Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Rogi: nuz dal si si zalezat. Predaval si po suvislom 1000 usd pohybe nadol, ked trh dorazil na krasny support (pozri 5m graf, cena tam presne sadla), v kontexte intradenneho uptrendu, teda dokopy very-very-low probability setup, mozno na par tickov, ale ani to ti trh nedal. Inak cena tam urcite bola, ale na velmi kratky cas, preto to ninja trader nevykreslil.

Iigis: na klasicky spotovy forex volume nedostanes, ale mozes pozerat na futures na EUR/USD, (6E 12-11), a v Ninja Traderi si zapnut indikator VOL, ten ti vykresli volume.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Sirix:

divam se zpetne jakej jsem tupec a dosel jsem ke stejnymu nazoru jak ty, klasika novačka nakum hore,prodej dole.....
a hned na to mne svedila ruka 17,36 za cenu 649,3 s padem dolu 5 bodu a to jsem nevzal ...safra
to byl odraz od S/R na 30´ a na 1´se udel 3U s 1-2-3+ Rh.

peknej vikend všem

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to roman06: komenty, co mám na screenu jsou primárně určeny pro mou potřebu (ukládám si je a linkuju k obchodům), sem je házím právě proto, abych občas dostal nějakou tu radu co a jak dělat líp :)) v plánu mám zjednodušeně nástupy na korekcích v trendu a snaha identifikovat potenciální změnu trendu a nástup na ní... takže to jsou v podstatě dvě věci... v grafu sleduju jen volume, zavírací cenu a SR úrovně... ty komenty k těm obchodům jsou samozřejmě dělány zpětně a snažím se tam dát jak informaci, co jsem u toho čekal, tak informaci, co z toho nakonec bylo (resp, jak to chápu zpětně)... pochvaly nečekám, dávám to tu proto, abych dostal feedback o tom, jak dané situace viděli jiní :)) a případně mi řekli, co kde dělám blbě :) jinak přikládám screenshot s dnešními obchody :d byl zas jednou ýkon teda :D :D -250 USD, celková bilance za týden je +590 USD + 2 překlepy a spousta dalších chyb různého rázu...

17163

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mixaj... jedine co muzu rict, ze jsem jiz nekolikrat se snazil poradit atd ale neproslo to pres admin, takze jsem pak ztratil chut a jen sem tam neco reknu.... tu kombinaci ke studiu jsem psal nekolikrat - FP, Volume by price, MP, delta.... + dale kdo co chce, klidne to zapojit i do PA,TA... da se to obchodovat vsude ted posledni dobou jsem pridal 50% fibo korekce je to jedno chce se naucit jenom jak vstoupit na ten odraz.....

Ze sve prace nic konkretniho davat nebudu protoze je to moc slozite aby se to dalo takto nejak popsat, zkousel to yax a vypada ze taky ztratil chut....

Proste nauc se pouzivat ty nastroje ktere vidi do trhu, a potom s nimi udelej tech 500 obchodu minimalne jak jsem psal do jineho vlakna, aby jsi udelal 500 obchodu doporucuju proto forex - aby jsi prezil a nevyhladil ucet driv nez trosku pochopis jak na to.... musis se to naucit brat vazne i centy a jde to :) a neni problem i na forexu zvysit rizika na 1000 usd napr.

Jsou to jenom moje doporuceni.... ostatni delaji jine veci tak se muzes inspirovat i tam.... mej se :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ Napsal:
-------------------------------------------------------
> Roman06:
> Nazdarek, ty jeste prispivas a ctes tyto fora?
>
> Souhlasim s tvym doporucenim na FOREX (kdyz ma
> nekdo extremne malej ucet).
> Ale kdyz si nekdo hraje s 20halirema, tak je to
> opravdu jen hra a nic mu to neda.
>
>
>
> Jaroslav Mixa (Junior Trader)
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------
> Sebepoznání a vzdělávání je úspěšnou cestou k
> tradingu...

i s mikroloty se da denne vydelavat desitky dolaru..zni to mozna legracne, ale na psychiku to muze mit velmi pozitivni dopad, kdyz si ze startu "hrajes" a pritom jsi schopen se ucit a vychytat vse potrebne, abys ucet udrzel pri zivote. Nasledne je mnohem snadnejsi uvazovat o PS, ktery podle me otevira opravdovou cestu k ziskum. ale je mi jasne, ze kazdy ma sve predstavy o obchodovani na burze, dulezite je dotahnout vse do realu s co nejmensi ujmou na zdravi, penezich, rodine,atd.

