Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Předchozí obchod nebyl vyplněný, zbývalo tam pár ticků. Ale zůstává platný, jen bude potřeba sledovat PA a jak do zóny trh dorazí. Také je dobré si být vědom daily demand, která by obchod vyrušila. Nemá cenu hádat, jestli 1H supply obstojí proti daily demand, silnému up-trendu a trhu, který dělá nová a nová maxima. Co však stojí za povšimnutí je NZD/USD demand (DBR demand). Libí se mi, jak trh do zóny přichází ...

16793

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze dnesni crazy obchodovani jeste neskoncilo. Nedavno jsme nainstalovan Market Delta, kterou bych rad pouzil na potvrzeni vstupu, nicmene dnes jsem z toho opravdu jelen, prikladam obchod na GBP, prvni vstup byl dle demand zony predchoziho low, ovsem s spatne umistenym SL. Pri sledovani footprints na Market Delta doslo k potvrzeni vstupu v 13:30 kdy nejprve poklesl vyrazne celkovy volume a pote prudce vzrostl volume na buy (ask) proti sell (bid) cili potvrzeni ze do trhu vstupuji nakupujici agresivne. Niceme co je trochu mimo me chapani je fakt ze behem rustu ceny a to celkem agresivniho a rychleho, po vetsinu pohybu byla delta negativni. Chtel bych se proto optat zkusenejsich na nejake logicke vysvetleni. Diky moc

16797

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak, tady ještě třešnička na konec týdne ... - pěkný Break-out (super na retest) - velká inbalance (significant profit - margin) - korelace s ostatními trhy/indexy Ale mám k tomu výhrady, obchod to vypadá skvělý, ale znepokojuje mě rozhodování o zvýšení schodku v rozpočtu USA. Zatím nedospěli k dohodě a tohle by mohlo trhy pěkně zahýbat. Kdybych jel live, tak bych teď neobchodoval. Ale jedu paper, takže to risknu (tu)

16800

16801

16802

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, on ten obchod splňuje všechna má kritéria. Jediná věc proti němu je právě to rozhodování kongresu. Ale to je fundamentální stránka věci. Jestli bych měl popsat, čeho se nejvíce bojím, tak je to možnost gapů a přeskočených SL. Pozice držet přes víkend bych si dovolil jen bez páky. S pákou je riziko neomezené. Často se zdůrazňuje, jak je ochrana kapitálu důležitá. Proto nikdy a opakuji nikdy nebudu držet pozice na margin bez SL a přes víkend. Nevěřím, že by se něco stalo, ale budu lépe spát, protože se nic stát nemůže. Podle mě je trading bez SL (risk managementu) nemožný ... nic víc, nic míň. Každý, a to opravdu každý, kdo nebude dodržovat risk-management, na to jednou dojede. Je jedno za jak dlouho, je jedno, jestli bude obchodovat s pákou nebo bez ní. Není šance uspět v TRADINGU bez dodržování risk-managementu. Proto i když pojedu live, nikdy nebudu držet pozice přes víkend. Proto mám rád forex (24/5), díky tomu pozice před víkendem zavřu a budu mít klid. Po celou dobu trvání obchodu mám tight stops a díky tomu si můžu dovolit obchodovat na margin.
Vím, že akcioví hoši by mohli namítat, že se to na onu hodnotu vrátí, avšak jen pokud trh udělal oceňovací chybu. Toto téma je už však mimo TRADING jako takový, protože patří do sfér investování, které má také svá pravidla a podmínky. Ano, investování je lepší bez SL, ale jen bez páky a jen pokud se jedná o tzv. value investing. Jedině tak se dá hovořit o seriózním investování.

V dnešní době se zdá, že lidé míchájí trading a investování. Investování nemá brát ohled na časování vstupu. Dokonce se radí okamžitě ,,utéct pryč'', když se zeptáte portfolio managera na ,,timing'', se kterým pracuje a on Vám vylíčí své metody. Pak se raději poohlédnout jinde, v žádném případě ne u tohoto ''gamblera''.
Ano, to je value investování. Jedině tak bych si dovolil jít na trh bez risk-managementu a SL.

V tradingu je naopak timing klíčovou záležitostí. Jestli máte dobrý 100% timing, máte vše. Bohužel žádný 100% timing neexistuje (alespoň o něm nevím), proto se do hry dostává i celé téma MM a psychologie. MM je nutný pro dlouhodobé přežití. Psychologie obchodování nám pak pomáhá vyrovnat se s nejistotou těch ne-100% vstupů.


V obchodování jsou 4 možné scénáře:
1) malý zisk
2) velký zisk
3) malá ztráta
4) velká ztráta

S prvními třemi dokážeme žít, s tím čtvrtým už ne. SL nám dokáže odfiltrovat ten čtvrtý, takže je absolutně nezbytné a nutné SL používat. Jinak to prostě nejde ...


Mějte se hezky a přeji pěkný víkend.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie - trendline je platna az pri 3 bodech dotknuti (ne 2 jak mas nakresleno)

Jenda, pokud by jsi sledoval profil + V@P tak by ti bylo jasne ze libra byla totalne mrtvola cely tyden, nemelo cenu ani hledat obchody, to ze vystrelila nahoru bylo kvuli euru ktere celou evropu jelo slabe dolu bez schopnosti najit silne byky, silni byci prisli az v USA pri testu spodnich hranic evropy... pri techto "kolmych" trendech se nastupuje naslepo kdekoliv, problem je jen poznat ze jede "kolmy" trend, ja jsem to poznal docela pozde presto 30 pipu jsem vyzobl :)... jinak nevidim kde mas ty negativny delty pri pohybu nahoru....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...