Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Akcie - jeden rok, jeden nápad, 70%


xzajic

Doporučené příspěvky

3ddi3 Napsal:
-------------------------------------------------------
> heh, chtěl jsem i paper trade udělat v TOSu ale
> napsalo mi to, že mi short akcie neotevřou, pač
> nemaj, a jestli chci at zavolam na sales, že mi
> nějaké seženou
>


Zkouším shortovat FAS a FAZ v TOS už několik dní a pořád nejde.
-----

Vygúgloval jsem, že myšlenka shortovat oba dva najednou je celkem známá. Svědčí o tom prudký nárůst short interest u obou. seekingalpha.com/article/142982-fas-and-faz-a-short-seller-s-dream

Testoval někdo zda je lepší, když jde obchod do ztráty, rebalancovat nebo čekat na obrat? Já bohužel takové auto backtesty neumím dělat.

Autor níže uvedeného textu backtestoval rebalancing na konci každého dne od 11/2008 do 03/2009 a výsledek byl dost slušný: abacusengineer.blogspot.com/2009/03/shorting-both-fas-and-faz.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tohle:

xzajic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jakmile zisk z celé strategie přesáhne určitou
> hodnotu (na obrázku jsou touto hodnotou 3%, ale
> můžete pochopitelně zaexperimentovat), je třeba
> pozici uzavřít, kapitál znovu rozdělit na poloviny
> a znovu vstoupit do pozice s takto rozdělenými
> polovinami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já to backtestoval. Je lepší počkat na obrat, viz od začátku roku. FAS jde nahoru, tzn. pozice "kulhá na jednu nohu". A teď si do ní narýsujte třídenní pokles a jste v zisku ;-)

>Testoval někdo zda je lepší, když jde obchod do ztráty, rebalancovat nebo čekat na obrat? Já bohužel takové auto >backtesty neumím dělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim
vidim ze sa prejavuju problemy so zapozicanim akcii,rad by som trochu papertrr
edoval tuto strategiu ale nechce sa mi nafundovat ucet 10000usd u Interactive a potom celit problemom
so zapozickou ETF pripadne roznymi nepredvidanymi poplatkami.
Isiel prosim vas niekto touto cestou ?? otvaral , fundoval a papertredoval cez
IB ?? dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuky969:
V papertredu se ti problém s nedostatkem akcií ke shortu neprojeví a nepředvídatelné poplatky myslím také ne.
V papertredu jde všecho jako po másle, rozdíl je až v realitě :-)

Reálně jsem to obchodoval 2x, poprvé zisk,
podruhé jsem uzavřel na 0, kdybych to nezavřel, čekal bych do teď.
Možná je potřeba pozici rozdělit na FAS, FAZ+VXX v určitých poměrech a dosáhl bych lepších výsledků, třeba se k tomu časem ještě vrátím, ale teď by mi to blokovalo margin.


Možná bych mohl jít LONG FAS, FAZ a ty akcie vám na short za poplatek půjčovat, co vy na to chlapi :-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak o tom papertradu to spíše bude v závislosti na platformě (brokerovi). Třeba u TOS se ten problem se zapujčením projeví. Další risk jsou dividendy,ale ty by měly být dané (oznámeny) dopředu, splity, a spin-offy Dále jsou tam blokovány ještě nějaké další peníze jako depozit. Ale tu zkušenost nemám, tuto strategii neobchoduji.

Podle mého backtestu v době, kdy trhy šly proti tak drawdown pozice respektive otevřená ztráta byla až ve výši 110% investované částky, což mě vedlo k tomu, že je tato pozice poměrně dost náročná na balance na účtu. Závěr z mého backtestu byl, že by bylo potřeba minimálně mít stejné množství peněz na účtu jako rezervu pro obchodování tohoto systému.

Ještě jsem se dozvěděl z informací od brokera TOS, že také můžu být kdykoliv požádán o navrácení akcii, které mi byly zapůjčeny.

xzajic, mohu se zeptat jaké marginy jsou blokovány v případě tvého obchodování této strategie ? a jaké další blokace se s touto strategii pojí ?

Děkuji za odpověď,
Eddie




Link to comment
Sdílet pomocí služby

3ddi3 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ještě jsem se dozvěděl z informací od brokera TOS,
> že také můžu být kdykoliv požádán o navrácení
> akcii, které mi byly zapůjčeny.
>

Tohle vidim jako hlavni uskali teto strategie (melo by to plati pro jakehokoliv brokera registrovaneho pod SEC, nejen tedy pro TOS), protoze clovek je v shortu porad, takze pravdepodobnost ze tohle cloveka potka neni zanedbatelna. Co se v takovem pripade stane, lze s tim neco delat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...