Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

echeck agresivna z pohladu neznaleho je, ale pre mna je to kludna, pokojna moznost vstupu. zato tvojmu navrhu vstupu 16.36 nerozumiem uplne vobec, ale to je opat to co pisem ze z mojho pohladu je nelogicka tak ako z tvojho pohladu je nelogicka moja. Rozdiel je ten ze ja som ju zobchodoval.

Truncus pytali sa ja som len odpovel. nemam dovod klamat, priznal som aj nezdari prve dni.

majkll vsimol som si, nedavam ti to za zle, v podstate je mi to jedno. Poznam tvoje nazory ved uz totu citam viac jak rok a medzi nimi aj tvoje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

majkll Napsal:
-------------------------------------------------------
> to, že si teď stranger odnáší z trhu s agresivní
> protitrendovou strategií každý den peníze, se taky
> může rychle změnit, jakmile trhy začnou více
> trendovat a tvořit větší rozpětí..je důležité
> pochopit, že na trhu existují cykly..a že po novém
> roce se začalo více dařit právě protitrendovým
> strategiím, protože trhy odmítají silněji
> trendovat a silně odmítají svá low a high, mají
> často úzká rozpětí a často chodí od jednoho
> extrému ke druhému "cik-cak"...
>
> pokud člověk začal obchodovat protitrendovou
> strategii po novém roce, je teď pravděpodobně
> spokojený, pokud začal obchodovat nějakou
> pomalejší trendovou strategii, asi mu teď do
> smíchu moc není..na konci roku ale můžou být oba
> přístupy podobně úspěšné..protože období
> trendování opět přijde..a pak budou agresivní
> protitrendoví obchodníci zase chytat jeden SL za
> druhým a trendový obchodníci se budou krásně vozit
> na jednoduchých korekcích...
>
> vše je o cyklech..mimo jiné i heslo Lindy
> Raschke..
>
> problém lidí je, že pokud si vytvoří určitou
> specifickou a neuniverzální strategii, tak
> nevydrží čekat, až přijde její čas..tj. když mají
> trendovou strategii a v trhu je chop, tak
> nevydrží, zahodí svůj přístup, postaví si
> protitrendovou strategii na aktuální trh, otestují
> si ji..jenže často když ji tedy konečně nasadí s
> velkým očekáváním, že ji mají přesně na aktuální
> charakter trhu, tak trh svůj krátkodobý charakter
> změní...
>
> majkll
>
> "Spousta lidí se nesnaží na trzích vydělat...snaží
> se nikdy neztratit."

Zdravím všechny při úterku, tebe taky Majklle.
S tím co nejen dnes ale vůbec tak obecně píšeš souhlasím a máš mé sympatie. Je vidět, že jsi získal přehled, věnoval jsi tomu určitě spoustu času a jdeš do tradingu s pokorou, ale zároveň i se zdravým sebevědomím. Lidem tady se snažíš pomoci, popošťouchnout je, ale samozřejmě je i nenechat zlenivět a donutit tak si tuto cestu prošlápnout po svém. A tento přístup se líbí i mě! :)
Na současné chování trhu mám ale trošku jiný názor. Nebo bych jej alespoň z mého pohledu interpretoval jinak. Je fakt že je to jako na houpačce tak jak píšeš, sotva se dostaneš do blízkosti low, o pár svíček dál se už pohybujeme v oblasti high. Záleží ale na úhlu pohledu, jako vždy :)
Dalo by se taky říci, že tyto "nevýrazné" pohyby jsou v rámci silně trendového pohybu, nastartovaného koncem minulého roku. No schválně se podívej na ty kratší EMAs ;) Druhá věc je, že intradenně to samozřejmě takhle progresivně na první pohled nevypadá, to je mi jasný.

stockcharts.com/c-sc/sc?s=$SPX&p=D&b=5&g=0&i=t87560700354&r=5004

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

doporucuji se vyprdnou na cykly nebo na trendove ci protitrendove strategie a resit radsi co vidim. Treba od minule stredy se US seance chova dost podobne, chvilku motani kolem open, pak smer dolu, tam se najde nejaky level a az do zaveru se stoupa. Dnes naprosto podobne, po open smer dolu, uz to vypada, ze trh nasel level, takze pokud se bude opakovat scenar minulych dnu, takze cely zbytek dne by mel stoupat az nad aktualni high a stoupani by melo byt hodne pomale.
A je uz na me jestli to nejak zuzitkuji nebo ne.

