Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Trendova ciara je platna uz po 2odrazoch ak ste citali Richard.D Wyckoff majster Price Action
ale je jasne ze kazdy to bere svojsky pre dakoho moze byt pri jeho metoda po 3odrazoch dakto nemusi vobec brat do uvahy daku Trendovu ciaru. Ja skor odporucam pozerat sa na horizontalne urovne a nie diagonalne ; ) trendova ciara tak ako jej nazov hovori iba ukazuje smer trendu .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jeste jednou k situaci v patek na GBP, patecni volume byl v porovnani se zbytkem tydne / a predchoziho tydne/ celkem slusny 112tis proti zhruba prumernym 90tis po zbytek tydne. Nicmene, znovu jsem si prosel muj oblibeny webinar na L2ST o vyuziti delty k nacasovani a potvrzeni vstupu, s tim Order Flow ma takhle;): [bold] Trading futures je zero sum game, pro kazdeho buyer je seller a obracene. [/bold] - existuje stejny pocet B a S, stejny pocet S pro B a obracene - Chovani B@S rozhoduje o pohybu ceny jsou AGRESIVNI ci PASIVNI/neni to jestli je vic B ci S/ CHOVANI pasivni, trpelivy --- cekaji az prijde trh k nim ---- limit orders nad a pod cenou >> muzou zpusobit pauzu pohybu ci uplne odriznuti pohyb - Mit na zretely >>>agresivni B/S v urcite sequenci pohybuji cenou nahoru nebo dolu pripadne CUT OFF directional move Priklad: Hloubka trhu /Depth of Market/ Bid x Ask (offer) co vidime je mnozstvi limit order nad/pod aktualnim BID/ASK cili to je >>>> pre trade supply a demand >> TOTO JSOU PASIVE TRADERS AGRESIVNI jejich prikazy jsou ty ktere byly exekuovany --- A to jsou ty co sledujeme na Footprintu. - Buyers LIFT THE CURRENT OFFER a ukusuji z pre trade supply /nabidky/ dokud se nevycerpa cena se cena pohybuje nahoru>>>>> To je dukaz ze DEMAND prevysuje SUPPLY a B zacinaji byt agresivni ve chvili dojde k vyrovnani cena nepokracuje v rustu - Seller HIT THE CURRENT BID ukusuji z poptavky stejny jako nahore ale v opacnem smeru Ve chvili kdy supply uspokoji vsechny Sellers cena se dal nepohybuje [bold] TRHEM POHYBUJE AGRESIVNI CHOVANI BUYERS NEBO SELLERS [/bold] To jen uvod, dal je na kazdem jak toto vyuzije ku prospechu svemu. Zcela naivne jsem predpokladal ze kdyz je delta negativni musi dojit k obratu ceny :) Pro pristi tyden rozhodne mam GBP na radaru, kdyz se podivam na denni graf GBP, cena se priblizuje do daily supply, ktera uz neni Fresh /3 x navstivena / ale stale solidni.

16805

16806

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, já jen k té trendline, čím více doteků, tím je více ''respektována''. To je asi tak vše ... Mě stačí pro určení trendline 2 body, stejně jako u úseček. Navíc nejsou mou hlavní obchodní metodou, jsou to jen další vodítka.

Carousel46, dovolím si odpovědět za jendu. Ty zóny mají být podle pravidel S/D analýzy ignorovány záměrně, protože S/D zóny vždy podléhají těm na vyšším TF. Prohlédni si graf na daily TF. Vidíš tu supply, od které se trh odrazil dolů? A teď co myslíš: Je silnější daily supply nebo nějaká 15min demamd? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No diky za odpoved;) byl sem na webinari v utery, Sam, tak jak pise Georgie, nedoporucoval tyto zony z vyse uvedenych duvodu. V blizkosti vyssi TF supply je pravdepodobne ze ty zony nebudou prilis dobre fungovat. DBR vzdy jednoznacne kvalitnejsi. RBR zalezi kde se nachazi, na jakem TF a jestli neni v blizkosti silna S/D na vyssim TF.

Ja sel byl pri chuti obchodovat ten den;), long v prvnim pripade s vedomim ze prostor pro profit je omezeny.

At se dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie Napsal: ------------------------------------------------------- > Tak, euro došlo na svou supply úroveň a obrátilo > kurs. > PT na EURu zasažen LONG jsem nešel, i když jsem napsal, že půjdu. Proč? Prostě se necítím pohodlně jít proti fundamentům ... (PS: Když už jste LONG na EURu, PT by měl být přibližně na včerejším open.) Jinak zatím žádné setupy nevidím. Možná demand scalpy, ale jen do hodnoty včerejšího open, ale ty stejně neobchoduji. Vzal jsem i obchod na té 4H supply, která tvoří pravé rameno formace. Bohužel jsem vystoupil těsně předtím velkým propadem. Nejradši bych se za to nakopal. Kdybych to nechal jít až na svůj daily PT, měl bych RRR tak 1:10. (Nikdy už nebudu polemizovat o obchodech během jejich průběhu. Prostě set and go ...)

16817

16818

16819

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie Napsal: ------------------------------------------------------- > Tak, tady ještě třešnička na konec týdne ... > > - pěkný Break-out (super na retest) > - velká inbalance (significant profit - margin) > - korelace s ostatními trhy/indexy > > Ale mám k tomu výhrady, obchod to vypadá skvělý, > ale znepokojuje mě rozhodování o zvýšení schodku v > rozpočtu USA. Zatím nedospěli k dohodě a tohle by > mohlo trhy pěkně zahýbat. Kdybych jel live, tak > bych teď neobchodoval. Ale jedu paper, takže to > risknu > > > > > Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 29.07. > 19:06 uživatelem Georgie. Trade executed už včera, buhužel report až dnes ... (popis na str. 12) Rovněž jsem vzal AUD/USD LONG na swing trade. (tu)

16820

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...