Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pajus, na DAXu jsem ted neudelal pres 2 tydny zadny vstup.. Prijdou mi ty trhy ted takove nervozni. Porad na neco vyckavaji, nikomu se nikam nechce. Nevim, jestli je to ticho pred bouri nebo uz nam najizdi prazdniny, kazdopadne jsem ted trochu opatrnejsi a pro DAX mam opravdu striktni pravidla pro vstup. Potrebuju videt jasny pohyb, ktery nastava po otevreni a to ted moc casto neni. Navic, pokud mam 2 shodne signaly, tak vzdy beru ten na TF. Takze tak, DAX spis tak pozoruju, ale ted me nechava chladnym.. :)

Musim rict, ze jsem opravdu zvedavy, jak to cele dopadne z dlouhodobejsiho pohledu. Pokud bych si mel tipnout, tak vzhledem k tomu HaS na dennim grafu, ktere vzniklo u dlouhodobeho high bych byl pro silnejsi short. Navic v Recku to ted vypada dost blbe. To by mohlo byt takovou rozbuskou. Ale to je opravdu cira spekulace. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle, odpoledne na DAXu uz nejsem, ja mam na nej dopoledne a tam to celkem dovede udelat nejakej pohyb ale vstup se opravdu nesmi uspechat ... spis naopak ...... a odpol je strasne videt, jak vsichni dlouho a trpelive vyckavaj na US, az nabere kurz a pak v zavesu se pomalu rozjedou.
Bylo by dobre, kdyby se TF odpoutalo z toho TR 777-795 a konecne se nekam vydalo.
To, co dnes opet predvedla ropa, bylo fakt neco .. napred 3U a pak na obe strany dlouhy a nenadaly breaky a nakonec se usadila v mirne klesajicim chopu.
happy trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ropa pro me neni tak dobre predvidatelna jako TF, proto uz ji neobchoduju a popravde ani moc nesleduju. Jenom si obcas cvicne projedu grafy za mesic zpatky a musim rict, ze kdyz jsem ji obchodoval ja, prisla mi mnohem citelnejsi, taky jsem si na ni nevedl spatne. Ted bych si na ni ale snad ani netroufl. Musely by to byt situace na 110% a to pak vzdycky hrozi, ze se clovek uklikne z netrpelivosti.

Dopoledne ted vubec neobchoduju. TF odpoledne mi bohate staci. Jen ted uplne dobre nevychazi vystupy, ale pres vikend se prispusobim.. :) V podstate nejsem na zadnem jinem intrumentu schopny mit tak dobre vysledky jako na TF, a proto ani zadny jiny neobchoduju. Radsi se zameruju na TF s vetsim riskem. S tim, ze bych chtel pres leto/po lete zacit pracovat na nejakych swingovych strategiich. Musim ale prekonat vrozenou lenost. I kdyz ta vidina budouciho prechodu pouze k swingum me docela motivuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Vomajda:
v globale ES ani NQ nejeli up po open jen YM pak u S/R 12864-66 1-2-3 + Rh a vstup (TTE) po odrazu od Ema 34 (tzn. cena rychle strelila up s vyssim VOL k EMA 34 a hned rychle odmitnuta = nezajem obchodniku=napoveda) a s podporou 2v (0/2) spekulace na tvorici se FLIP- nahodne vysla ;-)
at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík moc za odpověď, je vidět, že se mám ještě hodně co učit :D, prosimtě nemáš někde screen obchodní obrazovky? Jde mi o to, že jsem měl problém po přechodu na real s tím, že jsem si to udělal moc složitý (IM, přidání volume, sledování několika tf atd.) a na popud p. Nednídala jsem se vrátil k orig finwinu, proto by mě zajímalo jak se to povedlo tobě to nakombinovat;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36, co presne znamena envelope+SR? Mne to umistovani do nasobku SL funguje dlouhodobe dobre. Vzdycky jsem to tak mel, protoze jsem se citil u obchodu spatne, pokud jsem nemel predem 100% mechanicky dany vystup. Rad se ale priucim neco noveho a porovnam. Dalsi vec ale je, ze zaroven s timto PT pouzivam nekolik metod trailovani SL, takze malokdy skoncim pouze na BE. Coz se ale zrovna tento tyden deje.. :)

Hlavne pokud je v trhu volatilita a nejaky trend, tak urcovani PT jen podle SR je zbytecne obirani se o zisky protoze SR urovne byvaji prorazeny. Pokud je trh ale v range, neni od veci zapojit nejaky diskrecni prvek. Tak kdybys chtel napsat neco vic, byl bych rad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K: Myslím envelope, neboli obalový kanál k EMA. Základem pro umístění PT je tato křivka kanálu, přizpůsobená aktuálním podmínkám trhu. Tím máš zaručeno, že se neobereš o zisk v pohyblivém trhu a též adaptaci na aktuální podmínky. Přesné umístění PT uzpůsobím na nejbližší SR v oblasti kanálu, čímž zachovám logiku trhu. Dlouhodobě jde o jednu z nejvýnosnějších výstupních strategii, na jakou jsem přišel.

19504

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj JiMe,
zda se to logicky ... asi taky vyzkousim, jelikoz nastavuju PT dle swingu a ne fixne ... ted koukam do NT a je tam indi MAEnvelopes, tak to asi bude ono. Muzes mi prosim prozradit tvoje nastaveni (envelope percent offset, moving average type, period) na 1 min tf, abych se mohl od neceho odrazit a otestovat??
diky
happy trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...