Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Reknu to asi takhle: tento vyzkum delal kolega Vizmar a abych pravdu rekl tak ja ti postup ani nevysvetlim neb taky nejsem programator. Nejaky postup by se napsat dal ale jestli neumis provazat ninju s excelem tak to asi moc nepujde. Vim ze email sem dat nemuzes...
Reknu Vizmarovi aby ti sem napsal a treba ti s postupem pomuze vic nez ja...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold]PavelK: [/bold]
A taky ostatni.........

Přikládám něco, co jsem spáchal. Nejsem Visual Basic programátor, tak jsem jen využil funkce excelu.
Třeba ti to pomůže. Konkrétní řešení můžu udělat na konkrétní vzorek dat.

Funguje to tak, že vložíš minutová data, zvolíš časovou periodu (range) a vypadnou ti maximální hodnoty za danou časovou periodu.

www.uschovna.cz/zasilka/D4H53HID5P2L25SI-N38
Pass: "zaheslovanetoje"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]PavelK: [/bold]
Byl to nastrel, jak by to mohlo fungovat.
Dá se to upravit podle požadavků. Samozřejmě že někdo, kdo umí Makra a VBA, by to dokázal udělat luxusněji.

Dá se nadefinovat podmínka, že se mají data vypisovat od, do.....
Datum tak a onak atd........

Příští týden bych měl mít více času, tak pokud to nespáchá někdo jinej, mohl bych se pokusit vylepšit stávající.
Ale chce to víc informací, jaká je představa na funkčnost a vzorek (formát) vkládaných dat.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jim36, ja to uz takhle delam ruco pres pul roku, jen nepouzivam mesicni prumery, ale mam grafy s klouzavymi 10ti a 20ti dennimi prumery... Jen jsem chtel ted zkusit otestovat chovani TF, ruzne vztahy mezi range premarketu a hl. obch. hodin a tak, ale na to nemam dost dat. Ty se mi ale popravde nechteji sbirat rucne.. :) Prinejhorsim najmu na 2 dny nejakeho brigadnika. :)

MixaJ, zatim ti dekuju. Uvidime, jak to dopadne s tim t.o.m.ovo denikem..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já testoval na YM před časem docela hodně vztahů mezi dnešní range a zítřejší range, mezi dnešním premarketem a dnešní range, mezi průměrem x dní a zítřejší range atd...data byla asi za cca 1 rok a k mé neradosti to neukázalo nic s výraznou tendencí..tj. občas tam byl nějaký náznak, ale takový který se nedá nijak zvlášť prakticky využít..

tak jsem zvědavý jestli když se do toho teď možná pustí víc lidí a s větší historií a možná na různých indexech, tak jestli se vynoří nějaké výrazné tendence..

řekl bych že největší problém obecně u těchle analýz bývá, že lidi vlastně ani neví, co chtějí testovat :) tj. chce si to k tomu sednou a přemýšlet a testovat všemožné věci - občas člověk najde něco zajímavého..

tj. já osobně budu testovat vztahy na YM..můžeme to posléze dát dohromady a provést i podobné rozbory a doplnit si další, když někoho napadne nějaká dobrá analýza a potom to dát dohromady:-) taková první kolektivní práce tady na finančníku:-)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...