Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jendo,

to se stane, pořád se učíme, viď. A řekl bych, že se ti celkově daří takže tě taková událost tolik nerzhodí ba naopak posune tě zase dál...
Ke konkrétní situaci, já tyhle zony vynechal a mám označenou až tu, do které se EUR.USD ( daily graf ) zrovna dostal. Zajímavý je také gap po dlouhé svíci a pak rovnou atak zony. Otázka: Kdo prodová na konci tak velké svíce a ještě po gapu a ještě rovnou de Demand oblasti ??? ...

Krásný den

Kuba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenda701:

tak tohle mě pobavilo :) "kdyz jsem ze zaneprazdnenosti neumistil SL" -- :) :)

řekl bych, že to, co sis z toho měl odnést, neni zdaleka to, že "ne každá oblast zafunguje", ale právě to, že je potřeba vždy kontrolovat risk! já bych si za podobnou věc jako "ze zaneprazdnenosti neumistil SL" dal facku (toto není doporučení)..

jinak k tomu obchodu - takové průlety S/R zónami jsou přesně tím důvodem, proč já tenhle přístup opustil a začal hledat styl, který mě pustí do obchodu, až když je zřejmé, že se trh opravdu odráží..resp. dnes už moc takhle S/R zóny nepoužívám, protože hrany každého zásadnějšího tržního swingu se beztak odrážejí na nějaké S/R...proto bych řekl, že jde spíš o to určit, jak silné je odmítnutí ceny při návratu do určité zóny, než jak vypadala daná zóna v minulosti...i zdánlivě velmi silnou učebnicovou zónu může trh např. po nějaké nečekané fundamentální události proletět jak konkordem, i když všechno hrálo předem ve prospěch odrazu..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jenda přesně tak, ony se ty oblasti nedají brát jako 100%, ale správný MM by nás měl vždy držet nad vodou. Osobně už 3. odraz neobchoduji, zajímají mě pouze první dva. Na tomto screenshotu je dobře vidět, jak do shortu by vyšel 1. i 2. odraz - ponechám stranou otázku premarketu, jde o ukázku. U vstupu do long bych byl u 2 odrazu moc ráda, že mám správně umístěný SL a zároveň bych byla ráda, že mi trh ukázal další oblast s převahou demand. Jen tak pro inspiraci:) Přeji úspěšný trading a ochrana kapitálu především:)

17075

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkl, souhlas jedna se hrubou chybu. Nicmene jde o dve veci, mozna jsem se spatne vyjadril predchozim prispevku, prvni vec je tak jak pises risk control a samozrejme nedodrzeni SL je hrube poruseni.

Druha vec, zony vyhodnocuji v nekolika krocich (odds enhencers), kdyz ma high probability tak ji obchoduji, samozrejme neni 100% jistota ze bude fungovat, jde o pravdepodobnost muze selhat i zona s top score, pro to mam druhy mechanismus coz je stop loss, ktery jsem v tomto pripade zanedbal, navic protoze vstup byl jiz na hrane a po tretim doteku o to vic mel byt stop na miste a tesny.

Na zony uz par let koukam:-) prave to co se mi na nich libi je ze necekam na zadne potvrzeni, ale vstupuji do trhu ve chvili kdy je muj risk maly (v souldadu s mym vlastnim risk profilem).

A facky si nedavam, ani nepouzivam zaden telesne tresty:-)), co pouzivam pro disciplinu je beh a pravidelny trening a snazim rozklicovat prave duvody proc k tomu doslo a samozrejme neopakovat stejnou chybu.


At se dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radkab: jedno z pravidel zni tusim neco jako "strength of a move". Vase supply(osobne bych ji tam nedal, predchozi price action je prilis rozlitana) oznacena jako first visit udelala jen nejakych 30 ticku, kdezto second visit uz udelal kolem stovky. Touhle logikou se da povazovat ne za oslabeni puvodniho supply, ale za vytvoreni noveho, protoze cena nasledne dostatecne daleko ustrelila.

jedna701: nejedna se o hrubou chybu, jen o jednu z moznosti, kdy si nekteri vyznavaci dogmat nepripousti i tu druhou. U supply and demand se zkratka ucime cist co se stalo a z pohledu orderflow muzeme rict "Cim mene odrazu, tim lepe" a opet to bude jen pul pravdy. Trzni sentiment zas nemusi zajimat dynamika orderflow. Daji se pouzivat i dalsi kriteria, jako volatilita za casovy ramec(napr. pivoty), kde S/D zony nezachycuji price action z posledni doby a proto se muze zona zdat kvuli vice dotekum mene kvalitnejsi nez ve skutecnosti je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll
upřímně děkuji za reakci:)

to Kingle
o síle pohybu při 2nd visit máte samozřejmě pravdu.
Nepoužívám koncept supply/demand přesně podle Odd enhancers - samozřejmě tam ale nějaký základ je.

