Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

to Rogi, majkl, all:

taky prispeju svoji troskou do mlyna. Ja mel za zari na live 16 obchodů s celkovym skore -361 USD/kontrakt. Trh je z meho pohledu nestandartni... rychle pohyby bez korekci a vzhledem k tomu ze obchoduju pouze trendove tak zari nebylo nejlepsi. Na druhou stranu jsem byl nucen vynechat i par peknych ziskovych obchodu z duvodu velkeho SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ted jen zjistit, jake upravy udelat, aby az se stane neco podobneho, tak abych z toho nejake penize naopak dostal a ne je na trhu nechal.. :)
Ono je take mozne, ze trhy se timto stylem budou jeste nejakou dobu hybat. Mne to nijak nevadi, obchoduju jak trendove, tak protitrendove, zaroven i prurazy, coz je nyni idealni. Chce to v ramci OP vic diversifikovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja nevim ale myslim ze trhy jsou porad standardni nic jako mimoradne chovani ani neni... proste to je cil trhu setrepat co nejvic lidi, prece nebudou vydelavat nejaci amateri co si natestovali jakesi vecka takto to bohuzel nechodi, vydelavat se bude az se naucite na tyto zmeny reagovat, a proto je dobre mit veci ktere ctou primo trh, nebo moc dobre nakoukane svicky viz pavel k. .... proste nez dojdete do toho bodu tak to bude porad nestandardni... v tomto trhu prodelate, a budete vyhlizet ten vas trh - ten prijde treba za mesic jenze trosku v ijne podobe a budete radi za nulu , a potom zase faze prodelavani.... kdo to vydrzi porad takto dokola ?:)

Sice jedu euro a ne indexy takze nevim, ale co posledni dobu euro predvadi je mozna horsi nez na indexech.... kolikrat jsem z toho trhu uplne zoufaly :D ale to neznamena ze se v tom zoufalstvi necham semlet, proste jak vidim ze je neco spatne tak zacnu obchodovat 1/4 kontraktu a pokud dostanu 1-2x SL tak vetsinou na to kaslu a cekam na dalsi seanci.... a hned dalsi seance muze fungovat suprove a tam vydelam dopredu a furt dokola.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dívám se na to podobně jako uživatel roman06, trh se mění, to je pravda, ale ve své podstatě je to pořád trh, pokud rozumíte trhům, neexistuje nic jako ''nestandardní chování'', je to prostě jen chování trhu, jeho vyjadřování. pořád je to jeden a ten samý trh. nestandardní se jeví tomu co má strategii která prošla ''overfittingem/curvefittingem'' a nemá duševní strukturu, aby pochopil o čem to je - resp. má příliš úzký úhel pohledu, přes který filtruje vše okolo.
osobně jedu převážně S&P500, změnu tam subjektivně vnímám, ale není trading o neustálém adaptování se na nestálé, dvojznačné, a matoucí prostředí?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Tomassc: [/bold]

Mám malinko podobný příběh. Zkusil jsem první LIVE, když zrovna začala ta nejvyšší Volatilita za posledních několik měsíců. Výsledek -37USD. Ovšem bylo to to nejlépe investované školné!

Co se týče trhů, zaznamenal jsem dva poznatky
1) můj systém byl nadále funkční, ale příležitostí razantně méně (změnila se povaha trhu z klidného na dravý a silně trendující). V trhu začal fungovat lépe systém založený na průrazech.
2) musel bych razantně navýšit SL a PT, aby se dal trh obchodovat

A jelikož to bylo v rozporu s tím co znám, přestal jsem LIVE a začal trhy zase jen sledovat. Rok 2011 je ideální situace pro Nováčky. Hezky si vše vyzkouší nanečisto a budou s tím pamatovat v OS (možná).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takhle pri veceru sem davam nejake grafy pro zajimavost. Je pekne videt, jak se nyni diky Evrope odehravaji az nezvykle velke pohyby v premarketu vzhledem k hlavnim obchodnim hodinam. Take je videt, jak se volatilita zacina zase vcelku dost snizovat(grafy 30 a 60 min - range) , tak uvidime, co bude dal.. Osobne jsem pro jeji zachovani nebo i lehci zvyseni.. :)