P.S. Majklle, asi hnidopiska poznamka, ale neni to co si napsal Rogimu v rozporu s tou citaci od Steenbargera, co mas ve vizitce. Chapu jemny rozdil u novacka, ale o dolary jde v kazde rade.
Spis mi prijde, ze misto honem honem vydelat by lidi meli venovat vice casu se naucist trh nez honem obchodovat nejake vicemene mechanicke sunty (at uz je to DT, 1-2-3 nebo krizeni na CCI), na kterych si vylamou zuby, protoze ty samotne nefunguji. Ale to neni tak sexy a taky to trva.
Prakticky priklad jak to nekomu doslo (a nevim jestli o tom sam vi nebo nevi) je ted posledni prispevek od Ladouska v tomto vlaknu:
www.financnik.cz/forum/read.php?24,105802,208982#208982

Link to comment
Sdílet pomocí služby

GOLD MEMBEŘI vidim ze neobchodujete ale tlachate :) ja jsem az ted postrehl na YM chop tak sem hodim screen jak jsem jel, zatim jsem si ani neprecetl o cem je momentalna diskuse, ale cetl jsem jen majklla ze strany 95 a nic jen souhlas. to majkll: tak jsem jel dnes YM viz screen sice jen +20 usd ale myslim ze to celkove mnelo log.

18799

Link to comment
Sdílet pomocí služby

echeck vp ohode ja to tak neberiem, ja by som tiez tvojmu systemu a inemu co tu maju ludia nerozumel. Preto chapem ze ani mojmu nikto nerozumie.
Kedze si davam prilezitosti ktore mi system vykresli potvrdit samotnou cenou a CS formaciou tak k tvojje otazke 16:36 bola vykreslena doji sviecka, a na mojom vstupe bola vykreslena pin bar sviecka.
Tak to taky detail napriklad preco som nevstupil v 16:36, plus ine ale tie nebudem vysvetlovat to by bolo na dlho

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu "pohledu z rozhledny" nad rámec ID bych přiložil pro zajímavost i aktuální stav na EURUSD. Ti kdo tento pár sledují, ví že při jeho pohybu dolů jdou málokdy akciové indexy nahoru, že? ;) Je to jenom jak já říkám "pěkný obrázek", ale leccos naznačuje! Když poodhlédneme od vývoje v Evropě, kde si nemůže být nikdo jist odkud a hlavně kdy se začnou kostlivci hříšníku postupně vytahovat z jejich prázdných státních trezorů, vypadá to že se začíná EURUSD lámat po delší době opět směrem dolů (1mo), a to je zvednutý ukazováček všem býkům!!(nebo že by prostedníček?! :) ) A i na 1y se začíná pozvolna zobrazovat short signál na MACD.

18800

18801

Link to comment
Sdílet pomocí služby

se tady v chopu divám na diskusi a můj původní plan vyšel na podruhé, no co už at se daří Ps: stranger kdybys sem hodil screen s popisem jak mám ja, tak bys asi tolik nemusel odpovidat-(hlavne nic ve zlem, ale možná to je tvé know how), z mého screenu co vyvádím by poznal i kozel z vesničkové střediskové ;)

18802

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger:
nevím uplně přesně, jak si to myslel s tím rozdílným pohledem?:-/ pokud dobře chápu, tak jde o to, že trh je na vyšších tf (stovky minut, daily..) v silném trendu..ano, to je určitě pravda..já jsem hodně zaměřený na velmi krátkodobé ID obchodování, takže k tomu se i vztahují moje komentáře...rozhodně je fakt, že co jednomu přijde jako měsíc chopu na 1min tf, může na daily tf být měsíc krásného výtahu nahoru..moje zhodnocení od začátku roku se vztahovalo primárně k dopolední US seanci - to jsem měl asi poznamenat..díky za náhled..btw, jak se ti daří s tvým "ID-swingovým" přístupem? stále to jde dobře? chystáš se (nebo už jsi?) live?

yax:
ad ten můj citát v podpisu: jeho význam je správně ve smyslu "spousta lidí se snaží mít pokaždé v trhu pravdu a nechtějí se nikdy zmýlit"..tj. nemá to v podstatě nic společného s penězi..

jinak pokud s tím čtením trhu nenarážíš na žádnou konkrétní metodu či nástroj a myslel si tím "naučit se číst trh" tu fundamentální podstatu (proč jde teď trh nahoru, proč dolů, kdo je na trhu v převaze, kdo využívá této situace, jak vidí tuhle situaci dlouhodobější obchodníci, kde mají stop příkazy a SL krátkodobí obchodníci, kam až trh může dojít atd?), pak naprosto souhlasím..

