Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

gumved:
No rikas nebudu riskovat ani tu spravnou zonu - zalezi jaky casovy ramec ti vyhovuje. Ale riskovat se musi, bez toho se obchodovat neda, tedy kdyz zrovna nejsi banka co nesmi padnout :) Hlavne vedet proc a kdy se risk vyplati/nevyplati.
Cekat na ty nejlepsi vstupy ti muze trvat i mesice. A to se clovek pri malem kapitalu taky moc nepohne. Proto mi celkem vyhovuje forex, vice men a jejich cross-paru znamena vice prilezitosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PetraSR: Ahoj Petro, hledal jsem alternativu k NQ, kde v poslední době S/D moc nevidím, a měl to být jiný trh než YM, ES nebo TF, které se hýbou podobně. Díval jsem se na 6E, o kterém vím že není na AMP zpoplatněný, projel jsem si ho kus nazpátek a zdá se mi zajímavý. Jestli můžeš doporučit něco podobného, budu jedině rád. Žádný live obchod jsem už čtrnáct dní neměl. Zatím probírám zpětně obchody, pozoruji trhy a když bude příležitost, tak nějaký obchod udělám. Hlavně už se do toho nechci hnát tak bezhlavě. Dřív jsem vždycky z práce skoro utíkal, abych něco neprošvihnul, a potenciální obchody jsem hledal i tam, kde nebyly. Teď se možná blížím k opačnému extrému, kdy se vstupem váhám až moc. Kingie: Máš pravdu, bude to chtít trochu riskovat. V tomhle případě mi asi vytvořil menší blok můj poslední obchod, kdy jsem měl také dvě S/D nad sebou. Po protnutí SL u první zóny jsem rychle vstoupil znovu na té nad ní s pocitem, že to už musí být opravdu ona. Samozřejmě nebyla, tak jsem si odnesl dva pěkné SL. Z toho důvodu mám teď větší důvěru k zónám, které nemají nikde v nejbližším okolí kamarádku :) Jinak co říkáš na oblast na přiloženém obrázku? Pokud bude cena nadále klesat, možná by to stálo za zvážení...

18987

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved: Myslim, ze je lepsi si vybrat levnejsi trh pro live, demo samozrejmne muzes delat na jakemkoliv trhu. Hezky se hybe hlavni menovy par (6A, 6E, 6B, 6C). Nejlevnejsi z nich je 6B (polovicni hodnota ticku jak u 6E).
Myslim si, ze jedna z nejlepsich rad, ktere jsem tady ja kdy dostala byla, abych byla otevrena ruznym moznostem a hledala vzdy v zacatku levnejsi variantu. I kdyz je hezke mit supr OP a vysoke win%, live je live a v pocatku by mel byt jediny cil - co nejvic se naucit a co nejdyl prezit. Pokud mi nejaky trh nabidne pri podobnem volume a sentimentu trhu polovicni risk, obchoduji v zacatku tam.
Tveho druheho extremu bych se, byt tebou, vubec nebala. Je dobre, ze se bojis, proste jeste nemas duveru v cely system, rsp. v to, jestli zony spravne vidis. Je to normalni, to prijde casem, nic nehrot. Ale taky necekej win 100%. I obchody, ktere primo ukazoval Sam na webinari obcas nevysli..

A na zaver:
"One of the best rules anybody can learn…is to do nothing, absolutely nothing, unless there is something to do. I just wait until there is money lying in the corner, and all I have to do is go over there and pick it up." -Jack D. Schwager’s Market Wizards

Drz se, Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved:
Jo tohle se jevi celkem slibne, zatim..jinak tady bych si dal pozor na zakerne pomalu sunouci se downtrendy, protoze ty udelaji naraz zuch ani nemrknes :) Sam to nejspis kvuli novackum zjevne nechce komplikovat volatilitou, ale je dobre mit pribliznou predstavu, ze napr. tento tyden je nepravdepodobne razantni pokracovani ceny pod 1.3000 a taky toho, ze pristi tyden to uz platit nemusi.
Par zpusobu jak na to
-zjistit range minuleho tydne(300pips) a porovnat se soucasnym
-nahodit pivoty NEBO bollinger bands NEBO kreslit kanaly.

