Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Akcie - jeden rok, jeden nápad, 70%


xzajic

Doporučené příspěvky

eh zapomente na me, neprecet jsem si tohle:

xzajic Napsal:
-------------------------------------------------------
> To Henry: Prosím Tě, otestuje třeba lonějšek na
> 10000 USD + 10000 USD při 200 USD rebalancingu.
> Musí Ti to vyjít alespoň podobně jako všem. A
> pozor, byly tam nějaké SPLITY, tak si zkontroluj
> data.


muj vysledek je pri margin=90% a rebalancovani aktualniho kapitalu na poloviny
cili ten tvuj minutovy backtest je OK myslim

EOD jsem nezkousel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak moje výsledky za goodyho období - Buy & Hold 6573 USD zisku za období 24.2.2011 - 22.12.2011, při EOD 6637 USD a při intraday 6833 USD. Čili - goody dělal minutové testy na špatných datech, nebo zapomněl, že se to má obchodovat pouze během obchodních hodin, nebo mám někde chybku já, nicméně výsledky okolo 6600 USD máme všichni. Za 10 měsíců.

33% za 10 měsíců, to je 40% za rok. Jsem moc rád, že jste došli k podobným číslům. Za domácí úkol si můžete za stejné období provést test FAS/VXX, jak jsem popisoval. Tam to vychází na 40% za goodyho období, což je 48% ročně.

40% za rok si drtivá většina čtenářů finančníka v mechanických systémech nikdy nevydělá, a pokud ano, tak nebudou schopni to podložit backtesty, které by si mohly ostatní takto jednoduše ověřit.

Sám Tomáš tady poctivě uvádí, že u mechanických systémů má očekávání kolem 60% (www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/uvod-do-breakout-strategii.html), tzn. mít 48% ročně z něčeho, co tady zveřejním a všem dám k dispozici myslím vůbec, ale vůbec není špatné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> Sám Tomáš tady poctivě uvádí, že u mechanických
> systémů má očekávání kolem 60%
> (www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/uvod-
> do-breakout-strategii.html), tzn. mít 48% ročně z
> něčeho, co tady zveřejním a všem dám k dispozici
> myslím vůbec, ale vůbec není špatné.



S tím naprosto souhlasím a také mnohokrát děkuji za inspiraci. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Absolutně nevěřím žádným mechanickým systémům. Mají totiž jednu vážnou slabost, nezohledňují prožívání a chování investorů a spekulantů. Cenu papírů nelze stanovit žádným výpočtem a už vůbec ne na základě dat z minulosti. Chce to vizi a odhad chování lidí v budoucnosti. Vždy si položím otázku "Sekl se dav ve svém odhadu?"
Mnoho lidí má odpor k neexaktním postupům, ale pravda je taková, že přináší výsledky. Tyto principy uplatňuji úplně všude. Uvedu několik příkladů:

Obchod: Při výběru produktů k dalšímu prodeji je také potřeba hledat "value". Položím si tedy otázku "Může se dav ve svém odhadu seknout?" Mohu produktu zvýšit např. typem prezentace jeho hodnotu, mohu minimalizovat riziko srovnání s konkurencí? Pokud bych neznal nákupní cen produktu, na kolik bych ho být zákazníkem ocenil?
Čím více se zákazníci budou ve svém odhadu mýlit, tím větší bude marže a tedy zisk.

Poker: Kde může dojít k největší mýlce? Kde získat největší value? Opět to není ani tak o pravidlech hry, ty jsou pro každého stejné. Největší slabinou jsou silné emoce. Tady si lze pomoci statistikama, ale jen pro odhalení těchto slabostí. Spousta dobrých hráčů vyhledává uvolněné neopatrné hráče a využívá jejich neopatrnosti a tvrdí, že nad "tight" hráčema není možné dlouhodobě vyhrávat, že "value" je jinde. Když jsem si ověřoval svoji teorii, rozhodl jsem se, že jim tuto tezi vyvrátím. Začal jsem tedy hrát naslepo aniž bych viděl hodnoty karet a hrál jsem pouze proti "tight" hráčům využívajíce jejich nejsilnější negativní emoce ... strachu. Prakticky stačilo znát míru jejich strachu, která korelovala s pravděpodobností složení karet. Na základě toho jsem věděl, kolik na jakém hráči vydělám ještě dříve, než jsme se střetli v souboji jeden na jednoho. Výsledek? Zisk 5.000% za pouhé tři měsíce.

