Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Sentrix:

můj short signál byl ještě před proražením premarket low, ale bylo to přesně kolem vyhlašování A reportu, takže jsem stál stranou a do toho úvodního short zátahu nenastoupil (report by první pozici vyhodil na SL, sekundární vstup by skončil ziskem)..kolem půl šesté jsem pak šel short, ale trh byl mrtvý, přesto jsem mu dal regulérní šanci, ale chop vyhrál = ztráta 3 ticky/k. ..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to majkll:
tak se schvalne o vikendu sjizdim YM trhem a je to opravdu rozdil, zatim pocity kladne projedu si YM v replay od zacatku roku (tyden by bylo malo a nebyla by tam trochu vecsi jistota).
Prvni dojmi: a) mensi riziko = mensi PT ale aby si live clovek omakal trh =ideal
b) muzu udelat vic vstupu (zahrnout 2 trend a 2 protitrendove paterny)
c) trh tak nedivoci jak TF no zkusenosti z TF jsou (si myslim) jen pro moji vyhodu
Tak uvidim po testu zda se nerozvedu s TF. ;)



at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: Jojo, na TF taky dozrajem, neboj! :) YM se mi taky libi, zejmena pokud nemas cas, vsimni si, ze se celkem hezky hybe po 20:00. Ja jsem akorat po live vstupu (po vic, nez pul roce), i kdyz byl SL malinkej (25 dolaru), tak adrenalin byl jak kdybych trejdila milion :) Ale pak jsem si rekla, ze riskuju mizive procento sveho uctu, sla jsem umyt nadobi a NT zahlasil tu nejkrasnejsi hlasku "target filled" :) S mensim SL nemas potrebu do toho tak zasahovat a to je podle mne nejvetsi vyhoda.. nevim, jak ty, ale ja si pripadam jako svuj nejvetsi nepridel, kdyz prijde na trading. Jo jinak, proc pisu, cetla jsem zajimavy clanek od profi tradera, ktery se zaobiral problematikou demo/live. Jeho teorie byla: 2 tydny nebo 20 obchodu demo (cokoliv prijde driv) a pak 2tydny nebo 20 obchodu live (cokoliv prijde driv). Ale nestridat demo/live. Pak porovnat demo vs. live, ale to uz umis. Prislo mi to jako zajimava strategie.
Drz se! Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR blahozelam, inak suhlasim s tym ze ked raz ides live je blbost sa preklikavat na paper a live. ked tak si stanovit ze urobim mesiac na live a potom prejdem na paper ak nebudem so svojimi vysledkami spokojny.
Len tak dalej.

K vyske SL mam taku skusenost ze lepsie dat trhu volny priestor na dychanie, ale v ramci svojho risk managmentu. Neviem ako vstupujes ty ale ja som prisiel na to ze ked mam solidnu sancu na uspech nebudem ju nicit velmi malickym sl ktory neje mozne udrzat. Tak radsej dam trhu volnost a povedzme SL 80 USD mam aktualne nastaveny a cakam. nezasahujem.
Pred nedavnom som utahoval sl napriklad ked som vstupil na nejakej sviecke tak som utiahol SL nad pod low high vstupnej usecky, ale to mi nevychadzalo velmi dobre. Robil som viac obchodov, a ked si vynasobis viac obchodov hoc aj malou stratou povedzme 40 USD x 5 je 200 USD strata, pri tom stacilo nechat trhu volnost dychat.
Ale to funguje mne, tebe nemusi, zalezi vzdy od toho kde a ako vstupujes.

v kazdom pripade nech sa ti dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petro, jenom bych ti chtel jednu drobnost psychologickou rict - ten adrenalin by jsi mela mit z toho ze jdes se svou kuzi (se svym presvedcenim) na trh, ne z toho ze jdes s penezi na trh - zamysli se nad tim. Muze ti to zmenit cely nahled na trh... proto by jsi mela ten stejny adrenalin mit i pri demo obchodovani, vidis sama ze vetsinou lidi mluvi ze na demu je to v klidu a na live ne... az se ti demo stane adrenalinovou zalezitosti, tak pak jdi na live, do te doby se ten adrenalin UPLNE ZBYTECNE umocnuje jeste riskovanou castkou...

