Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rogi: Rekla bych, ze ficis live (?) bez prepinani na demo. Ale nejsem vedma :)
Spis mi jde o to, jestli sis udelal nejakou strategii, jestli sis dal napr.mesic live. Nebo live do urcite ztraty. Nebo nekolik obchodu zasebou, nebo od 15:13 do 17:00 live pak demo.. ?
Jsem jen zvedava, to vis, zenska :)
Ja uz zaznamenavam pokrok, jelikoz nemam vztek, kdyz se trh rozebehne bezemne a neutikam za nim, uz mam disciplinu vyckavat na pullback, coz bylo pred pul rokem naprosto nepredstavitelne tezke :)
Jak to vnimas na YM? Pomohlo trocha to, riskujes min?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: ajajaj :-( hezký obchod s velkým potenciálem a tak škaredý management:-/ trochu sem to celkově rozebral, pokud by to znělo hnusně, tak se omlouvám, člověk je na ostatní většinou víc kritický jako na sebe a jde to snáz..ale na druhou stranu je taky potřeba si uvědomit, že tam byla opravdu velká chyba, kterou by člověk neměl už opakovat.. nicméně, co tě může těšit, že vstup byl dobrý, obchod byl dobrý a řízení obchodu se dá vždycky naučit..já bych ti doporučil přesně to, co jsem psal nedávno, když jsme to tu rozebírali - stanov si nějaké pravidla pro řízení obchodu, bez toho to bude vždycky strašně emotivní, impulsivní..já třeba bezvýhradně dodržuju pravidlo "dokud trh nedokončí první mikro korekci, se základním SL nehýbu. TEČKA!"..cokoli špatného potom už mrzí míň než skrečovat si zisk hned v zárodku..je asi pravda, že člověk musí o pár set dolarů takhle vlastní chybou přijít, aby si začal disciplinovaně sedět ty první minuty na rukách.. majkll

18817

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll:
jsem si toho vedom, taky jsem psal ze jsem to prokaucoval. :) To už je tento tyden 2.podobná chyba. 1. byla ze po vstupu jsem dostal velkej sleepage a ani jsem nenechal zavrit bar a hned vystup jak jsem byl prekvapen (mimo jine mam v planu npr. skluz o 5 ticku PT snizit o 5 ticku -a kdyby se drzel planu,tak skoncim v malem plusu), tato 2. chyba mne snad uz trkne a pisu si poznamku cervene na nastenku :) kdyz uz tak aspon minimalne do close baru a pak se az rozhodni!
Ten SL mne trosku taky rozhodil, jelikoznjak jedu replay s hist daty - projedu leden od 9.1 do ted - tak jsem zjistil ze 10 ticku pro vstup staci, no nekdy jako dnes + vstup brzo po open, kdy trh zvykne kmitat- aspon u TF mi to tak pripadalo, tak jsem vymekl- a SL natahl do log.zony = privodil jsem si tak stres ze moc riskuji. (Obchodovat to na TF, asi by to vyslo na 180 usd) tady jen 90 co je unosnejsi, ale i tak mne to rozhodilo- hm,skoda.
Dik ale za reakci.
Vyuzils toho pohybu?

to PetraSR:
Je to tak live - vedmo
Az mne to psych. nepolozi, tak pojedu do konce tydne LIVE, dalsi tyden mam odpoledni, tak dopoledne budu dodelavat paper a statistiky ktere zatim jsou ok. Jinak jedu stejnou strategii jak na TF viz.screeny.YM mi zatim vyhovuje = 1.risk je polovicni; 2. mensi poplatky za mesic, 3. muzu u toho sledovat i trh ES co mi pripada ze YM ho nasleduje. Ja aspon si to myslim, taky nehonim trh, ale cekam co se bude dit i kdyz vidis dnes 6´po open cca 5´obchod a muzes vse povipinat ;)
Jaks dopadla dnes ty?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi, to je ta nevyhoda stop prikazu, najma pri trhoch ako je TF a CL mozu byt markantne slipy. Napriklad pri velmi likvidnych trhoch ako je ES, FGBL, 6E nie je problem so stop prikazmi ani pri velkych objemoch. Sam som na vlastne oci videl live vstup na buy stop prikaze o objeme 100 kontraktov. Slip bol s asi tretinou pozicie len jediny! tick. To je ina liga ako TF, kde dostnes s 1 kontraktom aj vacsi slip. Inak ked vstupujes na breaku nadol, a chces dat rozumny SL, ten vychadza casto az nad swing , co je strasne vela, preto si treba dobre rozmysliet ci je to pre teba znesitelne takto vstupovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: No tak to jsem fakt rada, ze ti mensi risk taky trocha pomaha. Ja dnes profitovy den, tak jsem rada. Snad to bude i profitovy tyden.. mesic.. rok :)
Jedine, nad cim si ted lamu hlavu jsou dva kontrakty. Strategie je mnohem vic profitova na dvou kontraktech. Rekla jsem si, ze na dva pojedu az vyrovnam ztratu z minuleho roku, ale kdyz vidim, jak by to slo rychle s tema dvouma...
Uz nevim ktery z traderu tady ma nazor, je mnohem tezsi vydelavat s jednim kontraktem, nez s dvouma, porad mi ted vrta v hlave... Ale nemam to otestovane na demu, tak nechci zas skakat rovnyma nohama do neceho, co mi muze zlomit vaz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