Soustřeďuji se hlavně na flipy, když už dojde k potvrzení trendu a právě 1st a 2nd visit na mém screenshotu by byla dobrá místa pro moje vstupy (high probability/low risk/high reward).

Ono stejně nakonec o výsledku obchodu rozhodně jeho management :) - na ten se koncentruji primárně.

Na tradingu je krásné, že si tam každý můžeme najít to svoje, co nám sedne a co tam sami vidíme.

Přeji všem pěkný den a mnoho úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze takhle to dopadlo nakonec zaviram obchod na nule, byt mi sluzi jako posledni varovani, ze i kdyz z vlastni zkusenosti vim ze ve vetsine pripadu pokud je obchod umisten blize k dlouhodbejisi supply cena se vrati zpet a spolu se spravnou velikosti pozice MM nemusi i protipohyb pres 100+pip znamenat vaznejsi problem. Nicmene toto bylo nouzove reseni ktere> a/ blokuje margin na ucte, mene marginu na ostatni prilezitosti b/ zbytecny psychicky tlak c/ prilezitost ktera mela edge jiz neni platna cili zustavat dale v obchode ztraci smysl ale na druhou stranu je treba vzit si ze zkusenosti to pozitivni> a to je i pres otevreny negativni obchod vyhledavat dalsi prilezitosti na jinych parech

17089

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 4 týdny později...

Ahoj, může mi prosím někdo poradit?
Občas si koncem dne vyznačím S/D zónu s tím, že očekávám možný návrat ceny do této zóny příští den. Ale druhý den cena tuto zónu navštíví již dopoledne, mimo hlavní obchodní hodiny. Má se to už brát jako první návrat do zóny nebo ne? Stejně tak pokud se vytvoří S/D oblast mimo hlavní obchodní hodiny, je dostatečně silná, aby se s ní dalo počítat? To se mi stalo zrovna včera, kdy jsem měl vyznačenou demand, ale cena se pak neodrazila a prošla skrz. Teď nevím, jestli to byla náhoda nebo proto, že tato demand se vytvořila mimo hlavní obchodní hodiny. Děkuji
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Úrovně, když je obchoduješ intradenně, je nejlepší vyznačovat a obchodovat v hlavních hodinách. Sam S. říká, že intradenně obchoduje pouze 1. hodinu od otevření trhů. Důvod je jasný - největší nerovnováha vzniká při otevření trhu, nejvíce lidí realizuje své myšlenky. Odpoledne S/D systém většinou prodělává ...

(Schválně se podívej na daily chart, a když se shoduje úroveň na 5 min. s open daily baru, obchod je mnohdy velmi úspěšný s vysokým RRR.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie:
To jo, nejlepší je to vždycky po otevření trhu. Bohužel se k tomu málokdy dostanu dřív než v 17:30, tak doufám, že S/D systém až tak moc prodělávat nebude. Ještě potřebuji zjistit, jaký bude vhodný timeframe. Jsem zvyklý na 3 min, ale jak koukám na vyšší tf, tak se mi tam zdají úrovně spolehlivější. Akorát je tam problém v tom, že jsou příliš široké, když nechci dávat SL větší než 100 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem také zamýšlel obchodovat intradenně, ale vlastně jsem to podvědomě nechtěl a necítil jsem se dobře ... :) Platí, že čím nižší TF, tím je určit S/D těžší. Pak je tam riziko dostat se z trhu včas - S/D zóny jsou mezníky, kdy se trh buď otočí, anebo prorazí (teď nepočítám vymetání stopek), a pak může být problém opustit trh včas. A obchodovat na páku a bez potřebné likvidity a včasné likvidace ztrátových pozic je podle mne velmi nebezpečná kombinace. Proto raději obchoduji vyšší TF (4H min. a výš), které nejsou tak divoké. Systém asi odpoledne fungovat bude, ale bude to zřejmě výzva. Můžeš ale obchodovat forex, tam se dá najít mraky příležitostí a je (podle mne) lépe čitelný, než třeba komodity. Ale S/D se vyhledávají podle stejných charakteristik, takže druh TF je vlastně jedno. Malé TF mají více šumu a je třeba hlídat si úrovně na vyšších TF (daily, weekly) a obchodovat na S/D křivce - tedy s trendem. Sledoval jsem 5 min TF a všimnul jsem si, že u S/D zóny nezáleží moc na tom, jak trh zónu opustil, spíš je třeba dát si pozor na strukturu dané zóny a trend na S/D křivce. (Pro zajímavost ke stažení: (tu))

17739

17740

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...