Predstav si ze jsi u rulety a vsazis na barvu, mas u toho adrenalin? No jasne ze jo, a z ceho? Z presvedceni ze padne ta barva nebo z tech riskovanych penez? Presvedceni u rulety mit nemuzes, kdezto u trhu ano... do te doby nez ho neziskas tak zbytecne neriskuj.... rikam to jen tobe protoze chlapum to nema smysl rikat ti maji moc velke ego a to je dost problem, ale pro koho je to problem? ja jsem jim vdecny a dekuji za jejich SL ale ty jako zena nemusis byt jako oni.... at se dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: Diky :) Mne vacsie SL nejak nerobia dobre na psychiku, ja vzdy niekde cakam na trh, vstupujem iba limitom a pokial trh nejde mojim smerom, radsej beriem malu ztatu a za chvilu nastupim znova na korekcii alebo podobne. Ja som SL 100 dolarov na TF niesla fakt tazko. Teraz mam samozrejme aj o fuz mensi ucet, takze volim radsej mensi SL a vysoke RRR.

roman: diky moc za rady, akorat jak nad tim dumam, tak nad tim dumam, ale adrenalin u dema jsem mela mozna tak napocatku u CCI, kdyz jsem resila jen , jestli to prekrizi tamto a to ma takovej zobacek ...ale pointa mi unikala, proste blbecek odevzdavajici penize tim chytrejsim. Ted si zasazeny SL dokazu vysvetlit a vstupy jsou pro mne velice logicke, takze na demu to uz fakt neprozivam. Ale takove to vzruseni mne chytlo uz kdyz jsem zadavala kody na vstup na zivy ucet :)) Ono to mozna prejde casem, ale mas pravdu, porad nad tim premyslim jako nad penezi, me premysleni je jeste hodne kratkodobe orientovane. Co se psychiky tyce, tak tady mam kopec prace jeste pred sebou. Zatim pro mne opravdu plati - vstoupit, zkontrolovat aktivovani SL a PT a odejit :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, už jsem zde dlouho nebyla, ale často to tu pročítám. Už jsem letos i byla 3x LIVE (po letním nezdaru mi to dlouho trvalo, než jsem dostala odvahu). Stále zkouším YM a snažím se aspoň jednou týdně obchodovat. Jde to pomalu, ale jde. Zatím jsem 350 v plusu, ale strach ještě stále mám. SL mám 100 a PT 150. Nevím co dál psát, tak zas budu chvilku číst ty co maj víc zkušeností! Zatím zdravím a přeji všem hodně plus obchodů :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

dolarová výše zisku na jeden kontrakt není vůbec důležitá..tj. i pokud budeš měsíčně dělat stabilně 200-300 USD/kontr., tak je to skvělý výsledek..alespoň pro mě..samozřejmě ti dalších sto lidí řekne, že pro takové peníze by ani neobchodovali..no bohužel myslím, že takoví lidi spíš neobchodovali NIKDY..

strašně destruktivní je filozofie typu: "strategie je vpohodě, edge mám dobrý, money management mám dobrý, v 90% vím kam trh půjde, všecko je super, JEN ta hlava je špatná, až to budu mít v hlavě ok, tak se tisícové profity posypou"..to je přístup stylem "sice mám za sebou reálně teprve 10 uběhnutých km v životě, ale už se vidím na olympijském maratonu, takže všechny nějaké přechodné fáze jsou nepodstatné, já čekám až na tu olympiádu, nějaké okresní přebory mě nezajímají"...

takže ty se musíš soustředit na stabilitu a na rozjezd v live, peníze hoď uplně za hlavu - v tom smyslu, že je jedno kolik vyděláš, důležité je neprodělat..řekl bych spíš "neprodělat moc"..protože ani udržet se na nule není ze začátku snadno dosažitelné..ono to sice vypadá snadně, když se řekne, že ti stačí dva tři zisky, aby si dosáhl měsíčního targetu, ale je to bohužel jenom zdání...

nejdůležitější pro nováčka = neriskovat moc, zůstat ve hře

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...