Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Betty je moje ratolest, která má prázdniny, je se mnou v práci a koukám, že co jsem odběhl od PC tak se mi tu začla do toho montovat. Zasvětil jsem ji do tajů tradingu a docela se ji to zalíbilo. Jak jsem to zjistil, tak musela ty svoje výtvory smazat. Ale na DEMU ji to k mému úžasu jde líp, než mě. Až založím live účet, tak budu asi poslouchat její doporučení. Alespoň to budu mít na koho svést, když vybílím účet.

Mauro právě zkouším.
Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Welcome to the School of Pimpology :) Tak zase neco zajimaveho od FX PIMP http://www.forex-tsd.com/general-discussion/15143-school-pimpology.html Vzhledem k tomu, že se už obchodováním a experimentováním s rozmanitými metodami zaobírám nějaký ten rok, myslel jsem si, že přišel čas, abych se podělil o něco ze svých znalostí a jak by někdo mohl vlídně říci, o „perly moudrosti“. Vzhledem k rozdílným úrovním odborných znalostí se zaměřím na rozmanitá témata, ale jednou z věcí, které mě Čas ve světě obchodování naučil je ta, že nejlepším pravidlem je držet se jednoduchosti. Dal jsem dohromady a budu demonstrovat jednoduchou techniku užívající pouze klouzavé průměry, CCI a Body Pivotu. Zaměříme se na 3 časové rámce, 60M, 15M, 5M. Měnovými nástroji, které budeme využívat budou 4 Hlavní měnové páry. GBPUSD EURUSD USDCHF USDJPY. A dva kapitáni Dolarem řízeného plavidla, Ropu a Zlato. K těmto ukazatelům se vrátím později. Existuje verejna online konference na skype...Boiler Room http://www.forex-tsd.com/general-discussion/15143-school-pimpology-15.html#post222500 Ropa? Proč ropa? Zlato? Proč zlato? Všichni nyní víme jak může být obtížné pokrývat 10 měnových párů, 4 ukazatele a 2 komodity na 4 různých časových rámcích. Takže co budeme za chvíli vytvářet bude pouhých 6 dlaždicových grafů. Na úvod mi dovolte, abych vysvětlil proč se zaměřuji na Zlato a Surovou naftu a jak vám tyto dvě šelmy případně vydělají hodně peněz. 4 hlavní měnové páry jsou zpřízněny s USD. GBPUSD EURUSD USDCHF USDJPY. Stejně tak jsou v příbuzenském vztahu k Dolaru i Zlato a Ropa. Pokud je americká ekonomika ve velmi dobrém stavu, potom je silný i Dolar a jak můžeme vidět v těchto dnech, se slabou ekonomikou je slabý i Dolar. To zvyšuje možnost nákupu komodit jako jsou Surová nafta a Zlato. K pojmenování analogie, kterou částečně procházíte, když pročítáte toto vlákno a jak se vyvíjí, pojďme se z důvodu zjednodušení podívat na celkový finanční trh jako na obrovský Fotbalový klub. Ropa je v této chvíli prezidentem klubu, tím kdo finálně přijímá rozhodnutí, šéf všech šéfů. Vydává příkazy trenérovi/manažerovi, kterým je Zlato a tento manažer potom vykřikuje instrukce hráčům, kterými jsou...........ano, uhádli jste, čtyři hlavní měnové páry. Pro příklad, bude se EURUSD silně zotavovat, když Surová nafta významně padá? No, jednoduchá odpověď by pravděpodobně byla že „ne“. Proč? EURUSD a GBPUSD jsou obojí k Dolaru sufixní páry. Euro před Dolarem a Libra před Dolarem. Tyto 2 páry se v zásadě pohybují stejným směrem jako Zlato. Vzpomeňte si, silné Zlato = slabý Dolar. USDCHF & USDJPY jsou prefixní k Dolaru. Dolar před Swissie a Dolar před Yenem. Tyto mají tendenci se pohybovat v opačném směru ke Zlatu. Takže, proč nejde EURUSD nahoru, jestliže Ropa padá k zemi. Ve stručnosti, jestliže Ropa těžce padá jak jsme mohli vidět poslední dny, potom je vysoce pravděpodobné, že manažer našeho klubu Zlato bude také padat. To naoplátku přidá váhu do celkové síly Dolaru, takže EURUSD bude padat taky. GBPUSD pravděpodobně padne taky, zatímco USDJPY & USDCHF pujdou s největší pravděpodobností nahoru. Uspořádejte denní graf pro EURUSD horizontálně a uvidíte co mám na mysli (přiloženo nyní). Nyní uspořádejte graf s USDCHF a Zlatem a uvidíte, že jsou takřka dokonale protichůdné. Takže můžete právě začít úsporou nějakých hodnotných pipsů tím, že nepůjdete na EURUSD & USDJPY do shortu ve stejné chvíli, kdy se v zásadě pohybují v opačném směru. Jsou chvíle, kdy to bude vypadat, že se EURUSD & USDJPY pohybují na chvíli ve stejném směru. V takových případech se mrkneme na EURJPY. Proč? Zpátky k fotbalu. Když chce Manchester United porazit Liverpool a Liverpool chce porazit Real Madrid, pak by měl být Manchester UTD schopen porazit Real Madrid...... Stejná pravda platí pro oběživo. Pokud dokáže Euro zvítězit nad Dolarem (EURUSD bid), ale Dolar dokáže porazit Yen (USDJPY bid), potom dokáže Euro určitě zvítězit nad Yenem. Tady je možno vidět jak se EURJPY pohybuje agresivně vzhůru. O ostatních vzájemných vztazích budu více mluvit později a abychom se vyvarovali zmatkům, pojďme se nyní přimknout k Hlavním měnám. Začínám v tom být dobrý, že ano? :)

5795

5796

5797

5798

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...