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ Napsal:
-------------------------------------------------------
> Roman06:
> Tys kdysi psal, že jsi se naučil rozeznávat SR
> vcelku solidně.
> Máš pro nás ostatní nějaké doporučení ke studiu a
> případnou literaturu?
>
> Nebo byl bys ochoten postnout něco ze své práce?
>
> Díky Jarda
>
> Jaroslav Mixa (Junior Trader)
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------
> Sebepoznání a vzdělávání je úspěšnou cestou k
> tradingu...

jestli muzu castecne odpovedet na dotaz kolem s_r a celkove filozofii, na ktere je obchodovani postaveno, tak vrele doporucuji vlakno ohledne nabidky/poptavky - Sam Seiden, staci si projit toto vlakno, nekolik Samovych webinaru na fxstreet a uz pak zbyva hledat odpovedi v grafech. me pomohly nejvice vyssi TF(denni,tydenni) pro pochopeni chovani trhu na nizsich(1H, 15min), kde primarne obchoduji.

www.financnik.cz/forum/read.php?7,187037

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Roman06: [/bold]
Díky za info. Každý kousek do skládačky se hodí. Vím, že bez prosezených hodin před grafy nebudu schopen posunout se dál.
PS: Defacto tvoje příspěvky mě osobně přivedly na to, abych se více začal zaobírat SR úrovněmi.
PS: Koukám, že jsi moderovanej. Tvé příspěcky se zobrazují se spožděním....

[bold]RobCz: [/bold]
Děkuji.
Po zralé úvaze musím říct, že máš pravdu.
Čím víc testuji, tím víc zjišťuji, že 1m TF má na moji povahu moc šumu a je moc rychlé.
Asi se vrátím k vyšším TF a možná i na FOREX (na FOREX LIVE díky možnosti minilotů).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dnes jsem zase stihl 6E i TF. na 6E byl pěkný zisk, který jsem ale záhy na TF smazal. viz screenshoty. Celkem dnes -22,5 dolarů Chyby, kterých jsem si aktuálně vědom: 1. příliš mnoho obchodů 2. opět záměna stop a limit příkazu a v důsledku vstup na ceně kterou jsem nechtěl (i když tentokrát mi to spíš pomohlo) 3. SL a asi i PT bych možná měl ještě více tlačit do logických zón, nebo ty obchody, které bych jinak nelogicky upravoval, nebrat vůbec Chyby, kterých si zatím vědom nejsem se rád dozvím, tak neváhejte a kritizujte :D :D

17176

17177

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sirix: mno šel bych radeji s trendem, ale trh po te svici už byl dost blizko svému dennímu high a vykazoval určitou slabost na straně další poptávky, neviděl jsem tam prostor pro long s přijatelným riskem... proto jsem hledal spíše short... on by vyšel už ten první short, kdybych více popustil SL třeba podle ATR (což jsem dělal dřív, teď to zkouším více v logických zónách, které ale ne vždy správně určím)... je ale pravda, že na 6E jsem fundamenty ještě nesledoval (resp. nesledoval jsem čas vyhlašování, což je jediná věc, na kterou si dávám u fundamentů pozor), to kontroluju u primarního trhu TF, na 6E jen víceméně trénuju, tak jsem tomu zatím nevěnoval pozornost, což je ale chyba :)) když tréning tak by měl být se vším všudy :)) díky za feedback :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Pavle, Majkle, Rogi a ostatní........ [/bold]

Mám pro Vás všechny myšlenku do diskuze (trošku mě na ní přivedl Pavel příspěvkem v Ropě). Předpokládám, že jste natestovali mnoho timeframe.
Zajímal by mě Váš osobní názor... (týká se trhů, tak snad to sem patří)

Ačkoliv všichni obchodujete nízké TF ( 1m, 2m apod) troufám si tvrdit, že je mnohem snažší (i co se týče chybovosti a úspěšnosti) obchodovat vyšší TF (třeba 5-15min), lépe 1-4hod TF, že? Na vyšších TF i začátečník (dle mého názoru) udělá nejmín chyb.

Co tedy všechny táhne na nízké TF?
Je to tím, že jsou trhy poslední měsíce vysoce volatilní a likvidní?
Nebo jak tvrdí Petr a Tomáš kvůli stabilnější Equity?
Nebo snad že je tam více obchodních příležitostí?



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...