Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

gumved: Tento problem mame asi vsichni, co jedeme na jeden kontrakt. Uz jsem to tady psala, ze jsem nalomena jet na dva kontrakty, prave kvuli tomu zasahovani PT, ale nechci delat unahlene rozhodnuti. Druhe reseni je nastupovat do obchodu s RRR :.3, ale zisk vybira nizsi. Je ale zas pravda, ze kdyz jsem vybrala nekdy maly profit, tak mi pak unikali 10x vetsi targety, protoze se obcas cloveku povede nastoupit na otoceni trendu. Ja se ted snazim premyslet trocha globalneji, ne jen kde je dalsi S/D uroven pro PT, ale i jaka je sance, ze jsem na otoceni trendu, abych si neukrajovala PT. No, nechci se tu moc rozepisovat, kluci tady maj uplne jine pristupy. Bohuzel , vlakno S/D tady moc nezije. Ja uz to tady rikala, mne velice pomahaji zahranicni vlakna, kde vidis nejen situaci komentovanou v zaveru dne, kdy je kazdy general, ale lidi davaji sve pohledy na levely jeste pred open hours Londynske nebo NY seanse, pro mne je to velice prinosne. Taky kdyz si clovek udela nejake kontaky primo s absolventy XLT je velice dobry zdroj informaci a materialu o S/D, ktere na netu proste nenajdes.
Skoda, ze nerozumis moc webinarum. Nekdo tady rikal, ze se tam stejne omila to same, ja si to nemyslim, ale clovek musi uz trosku rozumet mluvene anglictine.
Byt tebou, davam do vlakna S/D kazdy svuj obchod a vic bych se ptala zejmena lidi, co S/D delaji na full time (pokud tady nekdo takovy je). Kazdy okomentovany vstup te nekam posune.
Drz se , Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak jak jste to dnes viděli Vy tradeři, traderky. Rád kouknu na nějaký screen. Já se tu týden neukázal. Vychutnával jsem si zimní dovču v Alpách. Byla to moje první dovča, kterou sem si pořídil jako odměnu z tradingu a jsem z toho doteď naprosto unešený. Mělo to naprosto jiný nádech. Zaměrně jsem si ssebou nebral notebook aby mě to nelakalo sledovat grafy. Musím se přiznat, že první 2 dny sem se cítil jako " závislak". Pořád jsem přemýšlel kolik situací se mi mohlo naskytnout a o kolik $$$ jsem přůměrně přišel. Potom, ale přišel zlom a uvědomil jsem si, že o tom trading není. Naopak! Konečeně si "jen tak" dopřát jeden z mých prvních malých cílů, vyčistit hlavu od intradenního tlaku, přemýšlet o vizích, plánech jak a kam se posouvat v budoucu. Takto sem si to vždy představoval a podařilo i prožít. Znova mi došlo jak moc chci být fulltime trader a tímto odpočinkem jsem se nastartoval na ještě intenzivnější cestu, protože bych rád žil takto každy den a né "jen 6 dnů". :) Nechci aby toto vyznělo jako vychloubání se, ale berte to jako moje nadšení z dovči a tím i motivaci pro Vás, že to skutečně jde! Motivace není nikdy dost a sám bych se bez ní v ničem neposunul. (tu) Screen: Jednalo se o modelovou situaci, kdy se všechny mnou zvolené trhy odražely od supportu, který se mi podařilo využít a naskočit. Timing entry probíhal na nízkem tf + T&S. PT jsem konzervativně snížil pod resistenci. Hezký zbytek dne.

18853

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer mé traderské detičky, rád bych vám dnes na dobrou noc povyprávěl krátkou pohádku, příběh o temných lesích tradingu, ve kterých se může kdejaký nezkušený tradeřík úplně ztratit. V nasem pribehu dnes bude vystupovat velký zlý pan X, ktery zastupuje institucionální peníze a nemyslí to s vámi vůbec dobře! Tak se pohodlně posaďtě a dávejte dobrý pozor. 1. Po 17:00 mrtvo, trh se vycerpal a CHOPuje, nejsou zadne US reporty, Recko je uz zapracovano v cene, blizi se Eurex Close (pit brzo) a neni zadny dalsi katalyzator pro pohyb. Jak v tomhle trhu muze pan X vydelat penize? 2. Trh je řídký (malé volume), jsou zde povětšinou skalpeři a hemží se to tu algoritmy, profesionálové se drží stranou nebo jsou už v pozici a čekají. Trh se prirozenym těkáním dostava pod uroven 64. Pan X zacina prikrmovat trh MKT shorty, za cilem stlacit cenu dolu. Laká tím všechny obchodníčky, kteří se už třepou na pěkný SHORT anebo se nudí. 3. Trh se postupne dostava pod higher low a naskakuji dalsi SHORT obchodnici, zatimco X potichu LMT prikazy skupuje tyto SHORTy na urovni 63. Trh neni schopny ticknout pod tuto uroven. 4. Pan X dupe na plyn - agresivne nakupuje MKT a žene cenu k HIGH dne. 5. Na +- High dne čekají BUY STP příkazy, které vynesou trh ještě o něco výš 6. Do momenta (spike) způsobeného breakout tradery a STP příkazy pan X agresivne prodáva - zbavuje se sveho LONG inventory, prodava s prumernym ziskem 4-7 ticku, nepotřebuje žádné home runy, spoléhá na objem 7. Trh se vrací do své CHOP letargie Zazvonil zvonec a pohádky je konec

18854

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gratuluju bobr. Já osobně jsem se vždy považoval vcelku za závistivého, ale po seznámení se z tradingem ti to upřímně přeju. (tu)
P.S. když pročítáte jiná fóra (u her, videí, streamu atp.) tak je to tam jeden závistiví koment za dalším, jenom u komunity tradingu se mi zdá, že je v tomto ohledu mnohem lepší komunita ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Předem díky moc! Trochu sem se obával tu s tím přijit, ale vlídna povaha zdejších traderu je asi važně lepši než je běžné jinde. ( musím souhlasit s spec799 )

pajus kucera
Zatím se pohybuji s PT od $100-$150. Záleži jak moc je nějaká S/R, která by mohla pohyb zastavit, či reverzovat.
Jde taky o psychickou pohodu a stabilní equity. Nedávno tu o tom psal článek i Petr. ( www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jake-profity.html )

Samozřejmě, že jakmile budu obchodovat multikontrakty (jestli vůbec) , tak se budu snažit jednotlivé sady maximalizovat.
Zatím razím skromnější postoj : "Jsem v trzích nováček, snaž se tu přežit, vydělat nějaký dolar a nepokoušej trh" :)

Jake jsou tvé orientační PT, jestli se mohu zeptat?

tomas262
Tradingem se zabývam zhruba 3 roky denně a jsem rád, že jsem všechny dosavadní frustrace překousl, protože už sem s tím chtěl v minulosti tolíkrat seknout :D !!!! Ale to bylo spíš z důvodů přehnaných očekávání. Však ty pohádky o vilách, luxusních autech za rok práce na tradingu znáte :P ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj zury:
díky za tvůj vypravěčský výkon, pobavil jsem se :) Včera jsem si tvou pohádku přečetl před spaním, myslel jsem si že se mi bude zdát o pěkných věcech....silná auta, jachty o třech patrech, ženský s dlouhýma hubenýma nohama a velkýma..., ehm, no prostě to včera nějak nevyšlo a usnul jsem po dvou hodinách běhání v tělocvičně jako miminko ;) Tak snad to bude dnes už lepší!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...