazka kolika lidem se stava ze nedostanou fill presne skoro na pip, no a odpovedi bylo ze pokud se to stava casto znamena to ze jsme se stali tak dobri v identifikovani S/D ze uz nasi konkurenci jsou velke banky co se predhaneji aby dostli nejlepsi fill. Pridava screen z EUR viz post vcera, ze bych se staval tak dobrym?:-)))))Prosim brat s rezervou pouze vtip.

16885

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen se pochval :) :)
Chápu to správně.... když nejsem o pip vyplněnej do obchodu a cena pak jde tam kam jsem předpokládal, je to proto, že těch objednávek bylo v té oblasti prostě tolik, že se na mě nedostalo. Což znamená, že tam s největší pravděpodoností bylo spousta profíku ? A já teda určil správnou oblast. Hmmm tak to se mi taky stává :) teda někdy... občas :)
Jendo děkuju za překlad a ještě jednou promiň :) Já mám skoro stejný Nick tak mě poznáš, příště...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

inspirace pro všechny k tématu nabídka/poptávka:

když se mluví o otáčení trhu zpravidla se mluví o tom, že selhávají nákupy nebo naopak selhávají prodeje, zkrátka že pohyb končí...důležité ale taky je, že v určitých místech mohou mít určité subjekty na trhu zájem nakoupit či prodat za dobrou cenu a proto ji uměle vytlačí či naopak stlačí dolů...tj. v takových situacích pak nejde ani tak o vyčerpání trhu a nedostatek nakupujících nebo prodávajících, ale o záměrné pohnutí trhem za účelem nakoupit/prodat za určitou cenu...takové situace pak můžou vypadat často nelogicky - viz například zátah na určitou stranu, kdy trh vypadá že má jasný směr, a totální bleskové otočení a vystřelení opačným směrem...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím majkll,

to co jsi napsal mě dost zaujalo, a můžu to jenom potvrdit, sám jsem teď s tím bojoval, chci se tě jen zeptat jestli jsi prováděl na toto téma nějakou studii a máš určitou indicii, která ti může pomoci lépe odhadnout jestli se trh řídí jen na základě nabídky a poptávky a nebo je zde "třetí strana(subjekty, které tlačí cenu na cenu, kterou chtějí). Sám jsem se snažil tyto oblasti identifikovat pomoci footprint grafů, ale žádné sounáležitosti jsem nezjistil. Pokud by jsi měl chuť se podělit, budu jedině rád. Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rusty... to neni ani ze by treti subjekt neco nekam tlacil, jsou to proste testy high/low a zjistuje se aktivita pred a po prurazu ... deje se to castej nez si mysli i majkll je to v podstate porad a ja to porad obchoduju :) chytat se to da deltou divergenci ale pri tom uz to chce umet profily a jejich tipy... obecne ti to nic nerekne maximalne te muj prispevek navede na studuim profilu a footprintu.... napriklad dnes na euru jsem chytl high i low a pekne jsem to pogabal.... (oba vstupy delta divergence)

Jednoduse pokud je trh u high a moc se mu nechce dolu tak casto prijde rychly vypad nahoru obvykle s malou deltou protoze tam chybi medvedi, a po te co se zjisti ze nad high nejsou byci kteri by hnali trh dal nahoru tak prijde ostry vpad medvedu a rychly pohyb dolu.... vic ti k tomu nereknu protoze to jen tak lehce nejde popsat.... chce to sledovat dlouho a se spravnymi nastroji - rikam to porad dokola - profil, delta, footprint, volume by price... nejlepsi nastroje na sledovani ID trhu a za tim si stojim :)

ps. zitra jedu pryc na delsi dobu takze nebudu dal odpovidat.... mej se at se dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...