Proste resit trochu i tu aktualni price action..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: Bezva, to jsem nevěděl. Zahrnu 6B do pozorování a když budu schopen některé S/D rozeznat, půjdu do toho. 6E budu případně zkoušet na papíru. Večer jsem si zkusil na simu zadat nějaké příkazy a vypnul jsem počítač. Chci zjistit, jak to bude fungovat a jestli se příkazy správně vyplní a nezmizí. Kdyby to takhle šlo dělat, dalo by se to použíti na live v případě, že bych předpokládal navštívení některé S/D během dne, kdy budu ještě v práci. Chybějící možost použití OCO by se dala obejít tím, že bych zadal jen vstupní příkaz a SL. PT bych zadal až po příchodu z práce. Ale na to je ještě čas, zatím musím získat důvěru v určovnání S/D.

Kingie: Opět díky za vysvětlení. Jsou to takové důležité věci v pozadí, které jsem z článků zatím nepochytil. Budu si to víc hlídat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte,

obchoduji jeden trh - eurusd, mesicne delam 9 - 15 obchodu. obcas je to tezke v obdobi "sucha", jakmile se pustim do vice trhu, mam problem se sebou, neudrzim dostatecnou pozornost a zacnou mi unikat dulezite detaily. 6B je urcite vhodny trh do zacatku, predstavuje nizsi zatez na ucet/psychiku v pripade vlastnich chyb.

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi se to liší broker od brokera a burza od burzy, ale chování dema a live bude nejspíš odlišné. V ideálním případě by měla všechny příkazy držet burza, takže ani výpadek mého PC nebo problém u brokera by mě neměl ohrozit (Globex). Ale demo příkazy nikam nejdou, je to spíš hra, takže s vypnutím platformy se všechny příkazy zruší. Na to je určitě lepší zeptat se brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cao gumved, pekna zalezitost. V utery na fxstreet probehl dalsi webinar na tema s/d. Prikadam ti screen z obchodu ktery sam Sam oznacil jako potencialni, a take screen z obchodu ktery jsem vzal dnes rano. Skoncil na SL. Ne kazda uroven bude se chovat tak jak ocekavas, v tradingu je mnohem dulezitejsi prijmout fakt ze budes mit uspech mozna z 50-60% nekdo vic nekdo min to neni az tak podstatne. Podstatne je uvedomit si ze je to hra pravdepodobnosti a opakovani. Mnohem dulezitejisi je MM a risk management. A pak jeden good trade za druhym. Moje dlouhodona uspesnost nepresahuje 50% ale i pres to muj ucet pravidelne a stabilne roste. Pridam ti jeste jeden obchod na GBP ktery jsem ne manageoval uplne na 100% dle planu skoncil se ziskem ale jen z 2/3 planovaneho PT. At se dari

19004

19005

19006

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenda701: Je dobré si občas připomenout, že ani profíkům nevyjde každý obchod, díky za ukázku. Zrovna o pravděpodobnosti čtu v Trading in The Zone. Je to dobrá knížka a díky ní jsem i zjistil, proč jsem si dřív některých věcí v grafu nevšiml a viděl jsem je až při zpětném prohlížení. Moje úspěšnost se od začátku obchodování pohybovala jen lehce nad 30% a pak klesla dokonce pod. Ale zjistil jsem, proč jsem většinu zón špatně určil a budu si na to dávat pozor, tak snad se úspěšnost bude postupně zvedat. Kdyby se přiblížila k 50 %, bylo by to fajn. Na tu oblast na GBP jsem včera koukal. Ale kdybych na ní byl vstoupil, tak to byl SL, protože bych ho měl umístěný někde v místech, kde se cena teprve otáčela dolů. Naštěstí jsem dnes nebyl doma. Přeji úspěšné obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

>>> PetraSR
malem pekny obchod :)
k zamysleni - podivej se, jak vypadaji svice, kdyz se trh blizil k tve S/R. trh byl slaby (close nikdy nebylo poradne blizko high - dlouhe horni knoty) a svice se zmensuji - supply uplne valcuje demand, takze evidentne tvoje s/d byla zakreslena spravne. pak uz jenom otazka, jestli by jsi treba na nizsim TF nedokazala najit vhodnou pozici do shortu, protoze skoda tohle pustit kvuli 1 ticku, ale plan je plan... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...