Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Akcie - jeden rok, jeden nápad, 70%


xzajic

Doporučené příspěvky

Ja obchoduju live take, vyhradil jsem pro to 20% uctu. K marginum nejsem schopny se vyjadrit, mam na uctu otevrenou hromadu jinejch pozic. Predpokladam, ze margin je 90% pozice aspon dle info na IB strankach pro 3xETF instrumenty.
Do strategie jsem nastoupil 31.1. a zatim zadne uzavrene obchody, na FAS je docela rally aktualne...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové,

nemáte obavy, že některý ze zde probíraných titulů udělá to co udělal TWM 23.12.2008??? Dividenda 100 UDS na akcii viz. in.finance.yahoo.com/q/hp?s=TWM&a=00&b=25&c=2007&d=02&e=21&f=2012&g=v

Lze se tomu nějak ubránit nebo to předvídat???

Uměl by jste mi někdo vysvětlit rozdíl mezi Direxion Funds a ProShares?

Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím pánové a případné dámy, velice mne zaujala strategie prezentovaná xzajícem. Jediné s čím jsem se nemohl ztotožnit je obchodování bez SL. Tak jsem si naprogramoval backtester ketrý mi vyhodil nelepší kombinaci SL a PT. Na datech cca 3 roky zpět mi nejlépe vychází PT 7% a SL 2%. BT je dělaný pouze na kombinaci FAS-FAZ (ten VXX se mi moc nelíbí z důvodu vysokého DD). O co ale jde. BT jsem prováděl na datech z EODDATA. Data od poloviny roku 2009 a dříve jsou mám pocit dosti nesmyslná. Tak jsem si udělal BT na cca. ročním období s použitím několika zdrojů dat. Bohužel až na dvě vyjímky (MSN a YAHOO) se data a následně i výsledy BT liší. Ne moc výrazně, ale liší. V příloze zasílám porovnání vždy dvou nejlepších kombinací (SL/PT). Můžete děkdo poradit jaká data by mohla být nejrelevantnější? A co si o mém BT myslíte? Zhodnocení které dává BT by mi (vzhledem k časové nenáročnosti) stačilo a myslím, že by ani nebyl problém to naprogramovat na automat. Díky za vaše připomínky.

19285

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Henry, udělej si backtest na minutových datech a
> pochopíš. Ony totiž bývají i třeba 2-3 obchody
> denně, když se to hýbe. S EOD a Stop-lossy to bude
> úplně jiná strategie, úplně jiný příběh, napasovat
> na toto stop-losy nemá vůbec smysl.

Tak jsem si udělal BT na minutových datech a žádné 2-3 obchody za den jsem neshledal. Kdyby ano tak bych musel sahat pro tak nízké zisky, že by se to vzhledem ke komisím nevyplatilo. A nebo nechápu jak to s těmi minutovými daty myslíte ... :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Henry, na jaký zisk a s jakým účtem to testuješ?

Já to mám při 5.000 klidně na 1% a komise mi nepřipadají nijak závratné. Ono není potřeba všechno prodat, rozdělit a zase nakupit. Stačí např. prodat přebytek z vyšší nohy a nakoupit u slabší nohy co ti chybí. Nebo jednou dorovnat slabší nohu a podruhé zase ubrat na silnější a tím ještě snížit komise o polovinu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...