Rogi:
první vstup je agresivní protitrend, což já aktuálně neobchoduju, takže k tomu moc nemám..nicméně trhy (třeba takové TF) celkem zatáhly do shortu a vypadalo to, že by to mohlo vydržet i druhou nohu, takže já bych asi v tvé situaci čekal na nějaký silnější retest low a až pak bych šel protitrend..
já šel prvním vstupem na pokračování downtrendu - až na té další vlně po tvojem výstupu z longu..ale trhu se nechtělo, takže SL..druhý vstup jsem pak měl do longu v oblasti tvojeho obdélníku..první vstup v té oblasti jsem utnul na SL, protože chybělo momentum (mj. byl bych vyskalpovaný), ale sekundární vstup už byl ok..profit jsem vybíral u high toho up pohybu, čímž jsem pokryl ty dvě předchozí ztráty a dnes jsem na nule..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rogi>
ano, ano to, co mas na grafu je opravdu prekrasna napoveda ... ja v podstate neobchoduju nic jinyho nez tyhle "napovedy" (viz poslednich par prispevku). Ja tomu rikam, ze hledam dopravni znacky "slepa ulice" - v podstate takovej "zakaz vjezdu" . Je prekrasny videt, co se v ty formaci cg+slepa ulice + volume v podstate udalo.
Ale nerad bych aby to vyznelo, ze ti doporucuju neco jinyho nez delas ... "drz se sveho kopyta".
happy trading
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jsem se vrátil domů, po tom co jsem potrápil své lenivé tělo při fotbálku a koukám koukám, kam až se to EURUSD dostalo a od které úrovně z mého 1mo screenshotu odrazilo opět nahoru?! :) Ale abyste si nemysleli, ne vždycky to tak přesně vyjde, tohle bylo opravdu ale hodně těsný!!
Majklle, mám toho nakoukáno řekl bych už dost, snažil jsem se nic nepodcenit a mám jasno v těch nejzákladnějších věcech, takže příští týden začínám s live na ESku. Do oka jsem sice dostával jako první díky kamarádovi TFko, ale vlastní cestou jsem se dostal k ESku. To je pro mě vhodný adept na začátek. Jinak ty poslední dny ani mě to neposedné skákání nahoru dolu podle toho, který z politických elit si "ublinkne" do médií své výmysli a postřehy taky není. Ale to je jen pár týdnů, všichni jsou nervózní z toho jak to nakonec s Řeckem bude a jestli se stejnou cestou nevydají i ostatní státy. Hlavu si z toho ale nedělám a beru to tak jak to je. Snad si tento klid a odstup udržím i v live vstupech :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak EURUSD naznačuje chuť dál pokračovat ve včerejším započatém poklesu. Jsme právě na úrovních včerejšího odrazu, ale náboje ve formě garancí reforem v Řecku opozicí i po předčasných volbách jsou již vystříleny! Nevím nevím, ale nepřipadne mi že by jim chtěli opravdu všichni jednotně pomoct. Němci dnes museli dokonce i dementovat šířící se zprávy, že Nemecko očakáva default Řecka! Ale nesmíme zapomínat na iracionalitu na trzích, takže zůstaňme pěkně ostražití! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarec lidi, tak jsem to dnes po...tentoval , vstup na short 15,36 je na mne asi brzo , tak brzo do obchodu vstoupit nevím,nevím. Ale kdyz uz jsem vstoupil, a spekuloval PT k LOD - proste zmatky. Hned jsem si zpomnel na majklla (tak mi nenadavej) :) psal nejak - kdyz uz cekas na obchod, signal a vstoupis tak .... . Ale ja jsem necekal, signal se objevil z PMK :) tak jen 5 ticku misto 30. at se dari

18814

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...