Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

MixaJ Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pavle, Majkle, Rogi a ostatní........
>
> Mám pro Vás všechny myšlenku do diskuze (trošku mě
> na ní přivedl Pavel příspěvkem v Ropě).
> Předpokládám, že jste natestovali mnoho timeframe.
>
> Zajímal by mě Váš osobní názor... (týká se trhů,
> tak snad to sem patří)
>
> Ačkoliv všichni obchodujete nízké TF ( 1m, 2m
> apod) troufám si tvrdit, že je mnohem snažší (i co
> se týče chybovosti a úspěšnosti) obchodovat vyšší
> TF (třeba 5-15min), lépe 1-4hod TF, že? Na vyšších
> TF i začátečník (dle mého názoru) udělá nejmín
> chyb.
>
> Co tedy všechny táhne na nízké TF?
> Je to tím, že jsou trhy poslední měsíce vysoce
> volatilní a likvidní?
> Nebo jak tvrdí Petr a Tomáš kvůli stabilnější
> Equity?
> Nebo snad že je tam více obchodních příležitostí?
>
>
>
>
>
>
> Jaroslav Mixa (Junior Trader)
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------
> Sebepoznání a vzdělávání je úspěšnou cestou k
> tradingu...

Nízke TF je zásadné, ak chceš dosiahnúť dobrú hodnotu RRR a mať počas dňa viac príležitostí .Vačšina to používa hlavne preto, že majú malý účet.Teda nízke SL. Na vyššom TF už dostaneš počas dňa menej príležitosti a vzhľadom na SL menej tých vysoko dobrých príležitostí v rámci RRR. Leby vyšší TF znamená vyššie logické SL.Prípady nízkeho SL a obrovského potenciálu profitu na vyššom TF sa nevyskytujú až tak často. A práve to, že na vyššom TF musíš riskovať aj vyšší SL + menej príležitostí, nutnosť trpezlivosti sposobí, že mnoho neskúsených traderov sa presúva na nízke TF. A začiatočník bude robiť chyby na nízkom aj vysokom TF...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ

Prozačátek je asi určite lepší vyšši timeframe, protože ti nenadělí tolik vstupů během seance, atak je menší šance pro přeobchodování ...

Já osobně přešel na nižši TF z důvodů lepší čitelnosti trhu při reakcích na jednotlivé S/R úrovně.
ma to sva pro a proti ... Dostanu se sice dřive do trhu a chytnu momentum v začatku nebo jeste těsně před započetím za cenu, že máš častější falešné signály atd. Jsou to neustále misky vah ( pro vs. proti)

Proto používám ruzné tf+ intermarket analýzu abych se pouhým pohledem podival na trh komplexněji, a když se něco na vysokých tf děje nadějného, přesouvám svůj zajem na nižší tf podle, kterého se bud splní pravidla nebo nesplní = vstup/ nechám přiležitost plavat. ( tím do jisté míry eliminuji možnost přeobchodování)
Backtest a nasledný paper ti řekne jestli se ti lépe vedlo ve vyšších nebo nižšich tf s určitým MM. Tím najdeš svůj edge.

S tou stabilitou equity bych to nebral tak dogmaticky. Určitě jsou tradeři, kteří mají stabilnější výnosy na vyšších tf, protože TO jim a jejich strategii vyhovuje víc.


:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Taraka: [/bold]

Jsme na tom stejně. Na nižší TF jsem šel z důvodu nízkého SL.
1m TF mi při testování vyšel jako TF s příliš velkým šumem. Takže návrat na 2-3 min :)

Ale stejně obchody vyhledávám převážně na 10min TF ;-), nebo je alespoň s tímto TF porovnávám.
Hlavní SR hledám na 30m.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ, koukal jsem na 1min tf skoro od začátku mého seznamování se s trhy. Na žádném jiném tf zatím vydělávat neumím a ani jiný nepoužívám. Další věc je, že jsem se našel v obchodování vstupů, po kterých by velice rychle mělo dojít ke zvvýšení momenta a já tak můžu hodně rychle na BE, i na to je 1 min tf pro mě nejvýhodnější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ,

výběr obchodního TF by mělo být čistě na obchodníkovi. každý se dívá na svět přes jiné ''brýle'', každý zpracovává informace jiným způsobem a v jiném čase. volba ideálního TF by se tedy měla odvíjet právě od tohoto - resp. od toho, jak se sám dobře znáte.
sahat po nižším TF kvůli nižšímu SL mi nepřijde logické - omezujete se jen kvůli faktu že jste si nenašetřil vyšší účet, nebo že máte velký odpor k riziku. v každém případě se velikost SL neodvíjí (jak je myslím mylně chápáno) od obchodovaného TF. každá obchodní metoda musí mít způsob jak rychle zamezit ztrátám - nehledě na TF. volba TF by tak měla mimo jiné zahrnovat spíše tendence držení vítězného obchodu, nežli jejich ukončování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krásně je vidět že co obchodník, to jiná individualita.......

Osobně si myslím (a beru to podle sebe), že začátečník jde na velmi nízké TF kvůli malým SL a vidinou nízkého rizika.
Bohužel opak je pravdou a pokud obchodník není zkušený, je malý TF spíše jeho zkázou.

Velikost TF posal pěkně Larry Williams: [ital]"Vyšší TF je jako řídit auto. Je to riziko, ale ne tak velké. Nízký TF je jak řídit tryskáč. Tady už musíte zatraceně dobře vědět, co dělat. [/ital]

[bold]Závěrem by se tedy dalo vše shrnout: [/bold]
Řídit auto umí více lidí a to je i důvod, proč jsou statisticky obchodníci úspěšnější na vyšším TF.
Malý risk + častější obchodní příležitosti jsou zase důvody, proč obchodnící volí nižší TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...