Kurzové sázení: Sázkové kanceláře, pokud neudělají zásadní chybu, nemohou přijít o svůj zisk. Stačí totiž, když kurzy na jednotlivé zápasy upraví dle aktuální poptávky po nich. Kurzy nelze stanovovat na základě žádné analýzy výsledků, jelikož by jim nepřinesly stoprocentní zisk. Je potřeba zjistit poptávku a dle toho stanovit výši kurzů. Tedy pokud někde slyšíte, že kurzové sázení je hra tipéra proti bookemakerům, není to pravda. Sázení je hra proti davu. Proto je možné, že jisté velmi nízké procento tipérů může dlouhodobě vyhrávat a přitom nijak neohrožovat sázkovou kancelář. Je to proto, že dokázali najít to správné value, které stačilo k přehrání davu a zaplacení poplatků. Nenašel však chybu v bookmakery vypsaných kurzech, našel chybu v kurzech za jejichž výši může sám dav. Podle čeho se rozhoduje dav? Většinou také dle nějakých dat z minulosti. Kdo ale řeší aktuální psychické rozpoložení jednotlivých týmů např. před zápasem?

Akcie: Technická data beru v úvahu jen pro hrubý výběr papírů, které chci sledovat. Pro výběr dlouhodobě silných a zdravých firem, zbytek je opět o psychologii. Tak například vím, že firma X by stála za úvahu, neboť vykazuje zisky, vypisuje dividendy, není zadlužená, její PEG, P/E, P/G, P/S a kdo ví co ještě jsou v normách ale to pro mě není důvod nákupu. Jak já se vždy raduji z každé zlé zprávy, která shodí hodnotu akcie zdravé firmy (zavedené značky) o padesát procent a více a pokud do toho přijde nějaká ta krize, "value" se ještě zvětší. Je normální, aby firma vyrábějící hmatatelné věci, mající plné sklady materiálu a vykazující pravidelné zisky najednou ze dne na den ztratila hodnotu více než 50 procent? Sakra, jestli tohle není signál k nákupu, tak co?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já Ti to neberu, ale napsal jsi to do vlákna, kde to zrovinka moc smysl nedává. Tady jak vidíš všichni potvrdili, že pouhá matematika hází 40% ročně, protože se pracuje s aktivy, jejichž matematickou dispozicí je klesat v čase.

Jinak ano, v poslední době je normání, aby firma vyrábějící hmatatelné věci ztratila hodnotu. Ne sice ze dne na den, ale z měsíce na měsíc už ano. Vezmi třeba NOKIA, SONY a další.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak po dlouhé době oživuji toto vlákno s tím, že právě v těchto chvílích uzavírám se ziskem pozici s FAS/FAZ někdy ze začátku tohoto roku. Zajímavé na tom je, že FAS od začátku roku vystřelil o asi 70% nahoru (což u něj není zase až tak úplně typické) a přesto se tato strategie ocitla nyní v zisku. V dalším období uvidíme, zda bude cena FAS/FAZ oscilovat kolem nějaké střední hodnoty (což by bylo pro tuto strategii úplně ideální), nebo zda půjde jedním či druhým směrem. Každopádně se opět ukázalo, že matematiku prostě ošidit nejde a fondy koncipované tak, že v čase mají klesat v čase klesají :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo, zdá se že to opravdu maká. Jen pořád nemohu přijít na to jak se strategie zachová při větších pohybech. Je jasné, že nejlepší je když to nikam netrenduje, ale když kouknu do historie tak někdy šlo COMBO při větším poklesu FAS do ztráty a jindy do zizku, při růstu se vyskytují také obě varianty ........ Tak nevím na čem záleží jestli půjdeme do zisku nebo do ztráty. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tobě jako "větší pohyb" nestačí 70% nahoru a pak 20% dolů? Pokud si prostuduješ letošek, tak máš k dispozici asi největší pohyb za poslední 3 roky.

Jinak matematicky vzato samozřejmě při větším pohybu jedním směrem bude strategie dočasně vždy ztrátová, protože nárůst ceny té rostoucí složky bude v absolutním měřítku větší než pokles ceny té klesající složky. Nicméně tohle rovněž vysvětluje, proč oba fondy musejí ve dlouhodobém horizontu ztrácet, protože se přepočítávají denně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo, princip je mi jasný. To je v poho. Teď jsem si to ještě jednou prošel a už se mi vyjasnilo. Při každém pohybu (ať dolu nebo nahoru) jde pozice do ztráty, ale jakmile se trh začne vracet tak se vytváří zisk.

Nějak se nemohu xzajíci ztotožnit s tvým názorem obchodovat tuto strategii bez SL a tak mám nastavené výstupy na SL a na PT. Dle backtestu by toto mělo dávat okolo 25% ročně což mi jako zhodnocení stačí a jsem ochoten nějaké to % oželit ale být chráněn proti velké ztrátě. Obchoduji pouze FAS/FAZ. Asi budeš opět namítat, že toto je již jiná strategie, ale já to až tak jinak nevidím. Princip zůstává stejný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...