17212

17213

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

Ano, denni range na indexech (zbytek nesleduju) se uz nejakou dobu snizuje. Znamena to byt treba opatrnejsi na vstupech v okoli H/LOD, pokud obchodujete prurazy a trh uz predtim udelal nejaky slusny pohyb. Charakteristika trhu se meni porad a presne jak to pise MixaJ je treba to brat jako perfektni moznost dalsi prace nad sebou.
A uchopit se to da ruzne. U me se to projevilo dalsi diverzifikaci systemu. Vstupy na H/LOD bych jeste v kvetnu urcite nebral... A ted prosim, v zari jsou prurazy rozhodne nejsilnejsimi signaly :). Dalsi moznost je zmena TF s jednoduchou logikou. Nizka volatilita = vyssi TF. Vysoka volatilita = nizsi TF. Sam nepraktikuji ale dovedu si takove zmeny v budoucnu predstavit, treba diky statistice, ktera mi napovi, co je v mem trhu -malo-prumerne-hodne- volatilni trh.
Mozna se ty postrehy zdaji byt trivialni, ale mne prave posledni pulrok a zvlast poslednich par tydnu neskutecne pomohlo uvedomit si nektere souvislosti. Napriklad to, ze clovek musi mit vuci svemu edge velmi realna ocekavani. Jde o to je zaakceptovat a pomalinku pracovat nad diverzifikaci. Chapu sebe jako "rule" tradera a prave ruzne "tvare trhu" mi pomahaji se zdokonalovanim vlastniho edge.

Zdravim

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ona ta logika zmen tf pri zmene volatillity neni zase tak jednoducha. Clovek musi brat v potaz i psychologickou stranku obchodovani. Pokud si zvyknu na urcitou rychlost vykreslovani usecek a s tim spojeny cas na brani signalu v "klidnem" obdobi napr. na 3 min grafe a pak se v rychlem obdobi prepnu na 1 min, tak se mi rychlost, se kterou musim vzit signal, muze klidne i zpetinasobit (strilim od boku), coz se muze podstatne projevit na zvysenem tlaku pri obchodovani a na obchodovani pod vlivem emoci.
Osobne bych radsi doporucil vypracovat si techniky na lepsi vstupy, ktere umoznuji casnejsi vstupy. Napr. ja stale obchoduju se SL do 150 USD, spise do 120, na TF a to i v tom nejvolatilnejsim obdobi, ktere nyni probehlo. Tim se nechci nijak chlubit, jen bych rad ukazal, ze je to mozne.
Vstupy na H/LOD osobne zase tolik nemusim, protoze clovek jeste nevidi, kolik po ceste ceka kde nahromadenych limitnich prikazu. Proto zde vstupuju jenom v okamziku, kdy je trh opravdu volatilni a vcelku s velkou jistotou mi dovoli posun alespon na BE. Obvykle je to tedy na zacatku seance nebo po makrech..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je pravda, ze z 1min grafu mi naskakuje husi kuze, nejsem zavodnik f1 :-) Popravde receno, vstupy jsem uplne ignoroval beru je tak jako driv. Pouze u jednoho trendoveho patternu se pokousim o vstupy se slevou protoze v tom vidim urcity potencial.
Spise si hraju hraju s konceptem ruznych vystupu. Tak pro zajimavost jsem si zkousel, kolikrat se po takovem razantnim prurazu H/LOD hned na zacatku dne trh dokaze vratit k OPEN a co udela, kdyz ji v dopolednim prubehu z jedne nebo druhe strany prekroci. Z casovych duvodu nemam jeste skoncenou statistiku (nejsem jeste full time, rekl bych pokrocily aspirant :-). Ale zatim to co mam, vypada dobre. V kazdem pripade diky za koment.

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad měnící se trhy)

trhy se mění pořád - míň nebo víc..volatilitou, pohyby atd...hlavní problém, který zabíjí asi většinu lidí je ten, že přizpůsobovat se člověk musí za pochodu...trh nepočká...

hodně lidí určitě po srpnu nebo září skončilo, protože jim strategie nefungovala podle představ..teď budou zase vymýšlet novou strategii, která bude líp chytat aktuální pohyby a až ji za pár měsíců pustí live, tak zase chytnou další drobný shift a zas to dopadne podobně a oni se zase vrátí na začátek...tohle je ta zrádnost (a problém nerobustních strategií, postavených na určité krátké období)...člověk musí pochopit cykly, pravděpodobnost a neustálý vývoj..a hlavně to, že nikdy není nic 100%..teď třeba dobře fungovaly průrazy..ale přijde doba, kdy se rapidně sníží volatilita a průrazy budou třeba smrtelné..a tak dokola..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to dynosWCH: mrkni na muj screen mam sice TF ale nakreslenej taky v tom miste 3U, no na 1´ to je lip videt a navic riziko, jelikoz tam byla dle mne S/R a byl mozny odraz short FLIP, ale ber to jen jako muj pohled, ja mam co delat sam se sebou a natoz radit nekomu, jo mozna kdybych by fulltime trader a zivil se tim, tak by to vahu mnelo ale jinak je to jen takove tlachani :) dnes mi dosla knizka Trading Coach, tak se jdu tim bavit a kdyz se divam tak chop jsem nakonec odhad a ja tam, nastesti v simu, i tak vlezl na 3U s Rh a takto to v chopu funguje :) asi jak trendove patherny. at se dari

17220

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...