Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Zdarec, uz na to .... je 17,56 a trh v chopu, VOL nula nula nic. Ja dnes SL vstup v 16,38 za 12905 short - šak viz screen. PMK jen 59 ticku, no spekuloval jsem ze je patek a budou se vybyrat zisky u dlohodobeho max. a zashortuji si. Priste :) to PetraSR: tebe ten chop nalakal 3x ? Jinak tyden mirne v plusu a ted budu obchodovat az za tyden. Hod sem screen at se mrknem. to berry: zduř , no co mnels signal? Hezkej vikend, at se dari

18832

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dnes to YM strašně zabilo..Rogi podívej se na všechny trhy (NQ, YM, ES, TF), jak se zachovali po průrazu dlouhé konsolidace v čase 17:05..kdybych nastoupil na TF, NQ byl by to zisk, kdyby na ES, jeto zřejmě BE, ale já jsem měl na závěr týdne ztrátu na YM..

no dýdžeji se poslední dobou hodně nechce, i když ostatní trhy hezky jedou..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi, ja jsem na menach - 6E, 6A, 6B. Tam se to hybe krasne kazdy den. Screeny uz sem moc nedavam, ale tohle fakt musim... to je jak za trest, byl to treti SL v poradi a sla jsem od toho. Kdybych se drzela strategie, tak bych do toho vstoupla na dalsimu piku a stejne dosahla PT. No jo no, je jeste hodne co se ucit...

18833

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll:
no, co dodat , to bude tim ze jsem presel ja k DJ :) . Ale utesuji se, ze zamysl nebyl nejhorsi, ale nevysel. Bylo nutkani dat SL az nad ten swing ,ktery tvoril strukturu HL-LL-HL-LL, nebo vstup pozdejc (no bylo by SL 80 usd),ale i tak by to byl bud SL nebo BE.

to PetraSR:
to mas vstupy na kazdem trhu jeden, nebo jak to chapat? V globale ale se dle tveho spusobu vstupu v trhu nepotkame :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262: Ahoj tome, ano, supply/demand jsou momentalne v mym hledacku :)
K tomu vstupu - vstoupit jsem planovala na cene 1.5856 se SL 13 ticku (level z 30minutovyho TF), ale na posledni chvili jsem zapochybovala o tom, jestli to level ustoji (zmatnul mne i vyvoj USDX), cekala jsem na konformaci. Tim padem jsem mela dve moznosti, vstupovat breakoutem 1.5851 se SL cca 10 ticku , nebo cekat na novy minilevel na nizsim TF. Jak vidis, na ten jsem jiz naskocila, ale bohuzel se silene skrcenym SL. Myslim, ze v pouzivani supply/demand tohle byla klasicka zacatecnicka chyba pri vstupu na "level pod levelem" (nebo jak to nazvat cesky), kdyz na ten obrazek koukam ted, tak bych si nafackovala :)
Myslim, ze levely jiz umim hledat dost dobre, ale musim ladit jine veci .. problemy, ktere vyjdou napovrch az live obchodovanim. Jsem se zas rozepsala... :)
At se dari, Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petro, s tím SL to zamrzí, už jsem podobných situací zažil několik, tak teď ho raději umísťuji větší kus za okraj zóny. Bohužel se tím zase zhoršuje RRR a když se člověk netrefí, tak je ztráta o to větší. Všechno má své pro a proti. Obchoduješ čistě jen S/D nebo to ještě kombinuješ s jinými přístupy?
Jinak můžu se zeptat, kolik jsi prodělala při prvním live, než tě to donutilo na čas přejít zase k paperu? Já jsem byl po prvním měsíci obchodování (13 obchodů) koncem ledna na -154 USD, tak to vypadalo ještě celkem nadějně. Jenže únor se mi nějak nedaří, přidal jsem jen dalších 6 obchodů, udělal pár větších chyb a najednou jsem na -516 USD a to už je pro mě dost děsivé číslo...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Te Rogi,

jak vidim, presedl jsi preci jen nakonec na jiny trh. Na tomto lacinejsim trhu z hlediska pozadavku marginu a risk managementu je treba si zaroven uvedomit, ze nelze vylozene jen scalpovat tak jako u TF nebo ropy, ale pockat si opravdu na obchod s moznym potencialem profitu a vyuzit ho, treba rizenim pozic. Uz jsem ti na toto tema psal. Na TF i rope staci vzit i malou korekci k ziskani uspokojiveho profitu, u lacinejsich trhu je tomu jinak. Zde myslim dobre plati pravidlo "trend je tvuj pritel" a pokud beres v uvahu protitrendovy obchod, je lepe kontrolovat s/r a pockat az na potvrzeni tohoto protitrendoveho pohybu. Jednou z moznosti je brat hlavni signaly na vyssim tf a ne na 1min. Brat v uvahu silne s/r treba High a Low predchozich dnu atd. U toho patecniho obchodu jsi shortoval primo proti s/r, proste mi to pripadne ze jsi pravdepodobne mel predstavu ze trh musi jit do shortu a za kazdou cenu jsi se snazil najit nejaky obchdod. Navic byl to den pred dlouhym vikendem, bank holiday a jeste k tomu treti patek v mesici (expirace), coz neni zrovna vhodne na obchody. U ctvrtecniho obchodu jsem si vsiml opet protitrendoveho obchodu, ktery dle meho nazoru nemel moc valnou sanci na uspech (vysel ti na nem scalp se stestim). Zkus nad tim pouvazovat, ale je to jen muj osobni nazor. Jinak se mi libi tva vytrvalost a snaha.

Preji mnoho uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar romanrak:
jj pracuji na tom, a short jsem tam opravdu hledal a taky tam byl no na vsech indexech krome YM :). Tu s/r jsem registroval, no jak vidis na screenu az ten dalsi pokus ju protnul no byl by aspon BE, co uz. Ted se sjizdim YM replay od 9.1 a mam za sebou 25.1. zatim 28 obchodů 15 PT 7 SL a 6 BE celkem + 1110 usd. (mit takove vysledky live jen z 50% ,tak jsem spokojen, pak uz bych si hral jen poctem kontraktu.
Skoda ze u toho,nebo to aspon neumim spustit, nemuzu sledovat i ES v pohybu, jak to ted sleduji v LIVE. Tak at se dari a hezkej zbytek nedele.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Te jeste jednou,

ja pouzivam k obchodum a analyze Siera Chart a Think or Swim. Na siere neni problem pri replay sledovat zaroven i jine trhy, jiste vis zaskrtnuti "all charts". Nevim ovsem zda je to mozne na tve platforme. Jedine spustit dalsi trh na zaloznim PC. takove provizorni reseni. Jinak u trhu NQ by si se pekneho shortu (korekce) dockal, tam by ti pravdepodobne vysel.
Jeste jednou pekny zbytek vikendu a mnoho uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: Zatím je to jen necelých 6%, protože jsem raději nezačínal s úplně malým účtem. Není to tedy taková tragédie, spíš už je to pro mě nějaká psychologická hranice. Zatím jedu jenom S/D a několikrát jsem měl problém s tím, že cena nezasáhla předpokládaný PT. Bohužel to vždycky bylo v době, kdy jsem disciplinovaně čekal až do konce, tak mi utekl docela pěkný profit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...