ad otevírací gap) moc ti nerozumím..indexy dělají otevírací gapy defacto každý den..všiml sis toho až teď asi jen proto, že v TWS nemáš zobrazený premarket, kdežto v NT celou dobu ano, takže vidíš spojitý trh...indexy statisticky otevírají gapem ve více jak 95% všech dní! mrkni se do vlákna Otevírací gapy, které jsem zakládal, tam to máš hezky vysvětlené, co jsou to RTH atd..

jinak osobně dnes gapy v ID využívám primárně pro určení potenciálu pohybu..

ad velikost SL) na breakout strategii je na YM 90 USD SL strašně mooooc..je zbytečné doufat, že by se trh mohl otočit po takovém protipohybu..hledáš momentum a to v trhu evidentně není, pokud se otočí hned po průrazu zpátky o 20 ticků..

ad přechod na live) pokud nemáš YM nakoukaný tak si uplně nemyslím, že bylo rozumné hned po dvou třech dnech skákat do live:-/ třeba já už minimálně rok sleduju všechny trhy při seanci v rámci globálního přehledu trhu a navíc mám řadu strategií otestovaných na více trzích, takže kdybych se teď rozhodl přejít na jiný trh, tak to není takový problém, protože mám určité nuance a charakter jednotlivých trhů celkem v oku...ale pokud si celou dobu koukal jen na TF a nic jiného, tak bych tomu chvíli dal na replayi a paperu...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jak už jsem se zmiňoval včera ohledně EURUSD, zlom (krátkodobý, střednědobý...kdoví?!:o)) dolu se dnes potvrdil a pokračovali jsme po kokrekci k EMA204 opět v jižním směru. EURUSD směřující jižním směrem k Řecku mě utvrdilo v hledání vstupu na ESku taktéž v tomto duchu. K PC jsem se dostal až těsně před 15:30, zajímavější vstup byl už ve 14:30 na 1354, ale otočení nic nenasvědčovalo, spíš jsem dal šanci korekci a po vyčerpání odrazu dolu. Takový moment nastal kolem 18:30 na 1351,25, a to i ukázkově v souladu s MACD. Díval jsem se včera i na Market Profile ESka od začátku roku a jsme výrazně vysoko nad VAH s POC kolem 1307. Velká "díra" v objemu je v oblasti 1330, kudy jsme 3.2. prolítli do vyšších úrovní s nizkým objemem a mám za to, že minimálně do této oblasti bychom se mohli podívat, ne-li níže! V příloze přikládám dnešek.

18821

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trocha offtopic.
Se mi dnes stala zvlastni vec... posouvala jsem SL a zrejmne presne ve chvili,kdyz jsem ho posunula, tak k nemu vystrelila i cena. Pozice se uzavrela, ale v NT porad svitil pohybujici se profit/loss.
Nevim, co se stalo ale v TWS se otevrela nova opacna pozice, bez SL, musela jsem ji zavirat pres TWS. Takze misto +100 mam - 129. Myslim, ze to dopadlo jeste dobre, ale stejne nemam ze sebe dobry pocit, ze jsem si na paper acountu nevyzkousela poradne ovladat novou verzi TWS a trocha jsem tam blbla.
Lesson learned, ale kazdopadne tohle byl odemne velice nezodpovedny pristup ve vztahu k brokerske platforme a mym penezum.
petro, dneska (td) (td) (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...